- Учителю
- 3-сынып әдебиеттік оқудан сабақ жоспары 'Автобиографиялық әңгіме' Ғабит Мүсірепов
3-сынып әдебиеттік оқудан сабақ жоспары 'Автобиографиялық әңгіме' Ғабит Мүсірепов
Күні: 8 .09.2015
Пән: әдебиеттік оқу
Пән мұғалімі: Тасыбай А.Қ.
Сабақтың тақырыбы: Автобиографиялық әңгіме. Ғабит Мүсірепов
Сабақтың мақсаты: жазушының автобиографиясы арқылы әңгіменің мазмұны мен идеясын ашуға мүмкіндік беру
Күтілетін нәтижелер:
Пәндік нәтиже: оқып, мазмұнындағы халық тарихы мен өткен өмірге үңілуге мүмкіндік беру;
Жүйелі іс-әрекет нәтижесі:шығармашылық тапсырмалар арқылы оқушының ой түйіндеуіне, өз бетімен жұмыс жасауына жағдай туғызу;
Тұлғалық нәтиже: қызығушылықты арттыру арқылы дүниетанымды кеңейту.
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың көрнекілігі: портрет ,
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі.
Үй тапсырмасын қорытынды лап өту.
«Кітап қадірі» мәтіні
І. Қызығушылықты ояту.
- Балалар, сендер үш жыл бойы мектеп табалдырығын аттап отырсыздар. Мектептен сендер білім алдыңдар, ал нені үйрендіңдер? Сызба ішіне жазады.
үйрендік
ІІ. Мағынаны тану.
-
Ал бүгін Ғ. Мүсіреповтың «Автобиографиялық әңгімесі» арқылы сонау өткен ғасырда сендер сияқты балалардың мектептен не үйренгенін білгілерің келе ме?
Мәтінді іштей оқу. Мазмұнын түсіну.
Ғ. мүсіреповтың балалық шағындағы мектеп бейнесін әңгіме бойынша зерттеп, қорғап шығу .
2-сыныпта оқыған мәтіндердегі бұрынғы заман мектептерін еске түсіру.
Шәкірт Ғабиттың мектептен не үйренгенін сызбаға қосымша түсіру. (шаршылардың ішіне)
-
Қай мектеп көп үйреткен екен?
-
Ғабиттың заманындағы мектептен не таңғалдырды?
-
Ғабиттың мектебінен саған ұнағаны не?
-
Баланың мұғалімі айтқан сөздер соншама жылдар өткеннен кейін де ұмытылмағаны қалай?
ІІІ. Ойтолғаныс.
-
Балалар, сендер осы әңгімеден заман өзгерген сайын білім беру орындары да, адамның өмірі де өзгере беретінін байқадыңдар. Себебі сендер әңгімедегі Ғабиттың заманын таңдана оқып шықтыңдар. Олай болса, келешек замандағы мектеп бейнесі қиялмен қандай болғанын қалай едіңдер? Суретін салыңдар.
Үй тапсырмасы.
(9-10бет) мазмұны шығармашылық тапсырма (11 бет)
Бағалау