- Учителю
- Тақырыбы: Қосу және азайту 1-сынып
Тақырыбы: Қосу және азайту 1-сынып
Тақырыбы:Қосу және азайту.
Мақсаты:1оқушылардың алған білімдерін пысықтау.Қосу және азайту дағдыларынқалыптастыру.
2.Оқушылардың ой белсенділіктерін ойын арқылы арттыру.Танымдыққабілеттерін дамыту.
3.Патриоттық және адамгершілік сезімге тәрбиелеу.
Сабақтың типі:білім мен дағдыны қалыптастыру.
Әдіс -тәсілдері:сұрақ-жауап,ойын әрекеті,талдау.
Сабақтың барысы:
І-кезең Бағдарлау-мотиватциялық кезең.
Ұйымдастыру:құралдарын әзірлеу.
Тәлім сәті;Қане қатар түзеліп, Оқушыға лайық ,түп-түзу боп тұрайық.
Бірінші қатар жай отыр,екінші қатар сенде отыр,үшінші қатар тез отыр.
мақсаттандыру:-Қазір қай сабақ
- Математика сабағы.
Математика- ғылым бұл
Сондықтанда балақай сол ғылымның тілін біл.
Тақтадағы сөздерді түсіндіру:ХХІ-ғасырда Қазақстанды әлем танып өркениетті ел қатарына қосылды.Егемендік алғаннан кейін еліміз 117-орыннан 61-орынға жылжыды.50 елдің қатарына қосылуға азғана уақыт қалды.Биыл тәуелсіздігінің 20 жылдығын тойлағалы отыр.
Бүгін сабағымызда біз де"Болашақ баспалдағымен " көтеріліп,білім шыңына шығу арқылы білімімізді көрсетейік.Егеменді еліміздің туын желбірету арқылы өз үлесімізді қосайық.
-
Ойлан тап
Мағынаны тану.
Білгің келсе шешіп көр
Қасиетті ұғымдар
Қайталау-сөз анасы
Болашақ Баспалдағы.
ІІ Операциялық -орындаушылық кезең.
1-басқыш. Қайталау-сөздің анасы.
Үй тапсырмасын тексеру.№2 9-6=2қызыл кесінді
Тақтада "баспалдақ ойыны" 3-оқушы жарыса орындайды.
Ауызша есептеу: "Кім жылдам" ойыны.Өрнектерді көрсету арқылы шығару.
"Кімнің күні шуақты"ойыны. Өрнектерді оқу,ал тақтада қатысушылар олардың мәнін қоршап,күнге сәуле салып тұрады.
-Киелі,қасиетті сандар.
Дәптерге:Енді осы сандарды көркем жазайық.
Қаламсап қолға аламыз,Дәптерді қиғаш қоямыз.
Денемізді тік ұстап,Әдемі етіп жазамыз.Шапалақ ұрып жазу.
2-басқыш.Қасиетті ұғымдар.
Ата-бабаларымыз тыныс-тіршілігін жинақтап,сандарға теңестірген.Оларды біз онға дейінгі сандармен танысқанда айтып кеткенбіз.3 4 5 6 7 Осы киелі сандар туралы оқушылар айта кетеді.
Үш байлық.1 - денсаулық,2-ақ жаулық, 3-қорадағы бес саулық.3 асыл1-көз,2-тіл,3-көңіл.
3 арсыз 1-ұйқы,2-күлкі,3-ас.3 көз Су анасы -бұлақ.Жол анасы-тұяқ.Сөз анасы-құлақ.3 артық адалдық,еңбек сүйгіштік,адалдық.3 -кемдік надандық,еріншектік,зұлымдық.
Төрт мүлік: Бас-сандық,Тіл-кілт,Қол-мүлік,Аяқ-азамат.4 құбыла Ш,Б.О.С.
БЕС Жаратылыс күн,ай,жұлдыз,күндіз,түн.5 континент Африка,Америка,Евразия,Оңтүстік Америка,Солтүстік Америка.
Алты парыз Сәлем беру,шақырса бару,Кеңес сұраса ақыл қосу,Сұраққа жауап беру,ауырса көңіл сұрау,Қайтыс болғанда жерлеуге бару.
Жеті күн Дүсенбі,сейсенбі,сәрсенбі,бейсенбі,жұма,сенбі,жексенбі.7 септік.7 қазына7 апта.7 керемет.
3-басқыш. Білгің келсе ,шешіп көр.
"Көршілерін тап"Кіші көршім оң жақта.Үлкен көршім сол жақта.Қайда кеткен жан-жаққа?
....6.... ....8 ... ....9.. ...1..
"Мен белгісізбін ғой" Үш оқушының жарысы.№2 Амал таңбаларын қой.
4...1=5 3...1=4 40...10=50
1...2=3 9..1=10 40..10=30
Қоянның тапсырмалары. Қоржынның оң жағында: Есеп туралы не білеміз?
Сол жағында:
№3 Алмада 6 фломастер 6ал Айшада---/екі/-артық.Айшада неше фломастер бар?
Сергіту сәті:
1 2 3 1 2 3
Бұлшық етке күш.
Мен ұшармын кептерше .
Еңкейемін қолым жерге жеткенше.
4-Басқыш.Мағынаны тану.
№4 Амалдардың компаненттерін ата. Эстафеталық ойын қатарлардың жарысы.
5-басқыш.Ойлан тап.Бәйтеректі ашу арқылы тапсырма орындау.
Логикалық тапсырмалар."Көсемдікке ұмтылу"
1.Торда үш қоян бар еді.Үш оқушы бір-бірден қоян алды.Сонда торда әлде де бір қоян бар.Ол қалай қалды?
2.Тауық екі аяғымен тұрғанда үш килограм тартады.Бір аяғымен тұрса қанша килограм тартады?
3- Логикалық тәжірбиелік жұмыс.Екі стақанға бірдей су құйдым.Оның біреуін тарелкаға төңкердім.Қай стақанда су көп? қатарларға ақылдасып шешуге беріледі.
4- Әріпті өрнекке мысал келтір
5-Қосу амалын қандай амален тексеруге болады,азайтуды ше?
Суретте не көріп тұрмыз? Осы Бәйтерек Астана қаласында орналасқан.
ІІІ-кезең Рефлекциялық -бағалау. Міне,біз де "Болашақ баспалдағының" шыңына жеттік.Тәуелсіздігіміздің жирма жылдығын бізде өз үлесімізді қостық деп айта аламыз.
Үйге: №5 204 бет
Бағалау: