- Учителю
- ҚАзақ тілі пәнінен сабақ жоспары
ҚАзақ тілі пәнінен сабақ жоспары
Күні/айы | Пәні: | Сабақ 3-сынып | |
қазақ тілі |
| ||
Сабақтың тақырыбы | Сөйлемді еске түсіреміз | ||
Жалпы мақсаты | 2- сыныпта сөйлем түрлері туралы алған білімдерін пысықтайды,сөйлем түрлерін ажырата білу дағдылары қалыптасады | ||
Сабақ түрі | Жаңа сабақ | ||
Оқыту әдісі | Түсіндіру, топпен жұмыс, жеке жұмыс .... | ||
Күтілетін нәтижелер | Өткен сыныптағы материалдарды қайталау барысында мазмұндама жазады | ||
Орындалатын жұмыстар | 1.Оқушыларды топқа бөлу Тренинг 1.Топқа бөлу 1-топ «буын» 2-топ «сөз» 2. Сабақтың мақсатын түсіндіру 3. Сабақтың тақырыбын ашу 4. Тақырып бойынша негізгі тапсырмаларды орындату 5. Рефлексия | ||
Ресурстар | оқулық, интерактивті тақта, ережелер. | ||
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |
Ұйымдастыру кезеңі | 1.Сабақтың мақсатын түсіндіру 2.Психологиялық тренинг
Сабақтың мақсатын хабарлау. 1) Амандасу 2) Топқа бөлу 1.Көркем жазу минуты. ІІ. Тірек білім, білік және дағдыларын белсендіру. Өтілген материалмен жұмыс. | 1.Сабаққа назар аудару 2.Сабаққа психологиялық жағынан дайындалады. Бір-біріне деген жақсы қарым-қатынас орнатады | |
Негізгі бөлім
| І Қызығушылығын ояту
ІІ мағынаны ашу Дәптермен жұмыс: /Көркем жазу/ ««Мекенін тап»» дидактикалық ойыны ойналады.: (Тақтада әріптері түсіп қалған плакаттағы сөздер ілінеді. Оқушылар сол сөздерді толықтырады.) Оқулықпен жұмыс: 1-жаттығу Берілген сұраулы сөйлемдерді хабарлы сөйлемдерге айналдырып жаз. Қуаныштың анасы қайда жұмыс істейді? Көгершін қалай ұшты? Бір жылда неше ай бар? Асқарпаздар қандай шыңға шықты? Тиісті сөздер: қалықтап, зауытта, биік, он екі. -хабарлы сөйлем мен сұраулы сөйлемдердің айырмашылықтарын айт. 2-жаттығу Өлеңді түсініп оқы. Өлеңдегі сөйлем түрлерін ажырат. 3-жаттғыу. Мәтінді түсініп оқып, ондағы сөйлем санын анықта. Тиісті тыныс белгісін қойып, мәтінді көшіріп жаз. |
| |
Бекіту, қорыту | Маған сабақта ұнағаны... Мен үшін қызықты болғаны... Менің мынандай сұрағым бар... |
| |
Бағалау | Кері байланыс | ||
Үйге тапсырма | қайталау |