- Учителю
- Қысқа мерзімді жоспар 'Құстар' Дүниетану 3 сынып
Қысқа мерзімді жоспар 'Құстар' Дүниетану 3 сынып
Дүниетану 3 сынып | |||||
Сабақтың тақырыбы: | Құстар | ||||
Ссылкалар: | Оқулық, ноутбук, энциклопедиядан қосымша материалдар мен құстардың суреттері, үлестірме материалдар, презентация «Аққу», айна, музыка. | ||||
Мақсаты: | Оқушылардыңқұстардың көптүрлілігі туралы білімдерін кеңейту, құстар классының құрылымындағы негізгі ерекшеліктерін көрсету. Белгілері -түсінігін игеру үшін жағдай жасау.(Басылымдар және электронды энциклопедиялар, журналдар.) Топта жұмыс жасау дағдыларын дамыту. | ||||
Күтілетін нәтиже: | Оқыған түсініктерін тәжірибеде қолдана білу. Анализ жасайды және қорытынды шығара біледі. | ||||
Түйінді идея, жаңа түсінік: |
Жаңа терминдер және түсініктермен қарулану | ||||
Уақыты | Стратегиялар | Ресурстар | Сабақтың мазмұны | ||
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті
| ||||
5 мин |
| .Айна қорапшысы
| Ұйымдастыру кезеңі 1. «Айна» тренинг өткізу 2. Карточкалар бойынша топтарға бөлу. | Оқушылар шеңберге тұрып тренинг жүргізеді, оқушылар қорапқа қарап ,көрген фото туралы позитив айтуы керек. Оқушылар топқа бөлінеді Құстардың бейнесі байланысты картинкалар бойынша бөлінеді. 4 топ құрылады «Жыл құстары», «Үй құстары», Қыстап қалатын құстар», «Су құстары» | |
5мин | Диалогтық оқыту | Үлестірме материал | Үй жұмысын тексеру Үй жұмысы бойынша фронтальды сұрақ. Формативті бағалау. | әдіс«Ұшақ» Оқушылар өздері жасаған ұшақтарға қалың және жұқа сұрақтар жазып әкеледі, бір-біріне ұшырады, қонған ұшақтағы сұрақтарға жауап береді. | |
20 мин | Бақылау, Акт, зерттеу, жоба | Презентация,ноутбук, энциклопедия | Жаңа сабақ. 1.Презентация көрсету 2.Топта жұмыс жасау. 3.Постер құру. | 1.«Құстар» тақырыбындағы электронды оқулықтан презентация қарайды. 2.Топпен жұмыс: 1 топ - интернеттен, кітаптан ақпараттар іздейді. 3. Әр топ өз жұмыстары бойынша постер қорғайды.
| |
3 мин |
| Тренинг - жаттығу бейнежаз | Сергіту сәті Музыкалық жаттығу «Кішкентай балапандар биі»
| Оқушылар бейнеролик қарап қимылдарды қайталайды. | |
12 мин | Топтық жұмыс |
| Сабақты қорытындылау 1.Құстарды қорғау туралы ереже ойлау.
| Оқушылар құстарды қорғау туралы ЕРЕЖЕ шығарады: «Өзіңе қандай қарым-қатынас жасағанын қаласаң, дәл солай табиғаттқа да сондай қарым-қатынас жасауың керек»
| |
Бағалау | Формативті. Суммативті бағалау «Көңіл-күй экраны». «Алма ағашы»
| Оқушылар бірін-бірі «Үш шапалақ, «Екі жұлдыз және бір тілек» әдістерімен бағалады. Рефлексия «Таным ағашы» | |||
Қосымша тапсырмалар, үйге тапсырмалар | «Құстар» тақырыбы бойынша қосымша материалдар табу, оқулықтағы сұрақтар жауап беру. | ||||
РЕФЛЕКСИЯ | |||||
Не сәтті өтті? | Сабақта жағымды психологиялық атмосфера құрылып, шағын топтардың жұмыс жасауына жағдай туғызды. | ||||
Сәтсіз жақтары? | Менің сабағымның сәтсіз өткен сәті ол- әдіс«Ұшақ», оқушылар қалың сұрақтар құрастыруда қиналды. | ||||
Қандай күшті жақтарына сүйене аласыз? | Топтық жұмыс топ мүшелерінің материалды бірнеше рет айтып шығуын қалыптастырады. Таныс емес сөздерді топта талқылайды, ол оқушының сөздік қорын кеңейтіп қалыптастырады. | ||||
Сіз нені дамытар едіңіз? | Анализ жасау, қорытынды шығару, мәтінмен жұмыс жасай білуін Оқушыларды тақырып бойынша жұмыс жасау дағдыларын дамыту Білім алуға деген позитивті көңіл-күймен топта бірігіп жұмыс жасауын Сұрақтар құра білу дағдыларын дамыту. |