7


0-Ден 24-ке дейінгі уақыт

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

САБАҚ ЖОСПАРЫ


Пән

Математика


Сынып

4 «Д»

Уақыты

4.12.2015

Тақырыбы

0-ден 24-ке дейінгі уақыт.

Мақсаты


Уақыттың өлшем бірліктерін қайталай отырып, 0-ден 24-ке дейінгі уақытты бағдарлай білуге, қозғалысқа арналған есептерді шығаруға машықтандыру;

- Өз ойларын еркін жеткізуге тырысады;

- Шығармашылық тапсырмалар арқылы ой- қиялдары дамиды;

- Топпен жұмыс істеуге үйренеді.

- пәнге деген қызығушылығын, белсенділігін арттыру;


Сабақ типі

Қайталау сабағы

Көрнекіліктер

Конверт, маркер, ватман, стикер, Бәйтерек макеті, А-4, кітап, дәптер.


САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ


Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

І Ұйымдастыру


Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа қатысуын қадағалау.


Сабаққа даярланады, жинақталады, жаңа сабаққа назар аударады.


Топқа бөлу

(таң сәрі, сәске түс, бесін, ақшам, іңір)

Критерий құру

  • Неліктен топарға осындай атаулар қойдым?

  • Тағы қандай ұлттық уақыт өлшемдерін білесіңдер?

Әр топ неліктен бұлай аталғанын түсіндіреді

Жаңа сабақ

№1

Жасырын сөзді тап

Өрнектердің мәнін дұрыс тапсаңдар, жасырын сөз шығады.


  • Сиқыршы деген кім?

  • Олар қайда кездеседі?


Р

Ы

И

Қ

Ш

Ы

С

246:6

119:7

176:8

132:4

132:3

240:6

110:10





11

22

33

40

41

44

17
Әр топ өрнектің мәнін тауып, сәйкесінше, әріптерді тиісті санның астына қояды.

№2

Дұрыс немесе бұрыс кестесі

(жұптық жұмыс)

Кестенің дұрыс немесе бұрыстығын тексеріп, дәлелде


№4

Кестені толтыр

Топтық, жеке жұмыс

Топтарға кесте үлестіріледі.

Кестелерін тақтаға ілгізіп, тексереді

Әр оқушы өзіне берілген тапсырманы дәптерге орындап, постерге жазады. Жұмыстары тақтаға ілінеді. Тақтамен тексереді.


Егер 7 сағатта осындай жол жүрілсе, онда жылдамдықты тап.

Ұзындық

2877 км

4137 км

33649 км

29414 км

S км

Жылдамдық

№5

Жұптық жұмыс

  • Әрбір серуен нешеде аяқталады?

  • Ясминмен кездесу үшін Аладдин қай серуенге бара алады?

Жұптасып, ақылдасып орындайды.

№6

«Өкіл»

«Екі жұлдыз, бір тілек»

5 топқа есептер беріледі.


Оқушылар өздеріне берілген тапсырманы топта ақылдасып шығарады. Әр топан бір өкіл басқа топқа барып түсіндіреді. Топтың жұмысына басқа топ өз пікірлерін жазады. Соңында өкілдерді тақтаға шығарып, көп «лайк» жинаған өкіл-оқушы анықталады.

№8

Есепті теңдеу арқылы шешу.

Ұжымдық жұмыс.

Дәптермен жұмыс

Жеке жұмыс

Есепті, алдымен, дәптерге орындаймыз.

Шешуін теңдеу құру арқылы табамыз.

V1- 88 км/сағ

t 1- 6 сағ

t 2 - 8 сағ

V2 - х км/сағ

Х*8=88*6

Х*8=528

Х=528:8

Х=66

Жауабы: 66 км/сағ

Үш қадамды сұхбат

Оқушыларды А, В, С қылып үшке бөлу.


Оқушылар АВС болып үшке бөлінеді.

«А» оқушы сұрақ қояды, «В» оқушы жауап береді.

«С» оқушы тексереді.

Бағалау

Критерий бойынша бағалау


Үй тапсырмасы

№7, 9


Кері байланыс

(оқушылар рефлексиясы)

Бүгін мен не үйрендім?

Қандай әдіс ұнады/ұнамады?

Жаңа сабақ бойынша сұрақ немесе пікірің...






 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал