7


  • Учителю
  • Әдебиеттік оқу сабақ жоспары 4 сынып

Әдебиеттік оқу сабақ жоспары 4 сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Әдебиеттік оқу 4 - сынып ІІІ - тоқсан

Сабақ 29 Күні:

Сабақтың тақырыбы: Наурыз. С. Сейфулин

Сабақтың мақсаты:

1. С. Сейфулин өмір жолы мен шығармашылығын тереңірек таныстыру. Өлеңнің мазмұны мен идеясын өз бетінше талдауға, аша білуге үйрету.

2.Оқушылардың ой -өрісінің дамуына ықпал ету.

3. Оқушыларға үлкенді құрметтеуге, ата жолын қууға, мұра тұтуға, ұлттық тәрбие беру.

Сабақтың көрнекілігі: . С. Сейфулин суреті , шығармалары, мақал- мәтелдер.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Қолданылатын технология: СКТ

Сабақтың әдісі: Пайымдау, түсіндіру, топтастыру, әңгімелеу.

Пәнаралас байланысы: Өзін - өзі тану.

Жоспары: 1. Ұйымдастыру.

2. Үй жұмысын сұрау.

3. Қызығушылығын ояту.

4. Мағынаны тану.

5. Ойталғау.

6. Үйге тапсырма.

Сабақ барысы: І. Сабаққа дайындық. Бір-біріне тілек білдірулері.

2. Үй жұмысын тексеру. Сұраққа жауап беру. Сабаққа дайындалу сәті.

3. Қызығушылығын ояту.

  • Балалар , әр айдың өзіне тән ерекшелігі бар. Наурыз айымен бірге жер бетіне не келеді?

  • Көктем, жылылық, құстар келеді, ағаштар бүршік жарады.

  • Бұл көктемнің қай шағы?

  • Ерте көктем.

4 топқа бөлу.

  1. Оңтүстік Қазақстан аймағын зерттеуші ғалымдар тобы.

  2. Солтүстік Қазақстан аймағын зерттеуші ғалымдар тобы.

  3. Шығыс Қазақстан аймағын зерттеуші ғалымдар тобы.

  4. Батыс Қазақстан аймағын зерттеуші ғалымдар тобы.

Әрбір топ өз аймақтарын зерттейді ( суретпен, сызбамен, қызықты белгілермен) түсіру.

Жұмыс аяқталған соң , топ жұмысы тыңдалады.

4. Мағынаны тану.

- Біз бүгін С. Сейфулин осы наурыз айын қалай жырлағаны туралы оқып білеміз.

Жаңа сабақпен таныстыру. Автор туралы мәлімет.

Өлеңнің әр шумағын мәнерлеп оқи отырып, әр шумақтағы сөздің негізгі тұғырын тауып, дәптерге жазып отыру.

а)Оқушылардың тізбектей оқуы, түсініп оқуы.

ә) Мәтінді СКТ технологиясымен талдау жасау.

б) Сөздік жұмысы.

в) Мәтін соңындағы сұраққа жауап беру.

г) Сұрақ-жауап алу арқылы бекіту, қортындылау.

Сергіту сәті.

Ү. Ойталғау. «РАФТ» стратегиясы бойынша:

Р- рөл- оқушы

А - аудитория - халық

Ф - формасы - хат

Т - тақырып - Наурыз Қорытындылау. 6. Үйге тапсырма. Өлеңді мән. оқу. 133 - бет. Мазмұны бойынша сурет салу.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал