- Учителю
- 'Теңдеуді шешу. Теңдіктер, теңсіздіктер құрастыру' 3 сынып
'Теңдеуді шешу. Теңдіктер, теңсіздіктер құрастыру' 3 сынып
Сабақтың тақырыбы: Теңдеуді шешу.Теңдіктер,теңсіздіктер құрастыру(4-сабақ).
Сабақтың мақсаты: оқушылардың теңдіктер мен теңсіздіктер туралы білімдерін нақтылау; Қосу және азайту компоненттерінің өзара байланысы туралы білімі негізінде теңдеулерді шешу дағдыларын жетілдіру.
1.Ұйымдастыру кезеңі.
Саған есеп үйреткен,
Пәнге қара құрметпен.
Сандарды тура табатын,
Қиын, әрі қызықты
Математика болатын!
2.Тірек білім, білік, дағдыларын белсендіру.
№1 тапсырма ауызша есептеуді ұйымдастыруға арналған.
«Тапқыштар» ойынын өткізуге болады. Ойынның мақсаты:100 көлемінде ауызша есептеу дағдыларын жетілдіру.
Сабақтың тақырыбын табамыз:
-
Е
48+9
С
80-47
Ң
164-8
З
162-95
Д
100-5
Т
160+40
К
58+10
І
53+35
У
70+67
200
57
156
33
88
67
95
88
68
200
57
156
95
57
137
Баланың бақылау, салыстыру, талдау, жинақтау жүргізу, қорытындылау, бастыны табу, тұжырым жасай алу дағдыларын қалыптастыруға бағытталған жаттығу жүргізуге болады.
G,Q,S- «ғажайып» цифрлар.
Егер G>Q, онда Q …G
№1Ауызша орындауға болады.
3. Бекіту.
Тақтада жазылған өрнектерді қандай топтарға бөлуге болады?
274+x=594 320+40=470-100
200+3=3+200 35-15<15+6
524-x=244 22>87-67 x- 251=522
Теңдеудің теңдік пен теңсіздіктен қандай айырмашылығы бар?
№2 тапсырма бойынша оқушылар теңдеу құрастырып, оны шешеді. 1-ші және 3-бағандары тақтада орындатқан дұрыс.
4.Өздік жұмыс.
№6 (а) тапсырма өздік жұмыс ретінде беріледі. Мұғалім есептің шешуңн өрнек түрінде түрінде жазуды тапсырады.№6 (ә) тапсырмасына балалар өз беттерінше орындап, соңынан тексереді.
5. Сабақты қорытындылау.
Мұғалім сабаққа дұрыс қатыспаған оқушыға бүгінгі сабақта мынадай жоспар бойынша талдаужасады:
А)Сабақтың тақырыбы
Ә) Тақырыпты қайталауға қандай тапсырмалар көмектеседі?
Б) Балалардан кім белсенді болғанын және дұрыс жауап берді?
В) Қай бала сабақ жүргізуге кедергі келтірді?
Г) Кім жауап беруге қиналды?
6. Үй тапсырмасы. Мұғалім өз қалауы бойынша №Мұғалім өз қалауы бойынша №2 немесе №6 тапсырманы ү