- Учителю
- КРАТКОСРОЧНОЕ ПЛАНИРОВАНИЕ УРОКА ПО МАТЕМАТИКЕ 'кЕСТЕЛІК КӨБЕЙТУ МЕН БӨЛУДІ ҚАЙТАЛАУ'
КРАТКОСРОЧНОЕ ПЛАНИРОВАНИЕ УРОКА ПО МАТЕМАТИКЕ 'кЕСТЕЛІК КӨБЕЙТУ МЕН БӨЛУДІ ҚАЙТАЛАУ'
Шығыс Қазақстан облысы,
Ұлан ауданы, Мамай батыр ауылы,
"М.Ломоносов атындағы орта мектеп" КММ
3 "А" сыныбында өзін-өзі тану пәнінен
Өткізген ашық сабақ
бастауыш сынып мұғалімі Абраимова Н.С.
Пән: математика Күні:31.10
" М.Ломоносов атындағы орта мектеп" КММ 1-деңгейлі бастауыш сынып мұғалімі Абраимова Нургул Сеитжапаровна
Тақырыбы:
Кестелік көбейту және бөлуді қайталау.
Сабақтың мақсаты:
-Санды кестелік көбейту мен бөлу білігін жетілдіру;
- Есепті шығару білігін жетілдіру.
Оқыту нәтижесі:
1.Санды кестелік көбейту мен бөлу білігін жетілдіреді;
2.Есепті шығару білігін жетілдіреді;
3.Блум таксиономиясы бойынша құрылған тапсырмаларды орындайды;
Түйінді идеялар:
Көбейту мен бөлу, көбейткіш, көбейтіндінің мәні, көбейгіш, бөлінді, бөлгіш, бөліндінің мәні
Сабақтың түрі
Қайталау сабағы
Қолданатын әдіс-тәсіл
Топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке жұмыс, формативті бағалау
Ресурстар
"Даналық ағашы" суреті, алма суреті, таратылатын тапсырмалар, презентация
Қолданылатын модуль
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
білім беру үшін бағалау мен оқытуды бағалау, білім беруде АКТ қолдану.
талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес білім беру және оқыту, білім беруді басқару мен көшбасшылық.
Өткен сабақпен байланыс
Көбейту кестесі
Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Қызығушылығын ояту
Ұйымдастыру кезең
Топқа бөлу
Ынтымақтастықты орнату"Жаңбыр"
Оқушылар сандарды алу арқылы топқа бөлінеді. Топ құру.
Өз топтарында тізбектеле тұрып, қимылдар жасайды:
"жаңбыр жауды"
"кемпірқосақ шықты"
"жануарлар жуынды"
"құстар жадырай ұшты"
"өсімдіктер өсті"
Сабақтың басындағы рефлексия-
"Даналық ағашы" әдісі
Аламаның 3 түрі:
қызыл-қорқыныш, жасыл- көңілсіздік, сары- өзін жайлы, қуанышты сезінеді
Аралық рефлексия
"Кім жылдам?" Кез келген бір санды ата деп аталған санның көбейту кестесін сұрайды
"Футбол ойыны" арқылы сандарды көбейтіп, бөледі
Өзін-өзі бағалау
-Қандай амалдар орындадыңдар?
-Ендеше бүгін қандай тақырып оқимыз деп ойлайсыңдар?
Табыс критерийін анықтау, күнге жазу.
Жеке жұмыс.
Оқушылар өздерінің пікірлерін айтады.
Табыс
критерийін нақтылау
Мағынаны ажырату
Топтың жұмысын ұйымдастыру
Топ ішіндегі қызметті бөліседі. Топ басшыларына бағалау парағын ұсыну.
Білу
- Көбейту мен бөлдің қандай ерекше жағдайларын білесіңдер?
"Ыстық орындық"
Көбейту мен бөлу ерекше жағдайларды естеріне түсіреді. Кластер құрады
Аты жазылған карточканы таңдау арқылы, ортаға шығады. Көбейту кестесіне
байланысты сұрақтарға жауап береді.
Топ басшысы бағалайды
Түсіну
Топпен жұмыс "Өрнектің жұбын тап"
Өрнектің мәнін табу арқылы жұбын табады.
"Бағдаршам арқылы" топтар бірін-бірі бағалайды
Қолдану
№7
Жеке жұмыс
Амалдарды орындап, шығарады
Тексеру парағы арқылы тексеріп, топбасшы бағалайды.
Музыкалық сергіту сәті:
Билейді
Талдау
"Ойлан, жұптас, талқыла"
Теңдеу шешу
Мәселе есеп шешу №2
Жеке жұмыс
Берілген теңдеуді,мәселе есепті шешеді.Қабілеті жоғары оқушылар күрделі тапсырма алады
Өздерін -өздері бағалайды
Жинақтау
"Семантикалық карта"
Жеке толтырады
Топбасшы бағалайды
Бағалау
"Келісемін, келіспеймін"түсіндіру
"Тир"бойынша топбасшы бағалайды
Формативті бағалау
Рефлексия.
"Дана ағашы"
Өз ойын өзгерткен оқушылар алмаларын қайта жапсырады
Қорытынды рефлексия
Үй жұмысы
79 бет А.№7
В. 1. 8.
С. 1.8. 5Ойлан тап