- Учителю
- Урок изобразительного искусства 'Весенний пейзаж'
Урок изобразительного искусства 'Весенний пейзаж'
ТЕМА: Весняний пейзаж
МЕТА:
- навчити дітей новому прийому малювання фарбою "по сирому";
- розвивати творчі здібності, зорову пам'ять;
- формувати вміння передавати простір;
- виховувати любов та бережне ставлення до природи.
ОБЛАДНАННЯ:
1) демонстраційне: таблиця з деревами, плакати із зображенням пейзажів, малюнок з пейзажем;
2) роздаткове : альбоми, пензлі, фарби (гуаш), палітри.
ХІД ЗАНЯТТЯ
I Організаційний початок уроку
(Привітання, перевірка готовності до уроку)
II Актуалізація набутого досвіду
- Діти, що ви малювали на попередньому уроці?
- Чим ви виконували свої малюнки?
III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми.
- Сьогодні на занятті ми будемо малювати фарбами. Цей малюнок буде називатись живописним, а вид мистецтва - живописом.
- Ми будемо малювати пейзаж. А хто знає, що таке пейзаж?
- Термін "пейзаж" (фр. - місцевість) означає вид, зображення якоїсь місцевості. Пейзажний живопис дуже різноманітний. Є пейзажі, що точно передають ті чи інші куточки природи, або місто, а є такі, які створила фантазія художника. Є пейзажі, у яких художники передають стани природи. Художники зображують природу, перш за все, для передачі певного настрою, стану. Пейзажний живопис виражає почуття, настрій художника, що викликані переживаннями природи.
- Ми з вами будемо малювати весняний пейзаж. Послухайте віршик
Помилуйся, весна настає,
Журавлі караваном летять,
У яснім золоті день потопає
І струмки по ярочках шумлять -
Зараз гості до тебе зберуться,
Потім гнізд по нав'ють - подивись!
Що за звуки, за пісні поллються.
День - деньський від зорі до зорі!
IV Формування вмінь та навичок
1) Демонстрація й аналіз наочності.
- Діти, перед вами весняні пейзажі. Які кольори переважають на цих малюнках? Чому?
- Погляньте, перед вами плакат на якому показано, як вірно малювати дерева. Ви вже його бачили в першому класі, але давайте все-таки пригадаємо (показую).
2) Інструктаж з показом.
- Спочатку ми виконуємо малюнок олівцем. При передачі простору, слід пам'ятати про те, що є передній, середній та задній плани. Об'єкти, що знаходяться на передньому плані, мають бути більшими, об'єкти іншого і дальнього планів по мірі віддалення в глиб простягну зменшується.
- Тепер починаємо малювати фарбами. Щоб намалювати гарно небо, використаємо прийом "по сирому". Для цього змочуємо папір пензлем, а потім наносимо фарбу. Зачекаємо, поки фарба підсохне, а потім почнемо малювати дерева. Можна домалювати квіти та пташок, і отримаємо чудовий весняний пейзаж.
3) Практична робота.
V Підсумок уроку.
Діти, що ми малювали сьогодні ні уроці?
-
А що таке "пейзаж"? (виставка робіт)