7


  • Учителю
  • 'Сағи Жиенбаев. ҰШып келем' (4-сынып)

'Сағи Жиенбаев. ҰШып келем' (4-сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Жамбыл облысы

Қордай ауданы, Беріктас ауылы

№28 Ш. Уәлиханов атындағы орта мектебінің

Бастауыш сынып мұғалімі

Бекхожаева Нагима Сулейменовна


Пәні: Ана тілі

Сыныбы: 4

Сабақтың тақырыбы

Сағи Жиенбаев. Ұшып келем

Сілтеме

Рахметова, Т.Әбдікәрімова, Р.Базарбекова. Ана тілі. 4-сынып. Алматы: «Атамұра», - 2011.

Мақсаты


Оқушыны Сағи Жиенбаевтың «Ұшып келем» атты өлеңін мәнерлеп, түсініп оқуға үйрету. Өлеңнің өзекті түйінді ойын ашуға жағдай жасай отырып, сыни тұрғыдан ойлауын дамыту.

Күтілетін

нәтижелер


1. Жаңа тақырып жөнінде түсінік қалыптасады
2. Берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді
3. Өз пікірін жеткізу арқылы берілген тапсырманы орындай алады
4. Оқушы өз ойын еркін, сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе және талдай алады.
5. Өзін-өзі бағалап үйренеді

Сабақтың типі

Жаңа білімді меңгерту сабағы

Сабақтың түрі

Аралас

Қолданылатын әдістер

«Әуе көліктері түрлері арқылы» топқа бөлу, «Өрмекшінің торы», «Болжау», «Ассоциация», «Синквеин»

Сабаққа қажетті құрал-жабдықтар

Сағи Жиенбаевтың суреті, мазаикалар, жіп, маркерлер

Сабақтың барысы:

Сабақ

кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі.

2 мин


Амандасу.

Сәлем, достым


/қол алысады/

Қызығушылықтарын ояту

2 мин

«Әуе көліктері» түрлері арқылы топқа бөлу

(ұшақ, тікұшақ, зымыран)

Мазаикаларды құрастырып үш топқа бөлінеді

Тұсаукесер


5 мин

«Өрмекшінің торы» арқылы үй тапсырмасын сұрау

  1. «Бақшада» әңгімесінің авторы кім?

  2. Әңгімедегі кейіпкерлерді ата.

  3. Балалар бақшаға не үшін барды?

  4. Картоп жапырақтарындағы өзгерістерді кім аңғарды?

  5. Балалар кімнің көмегіне жүгінді?

Оқушылар сұраққа жауап береді.

1-2 -3 оқушы жоспар бойынша жазған әңгімесін оқиды

Сұрақтарға жауап береді


Жаңа сабақ


«Болжау»

Тақтадан ребус көрсету.

Ребустың шешуін шешу арқылы тақырыпты ашады

Ребустың шешуі: Ұшып келем

Білу

5 мин

«Ассоциация»

1 топ: ұшқыш

2 топ: ұшақ

3 топ: туған жер

Тапсырманы топпен орындайды

Түсіну


5 мин

Өлеңді үш топқа бөліп беру

1 топқа:1,2,3 шумағын беру

2 топқа:4,5,6 шумағын беру

3 топқа: 7,8 шумағын беру

Өлеңді түсініп оқу және топта талдау

Қолдану


5 мин


Топтық жұмыс:

Оқушыларға шығармашылық жұмыс беру.

1 топ: Туған жер туралы бес жолды өлең құрастыру

2 топ: Өлең мазмұны бойынша постер құру

3 топ: «Егер мен ұшқыш болсам» Эссе жазу

Оқушылар берілген тапсырмаларды топпен бірге орындайды.

Сергіту сәті

1 мин

Сергіту сәті.

Ұшты, ұшты ойыны

Қимыл арқылы көрсетеді.

Талдау

5мин

Бұл кім деп ойлайсың?

Бүгінгі сабаққа қатысы бар ма?

Слайд арқылы көрсету.

1. Ю.Гагарин

2. Т.Аубәкіров

3. Т.Мусабаев

4. Т.Бигелдин


Жауап тауып талдайды


Жинақтау

6 мин

«Автор орындығы» өлеңді жатқа айту

Оқушы өлеңді жатқа айтады.

Қорытынды

Кері байланыс

6 мин

«Көршіңнің сұрағына жауап бер»

Стикерге тақырыпқа байланысты сұрақ жазып, сол жағындағы оқушы жауабын жазып, арнайы орынға іледі.

Бағалау


2 мин

Мұғалім қорытынды бағасын айту

Топ басшысы. «Бағалау парағымен» таныстырады

Оқушылар бағалау критерийлері арқылы

Өзін- өзі «Блоб» ағашымен бағалайды, өзара «Бағдаршам» арқылы бағалайды.

Үйге тапсырма

1 мин

Өлеңді жаттау. Туған жер мен елді құрметтеуге қатысты мақал-мәтелдер жазып келу

Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал