- Учителю
- Конспект урока украинского языка во 2 классе (с русским языком обучения)
Конспект урока украинского языка во 2 классе (с русским языком обучения)
Урок з української мови для 2 класу з російською мовою навчання
Коментар до уроку: А.С.Макаренко писав: «Гра має важливе значення в житті дитини… Якою буде дитина в грі, такою вона буде і в праці, коли виросте». У грі формується низка особливостей особистості дитини. У грі виробляється спритність, витримка, активність, прагнення до перемоги. Гра - це своєрідна школа успіху. Гра - творчість, гра - праця. О.М.Горький «Праця - це шлях дітей до пізнання світу та вдосконалення». На мою думку «Гра - це шлях виховання акма - учня».
Тема: Чергування. Вживання антонімів
Мета: активізувати засвоєні слова на тему «Клас», поповнювати словниковий запас учнів; розвивати мислення, кмітливість учнів; прищеплювати інтерес до вивчення української мови; виховувати охайність, дисциплінованість, почуття відповідальності за доручену справу, небайдужість до живої природи.
Обладнання: відеозапис з голосами героїв, таблиці, лист від квітки.
Тип уроку: урок - гра
Хід уроку
I.Організаційний момент
Голосно дзвінок лунає
Казка двері відчиняє.
Щоб урок минув не марно,
Попрацюємо ми гарно.
Девіз уроку: « Не кажи не знаю, а кажи - навчуся»
Вчитель: Оцінювати свою роботу на уроці ви зможете за допомогою «Листа самооцінки»,ставлячи за кожну правильну відповідь 1 балзагадки
розповідь
кущ
речення
зошит
бліц-опитування
перклад
діалог
самостійна робота
Бонус вчителя
загальна сума балів
( На екрані з'являються Альоша Попович та кінь Юліан)
-
Ну, и долго еще идти будем к твоей школе?
-
Ой, Альошо, що ж ти такий не терплячий? Якщо я обіцяв навчити тебе української мови, то навчу.
-
А с учениками мы тоже будем знакомится?
-
А як же, ось вони , дивись, готуються до уроку.
-
Доброго дня!
-
Актуалізація опорних знань
-
Відгадування загадок
К. Ми прийшли до вас навчатися. Але спочатку хотіли подивитися які ви розумні. Відгадайте мої загадки:
Що мовчить, а розуму вчить?
Язика не має, а розуму навчає? (Книга)
Коли хочеш ти читати, то мене повинен знати,
А коли мене не знаєш, то нічого не вгадаєш.
(Букви, алфавіт)
Той, хто входить і виходить, нам першим руку подає.
Ми стоїмо завжди при вході, нас в кожній хаті кілька є. (Двері)
У кожного в домі така дивина: братів аж чотири, а шапка одна. (Стіл)
-
Активізація словника на тему «Клас» за малюнками підручника(с 13)
К. Ой, а які цікаві картинки я знайшов у вашому підручнику. Але хто мені розкаже що це?
3.Асоціативний кущ «Клас»
В. Діти, давайте складемо асоціативний кущ «Клас», користуючись малюнками.
учні школярі вчитель
зошит підручник
парти клас дошка
олівець ручка
крейда шафа стіл
-
Складання учнями речень за малюнками «Хто що робить?»
А. А я никогда не учился в школе и даже не знаю, что в ней делают.
В. Діти, давайте розповімо Альоші чим ми займаємося у школі.
(Декілька дітей складають розповідь за малюнками)
4. Робота над розвитком фонематичного слуху,
Артикуляційного апарату, навичок читання
а)Гра « Спіймай звук»
В. Діти, давайте пограємо разом з Юлієм та Альошою в гру «Спіймай звук»: бабуся, боюся, біжу,брат, обід, біла, не буде, будинок.
б) Виконання вправи для розвитку артикуляції
В. А давайте навчимо наших гостей артикуляційній вправі
Учитель пропонує учням подути на листочки як легенький вітерець, як сильний вітер. Передати звуками, як шелестить листя на деревах; як завиває вітер; як капають дощові краплини; як нявчать кошенята; як кує зозуля.
в)Вивчення скоромовок
К. А я дуже багато знаю скоромовок. Бажаєте, я й вас навчу? (Так)
* Бубоніла діду баба: - Ой не дмухай на кульбабу,
Бо з кульбаби полетять сто малих кульбабенят.
* На припічку в черепочку три карасики тріп - тріп -тріп!
* В горішині горішина горішками обвішана.
Оришка й Тимішко струшують горішки.
5. Робота з зошитом (с.12)
В. наші гості вивчили з нами скоромовки, а ми давайте навчимо їх працювати в зошиті (виконують вправу 5)
III. Робота над новим матеріалом
-
Читання вчителем вірша
-
Добрий день! - дзвенять трамваї.
Шпак із дерева співає. Наша Галя поспішає. Наша Галя чергова.
Голосів не чути з двору, тихо в школі в ранній час.
Галя швидко мчить нагору, відчиняє двері в клас.
Чергувати - це не жарти; треба всі оглянуть парти,
Порох стерти - раз і два! - парта буде як нова.
На вікні у класі квіти - треба також їх полити.
Щоб нічого не забути, бо вона ж на всіх одна…
Найчистішим класом бути мусить їхній другий «А».
Гляне вчителька й помітить, хоч у неї стільки справ!
-
Он як чисто! Правда , діти? Хто сьогодні чергував?
2. Бліц - опитування
- Про кого розповідається у вірші?
-
Що повинна зробити Галя?
-
А чи хочуть наші гості навчитися чергувати?
А. Мне очень понравился стихотворение о девочке, но я не понял, что значит чергувати?
3. Словникова робота
В. А ми зараз з дітьми тобі пояснимо. Так, діти?
(Діти працюють зі словниками і роблять переклад слів)
Чергування - дежурство; черговий - дежурный;
порох - пыль; справи - дела; нівроку - ничего себе;
знову треба - опять надо.
4.Розповідь вчителя
Сьогодні на уроці ми розглянемо тему «Чергування».
Для того щоб у класі завжди було чисто, прибрано, ми призначаємо чергових. Чергові прибирають клас: підмітають підлогу, поливають квіти, витирають дошку, витирають із парт пил, провітрюють клас. І тому у класі завжди чисто.
К. Ми теж хочемо побути черговими у вашому класі.
5. Повторення луною
В. Що ж, тоді давайте разом з дітьми повторимо,
що роблять чергові у класі.
Усі повторюють за вчителем: підмітають підлогу, поливають квіти, витирають дошку, витирають з парт пил, провітрюють клас.
5. Складання діалогу про чергування на основі ілюстрацій підручника «Хто що робить?» (с.14)
6. Складання пам'ятки
В. Давайте, спираючись на малюнки підручника, складемо пам'ятку для чергових та повісимо її у класному куточку.
Пам'ятка
-
Черговий витирає дошку
-
Поливає квіти
-
Підмітає
-
Витирає двері
-
Чергує старанно
6.Мікрофон
В. - А які квіти є в нашому класі?
- Які назви кімнатних рослин ви знаєте?
- Які квіти зображені на малюнку?
- Чи є в нашому класі такі квіти, як на малюнку?
А. А моя подружка прислала вам листа (віддає лист, вчитель читає)
Виростаємо на віконці, зацвітаємо на сонці,
від водиці зеленіємо, другокласникам радіємо.
Ви нас, діти, доглядайте і водою поливайте.
Щоб могли ми воду пити, треба землю розпушити.
Любі учні! Час не гайте - наше листя протирайте.
В школі нашій для нас, квітів, найщиріші друзі - діти.
- Хто написав нам листа?
-
З яким проханням звертається квітка до нас?
-
Кого квітка вважає своїми друзями? Чому?
-
А як подружитися з квітами нашого класу?
К. (на екрані рослини) Рослини - це живі істоти, які живляться, дихають, ростуть: для життя їм необхідні світло, тепло, волога, повітря, поживні речовини з грунту. А ще їм завжди потрібна ваша допомога. Тож, не забувайте про це під час свого чергування.
IV. Фізкультхвилинка ( під музику з мішечками піску на голові )
Пішли дітки в ліс гуляти, квіточки збирати, джерельце прибрати, гілля позрізати, пташку годувати, природі допомагати.
V.Закріплення вивченого
1. Складання речень з антонімами
А. А давайте пограємо в гру «Закінчи речення». Я буду казати першу частину, а ви другу, але вона повинна бути протилежна за значенням до моєї.
Наприклад: Я - сильний,а Юлій - слабкий.
Діти складають за початком речення:
Книжка товста, а зошит тонкий.
Фарб багато, а олівців мало.
2. Золота куля знань
К. Що ж, діти, ми сьогодні дуже багато чому навчилися. Але нам вже пора додому, село від ворогів захищати. Ми з радістю покотимо до свого села золоту кулю знань, отриману під час вашого уроку. Тож, старанно вчиться, а ми ще колись завітаємо до вас у гості.
А. Так. А ще ми тепер теж складемо графік чергування у нашому селі, щоб навкруги було чисто.
2.Читання вірша А.Костецького «Перерва» заздалегідь підготовленими учнями (с. 15)
- Чи правильно думає Юрко?
3. Самостійна робота
Озвучити малюнки зі с. 15
4.ІІІ рейтингова контрольна робота
(Диктант з творчим завданням)
Затишні оселі
</ Чаплі давно облюбували цей тихий і мальовничий сосновий бір. На вербичках видніються чорні великі гнізда. Їх тут кілька десятків. Ще недавно птахи ремонтували їх, будували нові. Тут завжди чисто і затишно.
- Продовж і запиши текст
VІ. Підсумок уроку
-
Хто приходив до на с у гості?
-
Яку тему ми сьогодні розглядали?
-
Чи будите ви користуватися нашої пам'яткою?
-
Що вам сподобалося на уроці?
Вчитель підводить підсумки самооцінки учнів
VIІ. Домашнє завдання
Виконати вправу 3 с.11(зошит)
Група А: малюнок «Чергування в класі».
Група Б: скласти пам'ятку на допомогу героям уроку «Чергування в селі».