7


  • Учителю
  • Әдебиеттік оқу Интернат қоймасы (3 сынып)

Әдебиеттік оқу Интернат қоймасы (3 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні: 6.12.2016ж

Сыныбы: 3 «В»

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Интернат қоймасы»

Сабақтың мақсаты: а) Білімділік: Жаңа материалды меңгерту

ә) Дамытушылық: Ой шақыра білуге, шағын топта жұмыс істеуге

дағдыландыру, тез ұтымды жауап беруге баулып,

сөздік қорын молайту.

б) Тәрбиелік: Оқушыларды іздемпаздыққа, шығармашылыққа,

өз ойын айта білуге тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Жаңа білімді игерту.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Сабақтын әдісі: Ассоциация , ЭССЕ, бес жолды өлең, Раунд Робин, топпен жұмыс,

сұрақ -жауап, ойын.

Сабақтың көрнекілігі: С.Торайғыровтың суреті, кеспе қағаздар, ойын түрлері.

Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды түгелдеу, сынып тазалығын тексеру, сабаққа

дайындығын тексеру. Шаттық шеңбері «Ізгі тілек» айту.

«Адалдық толы жүректер,орындалсын тілектер»

ІІ Үй жұмысын тексеру.

С. Торайғыров «Кедей» өлеңді жаттау

Пікір ағашын толтыру

ІІІ Жаңа сабақ

«Ой шақыру»

Шерхан Мұртаза кім, бұл кісі туралы не білеміз?

Топпен жұмыс : Үш топқа бөліп әр топқа тапсырма беру.

І- топ

Шерхан Мұртаза туралы ЭССЕ жазу.

ІІ -топ

Жазушының қандай шығармаларын білесіндер?

ІІІ - топ

Шерхан Мұртазаға бес жолды өлең құрау

Мағынаны тану.

Шерхан Мұртаза туралы мағлұмат беру.

. Болжау:

Балалар тақтаға назар аударайық. Бұл ребусты шешеміз

Сөздерді талдау:

- Интернат деген не?

- Интернат - шалғайда тұратын балаларға арналған мектеп.

- Қойма деген не?

- Қойма - әр түрлі заттарды сақтайтын орын.

Сабақтың тақырыбы мен, мақсатымен таныстыру.

Қазақстанда болып жатқан аштық, оның себептері туралыСталинге ашық хат жазған адам Тұрар Рысқұлов еді.

Ол кім?

Бұл сұраққа жауап беру үшін мына бір сөйлемдерге назар аударайық, еске түсірейік.

«Иван Владимирович» «Аспара. Қызыл жебе. Көке»

«Жоқ, шынтақ жеңінен жылтыңдап қарамайды, оған надандық үңіліп қарайды»

- Бұл шығарма кім туралы еді?

- Тұрар Рысқұлов.

- Шығарма қалай аталады?

- Шығарма «Бала Тұрар» деп аталады.

- Тұрар Рысқұлов туралы не білеміз топтастырайық.

Өтіп жатқан тарауымыз қалай аталады?.

-«Ата - бабам тарихы - менің тарихым»

- Ендеше, бүгінгі сабақта осы тарихи тұлғалардың бірі туралы білеміз. Тұрар Рысқұлов туралы бейнебаян

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу.

Бүгінгі сабағымызда Шерхан Мұртазаның «Интернат қоймасы» әңгімесімен танысамыз.



Оқулықпен жұмыс:

«Интернат қоймасы» мәтінін оқып түсіндіру.

Сұрақ - жауап:

1 Әңгіме кім туралы?

2 Тұрар Серікті неліктен сұраққа алды?

3 Серік неліктен шындықты айтуға мәжбүр болды?

4 Тұрар мен Қабылбек қандай шешім қабылдады?

Сен олардың орнында болсаң не істер едің?

Қорытынды:

- Мәтін ұнады ма?

- Қандай кейіпкерлер естеріңде қалды?

- Олар қандай іс - әрекеттерімен қызықтырады?

Мәтін кестесін толтыру



Үйге тапсырма:

Мәтінді оқып, әңгімелеуге дайындалып келу

Бағалау:

Көңіл - күйді білдіретін суреттер арқылы оқушыларды бағалау





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал