- Учителю
- ӘДебиеттік оқу. Ашық сабақ Тақырыбы: Үйшік (Орыс ертегісі) 2 сынып
ӘДебиеттік оқу. Ашық сабақ Тақырыбы: Үйшік (Орыс ертегісі) 2 сынып
Пәні | Әдебиеттік оқу | |||
Күні | 11. 03. 2015ж | |||
Сыныбы | 2 «В» | |||
Сілтеме | Б.Т Қабатай С.Р Рахметова | |||
Сабақтың тақырыбы | Үйшік ( Орыс ертегісі) 175-179 бет | |||
Сабақтың мақсаты | Оқушыларға ертегі мазмұнын меңгерту, ертегіні оқу арқылы сөз құдіреттілігін білуге үйрету, баланы оқыта отырып тәрбиелеу; адамгершілік, еңбексүйгіштік қасиеттерді ұялату, бірлікке тәрбиелеу. | |||
Күтілетін нәтиже | Ертегідегі негізгі ойды анықтайды, ертегі кейіпкерлерін диалог құру арқылы сахналап көрсете алады. | |||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер:
|
| |||
Керекті жабдықтар | Интербелсенді тақта, плакаттар, суреттер, үлестірмелі карточкалар. | |||
Сабақтың барысы | ||||
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Модульдер көрінісі | |
Психологиялық дайын дық Топқа бөліну
| Шенбер құру
Топка бөлу | «Ақ тілек. Әсем күлкі» -Көңіл күйлерің қалай? -Керемет! (қолдарын көтереді). -Сабаққа дайындықтарың қалай? -Тамаша! (алақандарын шапалақтайды). -Ынталарың қалай? -Ғажап! (аяқтарын тарсылдатады). -Ендеше сабағымызды бастайық! -О, о, о (бас бармақтарын көтереді)
Оқушылар 5 топ болып бөлініп отырады. | ОЖТ
АКТ | |
Үй тапсырмасы | «Ой қозғау» «Топтастыру» әдісі | «Наурыз -жыл басы» өлеңін мәнерлеп оқыту 1.Қандай бала бата алады? 2.Өлеңде қандай мереке туралы жырланған? 3. Наурыз мейрамын сен қалай қарсы аласың?
-Наурыз мерекесінде қандай ұлттық тағамдар пісіріледі. ( күннің шуағына орналыстырады) |
| |
Білу | Кіріспе Жаңа сабақты меңгерту | Видео көрсету -Балалар мына бейне көріністен не байқадыңдар? - «Ерте, ерте, ертеде» деп басталатын халық шығармасы қалай аталады? -Ертегілердің қандай түрлері бар?
Ертегілер
Шыншыл ертегілрі Қиял ғажайып ертегілері Жан- жануарлар туралы
| СТО
ОЖТ (ДО) эл. оқулық АКТ | |
Түсіну
| Оқулықпен жұмыс «Болжау кестесі»
Топтық жұмыс
|
Ертегінің мазмұнын сурет арқылы түсіндіру Кейіпкерлер арасында сөйлеу диалог құрап, ертегіні рөлге бөліп оқыту. I топ Тышқан мен бақа II топ Қоян III топ Түлкі VI топ Қасқыр V топ Аю | СТО ДО Сбр-3968 ОүБ АКТ
| |
Қолдану | Дәптермен жұмыс.
| Мақал -мәтелдерді оқып, дәптерге жазу. 1.Бірлік болмай, тірлік болмас. 2.Ырыс алды -ынтымақ. 3.Саусақ бірікпей, ине ілікпейді. | ОЖТ(ДО) ОүБ, ЖЕ
| |
Сергіту сәті | «Жан- жануарлар» биі | Оқушылар әуенмен билейді |
| |
Талдау
| Жаңа сабақты бекіту «Суреттер сөйлейді» әдәсі | Сендер осы жануарлардың орнында болсаңдар қандай үй салар едіңдер? Әр топ өз армандаған үйлерін салады. | СТО, ЖЕ ОүБ ОБ ж/е Көш
| |
Жинақтау
| Сабақты қорыту. Жеке жұмыс «Адасқан сөздер» ойыны
| Іс- қимылдың қай аңға қатысты екенін сызықтармен көрсет. секіріп түлкі алақ- жұлақ етіп аю қорбаңдап қасқыр жүгіріп бақа ытқып- ытқып тышқан қуанып қоян
әр оқушы жеке- жеке жұмыс істейді. | СТО, ДТО ОүБ | |
Бағалау Кері байланыс
Үй тапсырмасы
| БҮҮ кестесі Смайликтермен Екі жұлдыз, бір тілек
Үйшік ( орыс ертегісі) 175-179 бет
| Смайлик арқылы топты бағалайды. Бағалау парағы бойынша қорытынды бағасын шығарады.
-Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өздеріне ұнаған екі әрекеттері туралы ойларын және бір ұсыныс, тілектерін стикерге жазады. Түсініп оқу, әңгімелеу. Мақал- мәтелдерді жаттау
| ОүБ ОБ |