- Учителю
- Розробка уроку українського читання 'Мільйон мільйонів сестричок'
Розробка уроку українського читання 'Мільйон мільйонів сестричок'
азка Мільйон мільйонів сестричок
Підготувала Гончарук Ольга Іванівна
Тема: Казка «Мільйон мільйонів сестричок» (за Зіркою Мезантюк). Читання за особами.
Мета: удосконалювати в учнів навички виразного читання; формувати вміння читання за особами та інсценізувати, спираючись на казку «Мільйон мільйонів сестричок» за З. Мензатюк; вивчити скоромовку, поширити словниковий запас дітей словами: до снаги, шарпати;
-розвивати усне зв'язне мовлення, логічне мислення, довільну увагу, пам'ять;
-виховувати любов до природи, цікавість до явищ природи та прищеплювати любов до предмету.
Хід уроку:
I.Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.
1. Робота над загадкою Зараз я пропоную вам відгадати загадку:
Дорога біла стелиться,
І краю їй нема.
Сніжок мете Метелиця.
Прийшла до нас… (Зима) Саме на зимову тему було ваше домашнє завдання.
2.Робота над скоромовкою. Перед тим як перейти до його перевірки, я пропоную вам скоромовку, яка зробить чіткою, виразною та чистою вашу мову.
Ніс сміхунчик снігу міх,
Сміх розсипався на сніг.
3. Виставка малюнків учнів до казки.
4. Конкурс на кращого читця
- Прочитайте той абзац, який вам найбільше до вподоби.
5. Переказ тієї частини казки, яка учням найбільше сподобалася. Переказ казки О. Леонтовича «Три сестриці»
Оцінювання дітей. Підсумок .
Зима чаклунка, біла чарівниця, -
Ця казка незбагненна і жива.
Поглянь, яка білесенька вербиця!
Червоне сонце колесом сплива…
- Зима щоразу відкриває перед нами чудові сторінки чарівної й живої казки, а ми вчимося бачити прекрасне.
III.Повідомлення теми та мети. Мотивація.
-
Сьогодні на уроці ми будемо удосконалювати навички з читання за особами за допомогою казки «Мільйон мільйонів сестричок» за З. Мензатюк.
-
Хочу звернути вашу увагу, хто буде активно працювати на уроці, буде отримувати сніжинки, хто отримає більше, той отримає високий бал.
Відгадування кросворду
-
Але для початку я пропоную вам відгадати кросворд, щоб дізнатися, на яку тему казка «Мільйон мільйонів сестричок».
1.Зроду рук своїх не має, а узори вишиває. (Мороз)
2.Дві дощечки, дві сестри несуть мене згори. (Лижі)
3.Сніг на полях, лід на річках. Хуга гуляє, коли це буває? (Взимку)
4.Зірка сніжно-біла
На рукав мені злетіла
Поки ніс її сюди,
Стала краплею води. (Сніжинка)
-
У виділених клітинках ви бачите тему казки, яку ми читатимемо.
Ця казка так, як і попередня стосується зими.
- Щоб ближче підійти до розгадки, пригадаємо все, що знаємо про сніжинку.
Срібляста 6, 8, 12 -кутної Красива
форми
СНІЖИНКА
Твердий стан Вода
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Словникова робота
-
На дошці ви бачите слова, які зустрічатимуться вам у казці.
До снаги - под силу
Шарпати - дёргать
-
Давайте прочитаємо їх, ставлячи правильно наголос. А тепер перекладемо їх на російську мову.
-
Первинне читання казки «Мільйон мільйонів сестричок» вчителем
Зараз я читатиму казку «Мільйон мільйонів сестричок», а ви слідкуйте за підручником, а після того, як я прочитаю, ви мені скажете, хто захищає матінку-землю взимку.
-
Читання тексту учнями впівголоса.
-
Бесіда за змістом казки Мільйон мільйонів сестричок»
-
Скажіть про кого ця казка? (Про сніжок, сніжинки)
-
Знайдіть в тексті слова, які розповідають, чим переймалася сніжинка?
-
Яка роль снігу взимку? (Він захищає землю від холодів)
-
Хто намагався здолати сніжок? (вітер та мороз)
-
Подумайте й скажіть, чому вони не змогли здолати сніжок? (бо був мороз, а він не може здолати сніг)
-
Знайдіть в тексті речення, в якому говориться про нагороду сніжинок за збереження землі від холоду.
V.Закріплення нових знань.
1. Самостійне читання казки дітьми з визначенням дійових осіб.
- Зараз ви прочитаєте казку про себе та визначите скільки дійових осіб в казці та назвете мені їх. Хто закінчить читати, підіймає руку.
2. Підготовка до виразного читання.
- Як хмара розмовляє зі сніжинкою? (Лагідно)
- А як розмовляє сніжинка? (Здивовано)
Учні вчаться інтонувати речення, різні за метою висловлювання.
3. Виразне читання казки учнями за особами.
- Давайте розподілимо ролі й прочитаємо казку за ролями.
Автор -
Сніжинка -
Бабуня хмара -
Собака Рябко -
Олеся -
Вітер -
4. Робота з ілюстраціями до казки
- На дошці ви бачите ілюстрації до казки. Вони відповідають деяким подіям з казки. Ваше завдання - поставити їх у правильному порядку.
VI. Домашнє завдання
-
Відкрийте щоденники й запишіть домашнє завдання, яке ви бачите на дошці: стор.81-83 переказувати.
VII. Підсумок уроку
- Чим запам'ятався сьогоднішній урок?
- Про що корисне ви дізналися?
-
Порахуйте сніжинки, які ви отримали. У кого 5 - отримує 11 балів. 4 - 9 балів, 3 - 6 балів.
-
Дякую вам за урок! До побачення!