- Учителю
- Математика ' Есеп. ҚАнша ұзын?'
Математика ' Есеп. ҚАнша ұзын?'
| Пәні: Математика | Мұғалімі: Жанбыршиева Сара |
| Мерзімі: | 20.02.2015 |
| Сілтеме: | Әдістемелік нұсқаулық 1-сыныпқа арналған математика оқулығы 2012 жыл |
| Сабақтың тақырыбы: | Есеп. Қанша ұзын? |
| Сабақтың мақсаты: | Есептердің шартын, сұрағын қойып үйрену. Қосу мен азайтуға байланысты оқушылардың білімін тиянақтау. Балалардың игерген білім деңгейін анықтау, оқу материалын қалай меңгергендігін бақылау. |
| Оқу нәтижелері: | Есепті шығару және түрлендіру, ауызша және жазбаша есептеу дағдылары дамиды. |
| Әдіс-тәсілдер: | Түсіндіру, сұрақ-жауап, он сұрақ, конверт сұрақ. |
| Ресурстар немесе құрал-жабдықтар: | Тақырыпқа байланысты плакаттар. Оқулық, әдістемелік құрал, дәптер, топ ережесі, стикер, постер, маркер, Бағдаршам стиктері
|
| Тапсырмалар немесе жаттығулар Білу | I.Ұйымдастыру бөлімі «Шаттық шеңбері» тренингі арқылы сыныпта психологиялық ахуалды қалыптастыруды ұйымдастыру.
|
| Түсіну | «Миға шабуыл» Ауызша есептер шығару, талдау. |
| Қолдану | І. Есепті шығар: Ойыншық жасау үшін Дәурен 10 см және 5 см жасыл жолақша қиып алды. Қызыл жолақша жасыл жолақшадан неше сантиметр ұзын? Қ-10см ? см ұзын Қ-5см Ж-5 см Ж-5см 10-5=5(cм) 5+5=10(см) Жауабы:5см ұзын Жауабы: 10 см Санамақты айтқызу Бір дегекнім - бірлік Екі дегенім - екілік Үш дегенім - үштік Төрт дегенім - төрттік Бес дегенім - бестік
|
| Талдау | Азайғышы 4 болатын айырмаларды ата.Олардың мәндерін өсу ретімен жаз. |
| Жинақтау
Бағалау | Сабақты қорыту «Ыстық орындық» әдісі бойынша берілген есептерді, ережелерді пысықтау. 5, 4 және 9 сандарымен тура теңдіктер құр Формативті бағалау.«Басбармақ»арқылы көрсетулері |