- Учителю
- Урок математики з теми «Порівняння і закріплення таблиць множення і ділення на 4».
Урок математики з теми «Порівняння і закріплення таблиць множення і ділення на 4».
Урок математики у 2-Б класі
Вчитель: Чередниченко О.О.
Тема: «Порівняння і закріплення таблиць множення і ділення на 4».
Мета: Закріплювати табличні прийоми множення і ділення на 4. Вчити застосовувати взаємозв'язок між діями множення і ділення під час обчислень. Вправляти учнів у розв'язуванні задач на збільшення і зменшення на кілька одиниць і в декілька разів, на каїне порівняння. Розвивати навички усної лічби. Спиряти вихованню любові до вивчення предмету.
Обладнання: мультимедійна дошка; таблиці з назвами компонентів; малюнки до задач, презентація.
Хід уроку
1. Організація класу. Привітання.
Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час настав.
Дітки, сядьте всі зручненько,
Ручки покладіть гарненько,
Бо урок у нас незвичний
Чарівний, математичний!
2 .Актуалізація знань.
Перевірка домашнього завдання .Гра « Чарівне сердечко». Вчитель називає приклад на табличні випадки множення і ділення на 4,а учень,який отримав сердечко-говорить відповідь.
. «Пазл»
Хто із вас любить складати пазли?
Сьогодні, якщо ми правильно складаємо пазл - зможемо прочитати тему уроку.
3.Повідомлення теми і мети уроку.
(діти хором читають тему уроку).
4.Повторення і закріплення вивченого матеріалу.
-
Навіщо нам необхідно знати таблиці множення і ділення на 4? Коли нам це може знадобитися в житті?
Усний рахунок.Склади приклади за їх відповідями.
1-й приклад на : з відповіддю 7 (28:4)
2-й приклад на : з відповіддю 2 (8:4)
3-й приклад на • з відповіддю 16 (4•4)
4-й приклад на • з відповіддю 28 (7•4)
5-й приклад на : з відповіддю 5 (20:4)
6-й приклад на : з відповіддю 6 (24:4)
7-й приклад на • з відповіддю 12 (3•4)
8-й приклад на • з відповіддю 36 (4•9)
6.Гра .
-
Я знаю, що ви дуже любите грати. Але сьогодні, ми будемо грати у дуже цікаву і корисну гру на повторення таблиць і : 4.
7. Задача.
-
Як ви думаєте, Знайко любить розв'язувати задачі?Сьогодні він пропонує нам цю задачу.
. Коротка умова задачі.
-
Розгляньте малюнок. Що на ньому зображено? Складіть умову задачі.
Хлопчик купив 8 олівців по 4 грн. і гумку за 3 грн.
Скільки коштує покупка?
-
Що відомо в задачі?
-
Що не відомо? Як знайдемо? Чому?
-
Чи можна тепер знайти вартість покупки? 8.Фізкультхвилинка.
9. Робота у зошитах.
-
Відкрили зошити і записали число.
10 . Хвилинка каліграфії.
-
Запишіть цифри, що позначають числа: 12, 16, 34, 13, 18.
-
Якщо число тут зайве? Чому?
11. Математичний диктант.
4 учня працюють за картками у зошитах.
-
Давайте повторимо назву чисел при множені та діленні? (з'являються таблички назви компонентів у «Довідковому бюро».
-
Що значить збільшити число в декілька разів?
-
Зменшити на …?
-
Збільшити на …?
1 учень біля дошки
8•4; 2•4; 4•4; 4•5; 28 :4
12 зменшити в 4 рази (3);
24 зменшити в 4 рази (6);
3 збільшити на 4 рази (7);
8 зменшити на 4 рази (4); знайти добуток 4•4
12. «Перевір себе».
Оціни свою роботу.
13. «Робота з підручником».
-
Відкрийте підручник на сторінці 117 і знайдіть приклад №702
(по 1 прикладу біля дошки, приклади за №702)
-
Задача №706.
а) читання умови учнями;
б) робота над задачею:
-
Про що говориться в задачі?
-
Що відомо?
-
Що не відомо?
-
Чи можемо знайти вартість чайника для заварювання?
-
Яке головне питання задачі?
в) складання і запис короткої умови;
г) розв'язання (1 учень біля дошки, слабші діти розв'язують за схемою опорою).
Підсумок уроку.
</