7


  • Учителю
  • Урок 'Санды қосындыға және қосындыны санға көбейту' 4 класс

Урок 'Санды қосындыға және қосындыны санға көбейту' 4 класс

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақ 4 сыныпқа математика пәніне арналған жаңа технология бойынша құрылған. Мұғалімдерге әдістемелік көмек болады.Сабақты пайдалану 45 минутта өте тиімді. Сабақтың құрылымы бала жасына сай және түрлі әдіс -тәсілдер кеңінен қолданылған. Пайдаланған мұғалім өзіне ыңғайл
предварительный просмотр материала


Жамбыл облысы, Талас ауданы, Қаратау қаласы

Лицейдің бастауыш сынып мұғалімі

Бисенова Гульжахан Пірімқызы

Пәні: Математика

Сыныбы: 4 сынып

Сабақтың тақырыбы: Санды қосындыға және қосындыны санға көбейту
Мақсаты: Білімділігі: Оқушылардың «Санды қосындыға және қосындыны санға көбейту» тақырыбы бойынша түсінігін молайту. Көбейтудің үлестірілімділік қасиетін есеп шығарғанда пайдалана білуді үйрету. Оқушының білімінін толықтыру.

Дамытушылығы: Оқушылардың ақыл - ой, байқағыштық қабілетін, өз беттерінше жұмыс, топпен істеуін, ізденушілігін дамыту.

Тәрбиелігі: Бірін-бірі тыңдауға, көмектесуге және болашаққа өз үлесін қоса білетін білімді, мәдениетті, өркениетті патриот ұрпақ тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас

Сабақтың әдісі сын тұрғысынан ойлау

Сабақтың көрнекілігі: қима қағаздар, слайд, постер қорғау

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі

Психолгиялық кезеңі

Үлкенге де «сіз»

Кішіге де «сіз»

Сәлем бердік сіздерге

Құметпенен біз


Сабақтың эпиграфы:

Ескісіз -жаңа болмайды,

Есепсіз-дана болмайды.

Жаңа сабаққа әзірлік



ІІІ Жаңа сабақ

Санды қосындыға және қосындыны санға көбейту



- Өрнектің мәні неліктен тең?

- Не байқадың?

Осы өрнекте формула қорытуға болама?



Ережені түсіндіру


Санды қосындыға және қосындыны санға көбейту үшін осы санға әрбір қосылғышты жеке - жеке көбейтіп, шыққан көбейтінділерді қосуға болады.

(30+40) . 20=30 . 20+40 . 20

Оқулықпен жұмыс.

Оқыту әдісі-«Өкіл» Бір топтың оқушысы екінші топқа түсіндіру керек.



3-мысал. Өрнектердің мәнін тап.





Келді кезек есепке, ойланып жылдам есепте

4-есеп.

Арақашықтығы 500 км екі қаладан бір мезгілде бір - біріне қарама - қарсы екі пойыз жолға шықты. Біреуінің жылдамдығы 48км/сағ, екіншісінікі - 52км/сағ. Олар неше сағаттан кейін кездеседі?

6-есеп. Өз бетінше жұмыс.

Реактивті ұшақ 3 сағатта 2580 км, ал тікұшақ 2 сағатта 430 км ұшты. Ұшақтың жылдамдығы тікұшақтың жылдамдығынан неше есе артық?

Сергіту сәті орындалады.

7-мысал. Амалдарды орында

«Эстафеталық жарыс»

Кім жылдам, әрі зерек екен?

89 .97+6430:10-1539

8-мысал «Кім жылдам»

Ұзындығы 1 см болатын ОА, АВ, ВС, СД, ДЕ кесінділерін сәуле бойына белгіле.

IV, Сабақты бекіту.

10-мысал . Есепте

Мектеп - кеме,

Білім - теңіз

Толқынында біз жүземіз. мысалдағы тапсырмаларды орындап, желкенде жазылған өрнектердің мәнін тауып, желкеннің үстіне жалаушаларды орнатамыз.

Сабақты қорыту:

Сендер бүгін сабақта қандай жаңа білім алдыңдар?
Қандай қызықты мағлұматтар алдыңдар?
Қай тапсырманы орындағанда қиындыққа тап болдыңдар?
Қай тапсырма ұнады?

Үйге тапсырма: 5-есеп, 7-мысалдың (2)

Бағалау.

Жас болсада ойлары терең

Жүзіп жүр бар әлемді қиял кемең

Болашаққа бүгіннен бастау алған

Елімізде көбейсін сендердей өрен



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал