7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары Б.Майлин Күлпаш

Сабақ жоспары Б.Майлин Күлпаш

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала





Сабақ тақырыбы: Б.Майлин «Күлпаш»

Сабақтың мақсаты: Білімділік халқымыздың басынан өткен ауыр кезеңдермен бүгінгі күнді салыстыра отырып, оқушыларға мағлұмат беру. Әңгіменің мазмұнын жүйелі айтуға қалыптастыру.

Дамытушылық: Оқушыларды әңгімені мәнерлеп сауатты оқуға, мазмұнын айтуға машықтау.

Тәрбиелігі: Шыдамдылыққа, төзімділікке, мейірбандыққа тәрбиелеу.

Әдісі: Әңгімелеу, сұрақ - жауап, тест,талдау

Түрі: Жаңа білім беру

Сабақ көрнекілігі: Б.Майлин суреті.Венн диограммасы схемалар, тест тапсырмалар слайд.

Сабақ барысы: I Ұйымдастыру бөлімі:

Күндей жадырап

Айдай арайлап

Жұлдыздай жадырап

Судай таза көңілмен бүгінгі сабағымызды бастаймыз.

II Үй тапсырмасы:

Бізге үйге қандай тапсырма берілді?

Біз бүгін үш топқа бөлініп жұмыс жасаймыз.

1 - қатар - бірінші топ, 2 - қатар - екінші топ, 3 - қатар - үшінші топ

Күн ,Ай , Жұлдыз өздері таңдайды.

1 - топ - Мәтіннің біріні бөлігін

2 - топ - Екінші бөлігін

3 - топ - мәтіннің үшінші,төртінші бөліктерінің мазмұнын айтады.

Әр бөлікке ат қояды.

III Үй тапсырмасын бекіту:Тест сұрақтары.

1.Азаматтық жолында мәтіні кім жайында айтылған?

а) Тоқаш ә)Бөгенбай б)Қайрат

2.Тоқашқа жолығуға кім келді?

а)Баласы ә)Анасы б)Әкесі

3.Айыптау қортындысы не болды деп ойлайсын?

а)Босатып жіберді ә)жауыздықпен өлтірді б)қайтадан қамады

Iv Сергіту кезеңі:

v. Жаңа сабақ Бейімбет Майлин кім?

1894 ж Қостанай обл. Таран ауд.дүниеге келген

I-топ

1913-191 Уазифа 1916-1919 ж ұстаздық қызмет

Мектебінде атқарған

Уфада Галия мед/е

Оқиды.

Бейімбет

Майлин

1919-1937 кеңес 1922-1934 ж баспа сөзде қызмет Жұмысында болды. атқарған

Жазушы, ақын, драматург.





II-топ

Жаңа сабағымыз. Жырлағаным кедейдің жыры

Сырлағаным кедейдің сыры

Сырымда бір , жырымда бір

Мендағы сол кедейдің бірі.

Өлең не туралы ? Олай болса бүгінгі «Күлпаш» мәтіні не туралы болуы мүмкін?

1930-1932 жылдары Қазақстан халқының саны алты миллионнан асқан болса, оның екі миллионнан астамы ащтықтан қырылды.

2)Мәтіннің мазмұнын түсіндіріу

3)Оқулықпен жұмыс: Мәтінді оқушыларға оқыту.

1.Қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндер.

Неге қара түспен берілген деп ойлайсың?

2.Сөздік жұмысы: өрім-өрім тозған жыртылған +7 (727) 263 0961

Бөкебай-басқа жамылытын шәлі 7 (727) 264 6529

Ызғырық- суық жел

Өлмелі кедей.

III - сурет бойынша әңгіме

Сүрақ тапсырмалар: Мәтін кім туралы? Бұл қай кезеңде болған оқиға? Қали мен Күлпаш Мықтымның келгенін неге асыға күтеді? Мықтым қалай келді?

4.Дәптермен жұмыс: Мендік пікір.

1.топ Мені күйзелткен........ 5. Венн диограммасымен жұмыс.

2.топ Мені қорқытқан.........

3.топ Мені таңқалдырған.......









Бұрын қазір

Оқушылар өз ойларын айтады

Біз қандай елміз? Жағдайымыз қандай? Тәуелсіздікке неше жыл?





Сабақты бекітк: Тест

  1. «Күлпаш» мәтінінің авторы кім?

а) З.Шашкин ә)Б.Майлин б)Қ.Жұмаділов





2. Мәтін не туралы айтылған?

а)ауыр тұрмыс ә)жақсы заман б) балалар ойыны





3. Мәтінде Мықтым неге жылады?

а)қуанғаннан ә) баласына ренжегеннен б)өзінің ештеме әкелмегеніне қысылды





Сабақты бағалау: Тапсырмалар бойынша жауап берген оқушыларды бағалау.





Үй тапсырмасы: Мәтінді оқу, мазмұнын айту.

9 тапсырма



















































































































































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал