- Учителю
- Ашық сабақ Шибұт. Қылмойын. Қарынбас (ертегі)
Ашық сабақ Шибұт. Қылмойын. Қарынбас (ертегі)
САБАҚ: Шибұт. Қылмойын. Қарынбас (ертегі) |
Мектеп: «Жезқазған қаласының білім бөлімінің №11жалпы орта білім беретін мектебі» КММ | ||||
Күні: 13.10.2016 |
Оқытушының аты-жөні: Сердалинова Гульмира Химиевна | ||||
СЫНЫП: 2 Ә |
Қатысушылар саны: 20 |
Қатыспағандар: 1 | |||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Оқушылардың ертегінің түрлері туралы білімдері толығады. Ертегілерді бір--бірінен ажырата алады;
| ||||
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:
| ||||
Оқушылардың басым бөлігі:
| |||||
Кейбір оқушылар:
| |||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар: • сиырды қалай шақыру керек,пірлерінің атауларын сипаттай алады | ||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: «Ұрлық түбі - қорлық», Жан - жануарлар туралы ертегі: «Қасқыр мен түлкі», «Аңқау
арыстан». | ||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер: Талқылауға арналған сұрақтар:
Жазылым бойынша: Сіз … неліктен екендігін айта аласыз ба? Сіз осы тапсырманы қалай орындадыңыз? | ||||
Алдыңғы оқу |
Төрт түлік мал түрлерін ажырату | ||||
Жоспар | |||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар | |||
Басталуы 0-2 минут 3-5 минут
|
Психологиялық дайындық. Аман болып бәріміз, -Дұрыс,балалар.Олай болатын болса,сабағымызды бастайық. (Т) Оқушылар «қызыл,жасыл,сары,көк» бейнеленген карточкаларды алу арқылы 3топқа бөлінеді. (МК) Шибұт. Қылмойын. Қарынбас ертегісіне тоқтап,ертегі түрлері туралы , ертегілерді бірінен-бірін ажырата алуы жайында айтылады.
|
Төрт түс бейнеленген карточкалар | |||
Ортасы 6-9 минут
10-14 минут
15 минут 16-37 минут
38-43минут
|
(Ұ,МК) Сыни ойлау арқылы сұрақтарға жауап бере отырып,
сабақтың мақсатын ашу. (МК) Оқу материалын мұғалімнің қосымша ресурстар арқылы түсіндіреді. (Қ) Рефлексия: Бармақ әдісі (Ж,ОТ,Қ) Сарамандық жұмыс. Оқулықпен жұмыс Ашық сұрақтар. Ертегі кейіпкерлерінің аттары кім екен? Неге солай аталған? Жан тапсыру-қайтыс болу,өлу Мүрдем кету-өлу,өліп кету Топпен жұмыс 1-топ Жан - жануарлар туралы ертегі: «Қасқыр мен түлкі», «Аңқау
арыстан». Қиял - ғажайып ертегілер: «Ұр тоқпақ», «Қылмойын», «Шибұт,
қарынбас» Шыншыл ертегілер: «Сақина», «Байлық пен ақыл». 4-топ Ертегі неше түрі бар? Топтық жұмыс «Ұрлық түбі - қорлық» деген мақал ертегі оқиғасына қандай қатысы бар? Бүгін қандай ертегі туралы оқыдық? Кері байланыс жазады: Ұнады- Ұнамады- Сұрақ- Бағалау Жұмыс барысында мұғалім жекелеген оқушыларға қолдау көрсетіп, бағыт-бағдар беріп отырады. (Қ) Рефлексия: «Бас бармақ» әдісі (Т,Ө,ОТ,Қ) Шеберлер ауылы. (Ұ,МК) Көрме. Оқушылар жасаған жұмыстарын қабырғаға ілу арқылы көрме ұйымдастырады. Барлық оқушылар достарының жұмыстарымен танысады. (Қ) Рефлексия: Оқушылар қолдарындарындағы стикерлерге жұмыстарға қатысты пікірлері мен ұсыныстарын жазып, сол жұмыстын тұсына жапсырады. |
суреттер
банка
Мата каталогы, таныстырылым,
Мақал-мәтел жазылған сөздер
Қауіпсіздік ережесі
Бағалау парақтары Скоч,оқушылардың дайындаған жұмыстары Стикерлер
Әр топқа берілетін тапсырмалар | |||
Аяқталуы 44-45 минут
|
(МК,Ұ) Мұғалім жалпы сабақ барысына, оқушылардың жұмыстарына талдау жасайды, жұмыс орыны жинастарлады |
|