7


3 Сынып ашық сабақ 'Аманат'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Тақырыбы: Аманат С.ТұрдалиевМақсаты: 1.Білімділік: мәтін мазмұнын оқытып, оны түсіну арқылы идеясын ашуға жағдай жасау. 2.Дамытушылық: Оқушылардың өзін-өзі ұстай білу, тыңдай білу мәдениеті, мәнерлеп оқу техникасын жетілдіру. 3.Тәрбиелік: Шығармашылық дағдыларын дамыту, ә
предварительный просмотр материала

Тақырыбы: Аманат С.Тұрдалиев

Мақсаты:

  1. Білімділік: мәтін мазмұнын оқытып, оны түсіну арқылы идеясын ашуға жағдай жасау.

  2. Дамытушылық: Оқушылардың өзін-өзі ұстай білу, тыңдай білу мәдениеті, мәнерлеп оқу техникасын жетілдіру.

  3. Тәрбиелік: Шығармашылық дағдыларын дамыту, әрдайым көмекшіл болуға бағыттау.

Күтілетін нәтиже:

Пәндік нәтиже. Халықтың тамаша дәстүрлерін іздеу, байқау, айта білу, яғни мәтін идеясын өмірмен байланыстыру.

Жүйелі іс-әрекет нәтижесі. Оқушының сабаққа қызығушылығын арттыру арқылы өз бетімен оқып, оқушылар топта жұмыс жасайды, сұрақтар құрастырады, өлеңге модель жасай алады .

Тұлғалық нәтиже. «Аманат» ұғымының мәнін еске түсіре отырып, оқушылардың бойында жауапкершілік сезімін қалыптастыруға, кітап оқуға құштарлығын дамытуға жетелеу.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Ұйымдастыру

2 мин

Оқушылармен амандасу.

Тренинг: «мен саған раушан гүлін сыйлаймын, сонымен бірге ... .»

Мұғаліммен амандасу. Оқушылар шеңберге тұрып бір-бірлеріне раушан гүлін сыйлай тұрып, бір тілек немесе теңеу айтады.

Үй тапсырмасын тексеру

3 мин

«Журналист» стратегиясын қолдану.

Бір оқушы сұрақ қойып тұрады, ал қалған оқушылар сол сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпқа шығу

2 мин

«Адасқан әріптер» жұмбақ:

А н А м т а

1 4 3 2 6 5

Аманат сөзіне түсіндірме беру

Оқушылар адасқан әріптерді ретімен қойып жұмбақ шешуін тауып сабақ тақырыбына өздігінен шығады, мақсат қояды.

Негізгі бөлім

Рефлексия

7 мин

10 мин



2 мин

7 мин



3 мин



3 мин



3 мин

1)«Аманат» мәтінін оқушыларға оқытқызу

2) « Бос микрафон» әдісін қолдану. Бір оқушы микрафонды алып мәтін бойынша өз ойын айтады, соңынан бір сұрақ қояды. Келесі оқушы сол сұраққа жауап беріп сол оқушынын ойын талқылап өз ойын қосады,соңынан сұрақ қояды.Кезек солай жалғаса береді.

3) Сергіту сәті

4) Венн диаграммасы

Сабыр Дәлмырза

Мақалдардың мағынасын ашу



Суреттер бойынша ереже құрастырып айту.

Жүрегіме не алдым...



Оқушылар мәтінді оқиды

Оқушылар өз ойларын айтып, негізгі мәселе тудыратын сұраққа жауап береді.



Оқушылар қимыл- қозғалыстар жасайды



Оқушылар Сабыр мен Дәлмырза атаны салыстырады, екеуіне сипаттама береді.

Қорытынды жасау.



Оқушылар мақалдарды оқып мақалдың астында қанда негізгі ой жатқанын айтады. Қорытынды жасайды.



Берілген ережелер бойынша оқушылар түсінгендерін айтады.

Әр оқушы жүректерді қолдарына ала отырып осы сабақтан не алғандарын айтады

Бағалау

2 мин




Сабақ барысында оқушыларға 2,3,4,5 деген бағалар беріледі.Оқушылар сол бағаларды өздеріне қойып әр жұмыстары бойынша қойылған бағаларының нәтижесін қосып, ұпайларын санап, тақтада ілініп тұрған бағалау парағымен өздерін бағалайды.

Үйге тапсырма

1 мин

«Эссе» стратегиясын қолдану

Тәрбиелік туралы мақал- мәтелдерді қолданып «Аманат» тақырыбына эссе жазу.


Құрастырған: бастауыш сынып мұғалімі

Сыздыкова Миргуль Курметовна





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал