7


  • Учителю
  • Сыныпта өткізілетін сабақ Пысықтау сабақ (2 сынып)

Сыныпта өткізілетін сабақ Пысықтау сабақ (2 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

№46 жалпы орта білім беретін мектеп





















Тақырыбы: Пысықтау

(Математика)





































Дайындаған: Ысқақова Ақзия

Нұрбергенқызы













Сабақтың тақырыбы: Пысықтау

Сабақтың мақсаты:, 1.Білімділігі: .Оқушылардың математикалық білім, білік дағдысын кеңейту, тереңдету. Есептей білу машығын жетілдіру. Пәнге қызығушылығын, таным қабілеттерін арттыру.

2.Дамытушылығы: Оқушыны нақты жауап беруге, шығармашылықжұмыс істеуге бғыттай отырып, байқауғыштық қабілетін ,логикалық ойлауын дамыту.

3. Тәрбиелігі: .Өз бетінше топта бірлесе жұмыс істеуге алған білімін пайдалана білуге татулыққа , тапқырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: таратпа материалдар,интерактивті тақта / слайд/

Сабақ барысы:

Ұйымдастыру бөлімі

Психологиялық дайындық.

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

Әрбір адам? Туысым, досым, жұрағам

Әрбір сабақ? Үйрену, ұғу, ұлағат.

Әрбір ісім? Тірлік , тірек, адамдық

Әрбір сөзім? Шындық, бірлік адалдық

Олай болса, балалар бүгінгі сабағымызда бастаймыз. Әрбір ісімізге мұқият болайық.

Үй тапсырмасын тексеру.

Сократ дегенімізді қалай түсінеміз?

Сократ-ежелгі грек философы. Әңгімелесу, пікір алысу арқылы ақиқатқа жетудін жолын ашты.

Біздің күнделікті сократтарымыз ортаға шыға қойсын.

Осы сократтарымызға сұрақ қоятын шәкірттеріміз отыр екен ,оларда ортаға шықсын.

«Сократтарымыз дайын болса, өткен сабақтарды есімізге түсірейік.

  1. Үй тапсырмасын тексеру

  1. 7-1

  2. 8+2

  3. 9-дан кем сандарды ата?

  4. 20 санында неше ондық бар?

  5. Кесінді дегеніміз не?

  6. Теңдік дегеніміз не?

  7. Теңсіздікке 1 мысал айт?

  8. Геометриялық фигураларды ата?

  9. 8 санының құрамын ата?

  10. Бейсенбі жұманың нешінші күні?

  11. 1 аптада неше күн бар?

  12. 7 ондықтың оң жағындағы көршісін ата?

  13. Қандай сандардың аралығы 1 таңбалы сандар деп аталады?

  14. 1-ші қосылғыш - 6 ,қосындының мәні 9, 2-ші қосылғышты тап.?

  15. Азайғыш белгісіз , азайтқыш 3, айырманың мәні 7

  16. Үшбұрыштың неше бұрышы бар?

  17. Есептің құрылымдарын ата?

  18. Әріпті өрнек дегенміз не?

  19. 1 см-? Дм бар?

  20. 1 жылда - неше ай бар?

  1. II. Біліміңді байқа /Лездеме сұрақтар

а/Қосу амалының компаненттерін ата?

ә/Азайту амалының компаненттерін ата?

б/Есік қандай геометриялық фигура?

в/ 40 пен 60-тың арасында қандай сан бар?/ 50/

г/Бір айда 5 жексенбі бола ма?

ғ/Сенбіден кейін 2 күннен кейін қай күн келеді?

д/Жылдың бесінші айын ата?

е/Көлден ұшты 50 қаз

Қайтып қонды 20қаз

Қонбады оның нешеуі,

Қане кім тез шешеді? /30/

Балалар , 1 жылда 12 ай бар айтып жатырмыз.

  • Дұрыс.

  • Жаңа сабақ:

  • Берілген сандарды қосу және азайту арқылы табу, олардың астындағы әріптерді ашу. Жаңа тақырыппен танысу.

  • III. «Білгенге маржан » Оқулықпен жұмыс

    • Олай болса кітабымыздың 175 бетін ашамыз.

    • Ненің суретін көріп тұрмыз?

    • Жыл мезгілдерін

    а/ Жыл мезгілдерін ата?/ суретін көрсету/

    /суреттен ретімен ата?

    ә/ Ай аттарын ата?

    • 1-ші қандай мезгіл деп ойламыз?

    • Көктем

    • Көктем мезгілінің айларын атайықшы? (наурыз,сәуір, мамыр)

    • Жаз

    • Жаз мезгілінің айларын атайықшы? (маусым, шілде, тамыз)

    • Қыс

    • Қыс мезгілінің айларын атайықшы? (желтоқсан, қаңтар, ақпан)

    • Күз

    • Күз мезгілінің айларын атайықшы? (қыркүйек, қазан, қараша.)

    III. Дәптермен жұмыс

    Есеп 2 Сурет бойынша есептер құрастыру

    1. Дәптермен ұмыс

    а/ Апам концерке 4 сәукеле, 3 биші бөрігін тікті. Барлық бас киім қанша?

    Сәукеле-4

    Бөрік -3 ?

    Шешеуі: 4+3=7

    Жауабы: 7 бас киім

    ә/ Айгүлдің 3 би көйлегі болды. Ол бір көйлегін досына берді. Өзінде қанша көйлек қалды?

    Болғаны-3

    Бергені-1

    Қалғаны-?

    Шешуі: 3-1 =2

    Жауабы: 2 көйлек.

    IV. Сергіту сәті.

    V . «Тез есепте ? » ойынын ойнамыз.

    Мысал 3 Есепте./Ауызша есептеу/

    6-4 = 2 9-5 =4 9-2=7

    7+2 = 9 9+1=10 9-6=3

    1. Мысал 4 «Кім шапшаң » ойынын ойнамыз .

    Уақыттың неше тілі бар?

    -Үлкен тілі нені білдіреді? (Минут)

    Кіші тілі нені білдіреді?( сағат тілі)

    Біз күнделікті сабағымызға келгенде немесе үзіліске шыққанда неге қарап білеміз (сағатқа) Бір уақытты көрсетіп тұрған сағаттарды тап.

    Минут (үлкені) кішісі (сағат тілі)

    №5 «Ойлан тап» ойынын ойнамыз. Логикалық есеп

    Әр баланың секіргеніне қай кесіндінің сәйкес келетінін табады.

    1. Алысқа секірген - Самат

    2. -Мұрат

    3. Ең қысқа секірген- Серік.

    VII. «Меңгерге біл » Топпен жұмыс

    1-топ «Көктем » /Есепті шығар / Ауызша есепте./

    1. Ағаш басында 2 балық отыр еді. Оларға тағы екі балық ұшып келді. Барлығы неше балық болды?

    2. Үстел үстінде 4 бұрыш бар, біреуін арамен кесе, неше бұрыш /5/

    2- топ. «Жаз » Математикалық оқулар

    Т+10 = тон қ+10+ ақ = қонақ

    6+Н =Алтын 100 +ім = жүзім

    3-топ «Күз » Ребус шешу

    Сыныпта өткізілетін сабақ Пысықтау сабақ (2 сынып)Сыныпта өткізілетін сабақ Пысықтау сабақ (2 сынып)Сыныпта өткізілетін сабақ Пысықтау сабақ (2 сынып)



    4-топ «Қыс» Суретте неше тіктөртбұрыш бар?

















    VIII.Сабақты қорытындылау

    • Біз , бүгін біліміміздің арқасында бірнеше тапсырмалар орындық. Білім-қолдағы шырақ . Ендеше , шырақтарың әрқашан нұрын шашын.

    Оқушылардың білімдерін бағалау.

    1. Топты бағалау.

    2. Жеке оқушымен бағалау.

    /жұлдызша беріп, саны арқылы./

    Сау болыңдар!



    IX. Үйге тапсырма К 176 б №5



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал