- Учителю
- ҚМЖ. ӨНімділік, жұмысқа кететін уақыт, орындалған жұмыс арасындағы тәуелділік.
ҚМЖ. ӨНімділік, жұмысқа кететін уақыт, орындалған жұмыс арасындағы тәуелділік.
| математика | 05.10.15 |
| ||||
Тақырыбы. | Өнімділік,жұмысқа кеткен уақыт,орындалған жұмыс арасындағы тәуелділікке берілген кері жай есептер. | ||||||
Мақсаты. | Пропоционалды шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептерді шығару,өзара кері есептер құрастыру. | ||||||
Күтілетін нәтиже | Өз бетінше және топта жұмыс жасап үйренеді,жаңа білімді өмірде қолдана алады. | ||||||
Сабақ кезеңдері. | |||||||
Білім | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурс | |||
Білу 3мин | Өз бетінше және топта жұмыс жасап үйрену,жаңа білімді өмірде қолдана алу. | Сәлемдеседі,назар-ларын сабаққа аударады, бағалау парақтарын таратады,сұрақтар береді, үй жұмысын тексереді. | Сәлемдесіп оқу құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді,үй жұмыстарын талқылайды, есептерді шығарады. | Тақта, плакат, стикерлер, оқулық | |||
Түсі-ну 5мин | Өз бетімен жұмыс жасай білу, ой өрісін дамытады, бір бірімен бірігіп орындайды | Топсырмалар береді, түсіндіреді, бағыт береді.№ 1,2 мысалдар | Бір -біріне түсіндіреді, орындайды.№1Сандарды өсу ретімен жазады. 2005=2000+5 8720=8000+700+20 №2 Есептерді шығарады. Өнімділік-10 Жұмыс уақыты-8 сағ Жұмыс көлемі-? Ш:10.8=80 Кері есептер құрастырып естеріне сақтайды. | Оқулық, дәптерге орындай-ды | |||
Қол-дану 30 мин | Жаңа тақырыпқа берілген есептерді орындау. | Ауызша талқыланады. №3,4,5 Есепті талдайды,шығарады. | №3 Өзіндік жұмыс Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді. Есепті шығарады. | Оқулық | |||
Тал-дау 5 мин | Өнімділік,жұмыс,уақыт жайлы білгендерін ортаға миии салып талдайды. | Тапсырма береді. | №6 Математикалық диктант №8 Теңдеу құру және оны шешу. №10 Кім жылдам? | Оқулық | |||
Жи-нақ-тау 1 мин | Өтілген сабақ туралы өз ойларын жаздыру | Оқушымен кері байланыс орнатады. | Рефлекция жазады, мұғалімге береді. | Стикерге жазып, өз ойын жеткізу. | |||
Баға-лау 1мин | Өзін өзі бағалау, үйге №7 | Оқушылардың бағаларын жинайды, өз бағалауын қояды. | Бағалау парақтарын тапсырады. | Кері байланыс парақтары. |