7


  • Учителю
  • План-конспект по математике на тему “Таңдау әдісімен екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу” (3 класс)

План-конспект по математике на тему “Таңдау әдісімен екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу” (3 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Тақырыбы: Таңдау әдісімен екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлуМақсаты: Таңдау әдісімен екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу біліктілігін қалыптастыру, есептеу дағдысын және логикалық ойлауын дамыту; ұқыптылыққа және өздігінен жұмыс істей білуге баулу.Сабақтың
предварительный просмотр материала

Тақырыбы: Таңдау әдісімен екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу

Мақсаты: Таңдау әдісімен екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу біліктілігін қалыптастыру, есептеу дағдысын және логикалық ойлауын дамыту; ұқыптылыққа және өздігінен жұмыс істей білуге баулу.

Сабақтың типі: аралас сабақ.

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік

Көрнекілігі: суреттер, кестелер,сызбалар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Балалар, бір - біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.

Мен бақытты баламын, жан дүниемде күн нұрлы, жылуым мол бойымда.

Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.

Менің оқығым келеді!

Білімді, алғыр болғым келеді!

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

№ 3, 10. (балалардың жазба жұмысын тексере отырып, жауабын салыстыру)

ІІІ. Өткенді қорыту: Өткен сабақта біз немен таныстық?

а ) 4 ∙ 8 = 32 9 ∙ 2 = 18 4 ∙ 9 = 36 3 ∙ 4 = 12

60 : 10 = 6 50 : 2 = 25 36 : 9 = 4 54 : 6 = 9

72 : 9 = 8 64 : 8 = 8 36 : 4 = 9 81 : 9 = 9

ә) Ойын. Жылдам есептеу. Үлестірме карточкалармен жұмыс.

8 + 1

10+2

4 ∙ 2

5 ∙ 2

0 + 4

1∙ 5


9 + 1

10 ∙ 0

0 + 5

12 ∙ 0


ІҮ. Мақсат қою кезеңі: сабақтың мақсаты мен міндетін хабарлау.

Жаңа сабаққа даярлық кіріспе.

Ү. Жаңа сабақ: 1. Оқулықпен жұмыс. № 1.(таңдау тәсілімен)

а) 88 : 44 = 2 өйткені, 44 ∙ 2 = 88 Жауабы: 2

ә) 81 : 27 = 3 өйткені, 27 ∙ 2 = 54, 2 саны тура келмейді.

27 ∙ 3 = 81, 3 саны тура келеді Жауабы. 3.

  1. Түсіндіре отырып, шығар.№ 2. Ұжымдық жұмыс.

  2. № 3. 87 : 29 = 3 Жауабы. нан 3 сөреге қойылды.

№ 3(2). 75 : 5 = 15 Жауабы: әр топқа 5 тоқаштан

  1. Жұптық жұмыс. № 4. Өрнектерді салыстыр:

(42 + 28) : 7 = 42 : 7 + 28 : 7 24 ∙ 3 + 9 ∙ 3 = 33 ∙ 3

16 ∙ 5 + 8 ∙ 5 = (16 + 8) ∙ 5 20 : 4 + 32 › (20 + 32) : 4

  1. Өздік жұмыс. № 5. Есепте.

9 дм 4см - 5 дм 7 см = 3 дм 7 см 6 дм 7 см + 3дм 3 см = 100см = 1 м

Ү. Өткен материалды пысықтау:

1. Есеп шығару. № 6. Кесте бойынша есеп құрастыр және шығар.

Ш: 150 : (300 : 6) = 150 : 50 = 3 Жауабы: 3 қап сәбіз.

№ 7.

6 жүйектен - 10 кг құлпынай Шешуі. 6 ∙ 10 - 25 : 7 = 5

Әр себеттен алды - 7 кг Жауабы: 5 себет болды.

Қалды - 25 кг

Неше себет - ?

2. Топтық жұмыс. 1 топ -№ 9; 2 топ - №10; 3 топ №11.

ҮІІ. Бүгін не білдік? Шығармашылық жұмыс.

№ 12. ( жауабы: 1) 6; 2) 15∙ 6 = 90; 3) 6 + 9 = 15)

ҮІІІ .Үйге тапсырма: № 8, 13 218 бет.

Бағалау




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал