- Учителю
- Отчеты для учителя 3 уровня на тему 'ҚМЖ'
Отчеты для учителя 3 уровня на тему 'ҚМЖ'
Мұғалімнің аты-жөні | Абуева Райса Турлыбековна | |||||
Пәні | Сауат ашу | |||||
Күні | 15.04. 1 «Ә» сыныбы | |||||
Сабақтың тақырыбы | Мал баласын сүйеді. | |||||
Жалпы мақсаты | Оқушылардың өлеңді оқу арқылы малдардың пайдасын түсіну. | |||||
Оқу нәтижесі | Өлеңді оқып негізгі ойын анықтайды. | |||||
Сабақ кезеңдері | уақыты | Тапсырмалар | Әдіс-тәсілдер (модульдер)
| Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті
| Дерек көздер
|
І Кіріспе | 2мин | Жүргізуші санау арқылы топқа бөледі(1,2,3,4,5) | Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру. | Психологиялық ахуал. Ұйымдастыру кезеңі,сәлемдесу.Санау бойынша бөлінген соң әр топтың отыратын орындары айтылады. | Мұғаліммен сәлемдеседі,шаттық шеңберінде бір- біріне тілек айтады. |
|
ІІ «Төлдерін ата» | 2мин | Төрт түліктің суреттері бойынша төлдерін атау,шапшаң. | Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. | Жұмбақ жасыру арқылы төлдердің суреттері ашылып отырылады және төлдері ату керек. | Оқушылар шапшаң жауап беріп сабаққа қатысады. | оқулық |
ІІІ Негізгі бөлім | 7мин | Қожанасырға көмектесу.Сөзжұмбақ шешу. | СТО | Қожанасырдың суретін көрсетіп:сыйлық алып келіпті егер,сөзжұмбақ шешсек сыйлығын береді. 1.Қандай жануар кісінейді? 2.Аң патшасы не? 3.Ең қорқақ аң. 4.Сиырдың төлін не дейміз? 5.Қандай аң балды жақсы көреді? 6.Бұзаудың енесін ата. | Қожанасырмен амандасады.сөзжұмбақтағы сұрақтарға жауап беру арқылы қара сызық бойында «жануар» сөзі шығатынын айтады. | АКТ компьютер |
| 15мин | Оқулықпен жұмыс өлеңді оқу | СТО:құрдастық оқыту,ыстық орындық. | Алдымен мұғалім мәнерлеп оқып береді. | Оқушылардың іштей оқулары,жұппен топпен жұмыс орындалады,топта түсінбей қалаған оқушыға түсіндіреді.Ыстық орындықта әңгімелейді,қорытындылайды. |
|
| 1мин | Сұрақ жауап әдісі | Сұрақ-жауап Диалагтік оқыту | Өлеңде не туралы айтылған?мал баласын қалай сүйеді?Төрт түлік туралы не білесіңдер? | Оқушылар ойларын жинақтап жауап береді. | оқулық |
| 6мин | Жаттығу орындау |
| Жаттығудың тапсырмасын түсіндіремін. | Тақтада жекелеп орындайды. | Оқулық ,тақта, бор |
| 1мин | Сергіту сәті «Боршатышқынмен демалайық» |
|
| Қарап тұра қайталап орындайды |
|
|
| Ауызша тапсырма | Сұрақ жауап | Сөздердің мағынасын,әр сөзде неше дыбыс,буын,әріп бар екендігін сұраймын. | Белсенділірек жұмыс істеп қой,сиыр,ешкі,түйе,жылқы сөздерін талдап айтып береді. | АКТ |
Қорытындылау,бекіту. | 9мин | Топпен жұмыс | Сурет салу, коллаж,венн диаграммасы | Әр топқа тапсырмаларын беремін алдымен топта рөлге бөлінеді. 1 топ ой қозғау(сиыр) 2 топ сурет салу(қой) 3 топ коллаж(түйе) 4 топәңгімелеу(ешкі) 5 топ венн диаграммасы(жылқы) | Әр топ өз тапсырмасын орындауға кіріседі таймкипер уақытты,хатшы жазады,не салады, бақылаушы жұмыс жасауларын қадағалайды,баяндаушы тақта алдында сөйлеуге дайындала береді. Болған соң қорғайды, | Маркер,А-3 қағаз қарындаш қима суреттер,желім қайшы,фломастер. |
Бағалау. | 1мин |
| Оқытуды бағалау | Оқушылыр өзара бағалап болған соң критерий бойынша түсіндіре отыра бағалаймын.Жиынтық баға шығару. | Екі жұлдыз,бір тілек айта отыра бағалайды Әр оқушы бағдаршаммен өзін бағалайды ,формативті бағалау. | Стикер,бағдаршам |
Үй жұмысы |
|
|
| Оқу,мазмұндау. мәлімет әкелу. |
|
|
Талдау:
Сабақтың тақырыбы:Мал баласын сүйеді.
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың өлеңді оқу арқылы малдардың пайдасын түсіну.
Сабақтың міндеті:
-
Төлдерді атай білуді.
-
Малдардың пайдасын түсінеді.
-
Ынтымақтастықта жұмыс жасауды үйренеді.
Күтілетін нәтиже: Өлеңді оқып негізгі ойын анықтайды
Сабақ барысында санау арқылы топқа бөлінуден бастадық,бір- біріне тілектер айтылды. Өткен сабақты еске түсіру үшін «Төлдерін ата» ойынымен бастадым. Жұмбақ жасыру арқылы төлдердің суреттері ашылып аталды.Жауап беріп отырған оқушыға Бас бармақ әдісі бойынша бағалап отырды,атап айтсам Сдеңгейдегі оқушы белсенділік танытты.Тақырып бойынша берілген өлеңді мәнерлеп оқып түсінгендері бойынша ыстық орындықта айтты.Өзара топта неге өлең мал баласын сүйеді деп аталды мүмкін басқаша атауға болар еді деп жұппен талқылады өзара диалогқа түсті,В-8,В-5,С-4 деңгейдегі оқушылар өте белсенді болды.Бекіту кезеңінде әр топқа берілген тапсырмалар бойынша рөлге бөлініп жұмыс жасау барысында жақсы баға алуға тырысты,жауаптарын дәлелемен:өйткені ,себебі деп өз жұмыстарын қорғап толық жауап беруге тырысты.Мал да баласын сүйетіндігіне көздері жетті.Екі жұлдыз ,бір тілек және өздерін бағдаршаммен бағалады.