7


  • Учителю
  • Ознайомлення з навколишнім світом і художнє конструювання Тема. Презентація «Розмаїття рослин». Шкідливі і корисні рослини. Рвана аплікація «На галявині».

Ознайомлення з навколишнім світом і художнє конструювання Тема. Презентація «Розмаїття рослин». Шкідливі і корисні рослини. Рвана аплікація «На галявині».

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала







Ознайомлення з навколишнім світом і художнє конструювання

Тема. Презентація «Розмаїття рослин». Шкідливі і корисні рослини.
Рвана аплікація «На галявині».

Мета.Розвивати уявлення про різноманітність рослин; формувати вміння розпізнавати рослини найближчого оточення за кольором кори, розміщенням гілок, формою, розміром листків, спостерігати за рослинами.Групувати рослини за вказаною ознакою; розкривати значення рослин для людини; розвивати спостережливість, увагу.Виховувати бажання доглядати за рослинами та оберігати їх.Навчати учнів з'єднувати відірвані частини паперу за допомогою, склеювання.Вчити дотримуватися послідовності дій під час виготовлення аплікації з рваних частин паперу.Розвивати дрібну моторику рук, охайність, самостійність.Виховувати любов до природи, до праці.
Обладнання: малюнки різних рослин, кліше (для технології «Метод "Прес"»), набірне полотно "Дерева", "Кущі", "Трав'янисті рослини".

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

ІІ.Актуалізація та мотивація навчальної діяльності учнів
В чарівну країну
Вирушимо разом.
Перешкоди всі пройдем.
Хто не хоче працювати,
Із собою не візьмем.

- Які є рослини?
- Де ростуть рослини?
- Чому рослини належать до живої природи?
- Як відрізнити одну рослину від іншої?
- Як доглядати за рослинами? Чому їх так багато?
- Чи можуть рослини зникнути?
1. Дидактична гра "Впізнай рослину"
- А зараз пограємо в гру. Я читатиму загадки. Вам треба відгадати їх і назвати.
Загадки
Стоїть дівка серед поля,
В чорні цятки біла льоля.
Довгі коси розпустила
їх заплести їй не сила.

(Береза)


За хатиною в садочку
у зеленому віночку,
У червоному намисті
Дівчинонька чепуриться.
І збігаються всі діти,
Щоб на неї поглядіти.
За намисто кожен - смик,
Та й укине на язик.


(Калина)

Стебельце - шорстка драбинка,
У серединці - чорна вуглинка,
Пелюстки блискучі, як лак,
Це квітує червоний ... .


(Мак)
Били мене, рвали,
На шматки порвали,
У воді мочили,
По траві валяли,
Одну половину з кашею поїли,
Другу половину на плечі наділи.

(Льон)

- Сьогодні на уроці ми ознайомимося з технікою виготовлення аплікації з рваних частин-паперу.

- Осінь - чудова пора. Листя золоте, червоне, зелене, жовтогаряче. Сьогодні ми спробуємо відтворити цю красу на картоні - зробимо аплікацію з рваних частин паперу.

На дошці - ілюстрації із зображенням осінньої природи.

- Ми сьогодні вирушимо на екскурсію до галявини. Пропоную до неї підготуватися.

- Поміркуйте, що оточує нас за містом. (Природа) Це трава, квіти, дерева, озеро, річка і багато іншого. Людина і природа - єдине ціле. Умовно природу можна розділити на земний, водний і повітряний простір.

- Природа багата і різноманітна. Вона щедро ділиться з людиною своїми дарами. Людина отримує від природи різні рослини, рибу, птахів, звірів, сировину для виготовлення матеріалів, з яких вона виготовляє різні предмети.

2. Демонстрація зразка

3. Вступний інструктаж :

- Такі аплікації виходять, якщо папір не різати, а обривати. У цьому випадку краї виходять більш «живими», ворсистими.

- Під час обривання за заздалегідь намальованим контуром пальці рук повинні розташовуватися впритул до контуру з двох боків.

- Обривання робиться невеликими відрізками. Якщо рвати папір по волокну, край буде більш гладкий, якщо впоперек - більш «стихійний», з білим ореолом, що непогано, якщо ви робите море - на хвилі відразу виходить піна.

- Спочатку поміркуйте, що ви хочете показати на своїй аплікації: дерева в лісі, як відлітають птахи у вирій або, як готуються звірі до зими (білочка та їжачок).

- Потім доберіть кольоровий папір, нарвіть маленькі шматочки паперу, розташуйте аплікацію за вашим задумом на картоні.

- А потім охайно склеюйте рвані частини паперу.

- Наприклад, для берізок переведіть на білий папір малюнок стовбурів беріз та обірвіть за контуром.

- Обірвіть трикутнички та приклейте їх до стовбура беріз знизу.

- З чорного паперу обірвіть короткі смужки і приклейте їх вроз¬дріб по стовбуру. Приклейте стовбури па картон.

- 3 чорного паперу обірвіть смужки-гілочки і приклейте до стовбурів на картон.

- Із зеленого (жовтого, помаранчевого, червоного) паперу виріжте або відірвіть від нього смужку й обірвіть її на квадратики- листочки. Приклейте їх.

4. Фізкультхвилинка.

Ми - берізки і кленці.

В нас тоненькі стовбурці.

Ми в стрункі стаєм рядки,

Виправляєм гілочки.

Ледь зіп'ялись з корінців,

Дістаємо промінців.

Ми стискаєм їх вогонь

В зелені своїх долонь.

Хилять свіжі вітерці

Вліво-вправо стовбурці.

Ще й верхівки кожен ряд

Нахиля вперед-назад.

5. Практична робота учнів.

- Які правила необхідно повторити перед початком роботи?

• Не заважати сусіду працювати;

• стежити, щоб не розлити клей;

• роботу викопувати охайно;

• не забувати користуватися серветкою для рук.

Учні розпочинають роботу. Учитель допомагає дітям порадами.
ІІІ. Підсумок уроку

- Що нового ви дізналися на цьому уроці?

- Що навчилися робити?

- Я дякую вам за старанність на уроці?



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал