- Учителю
- Сабақ, Сағат жетіде тұрамын
Сабақ, Сағат жетіде тұрамын
қазақ тілі
Мектеп:
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: 3
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:
19. Сағат жетіде тұрамын
Сабақ негізделген оқу мақсаты:
3.2.3.1 Белгілі тақырыпта тілдік жағдаяттарға
қатысу жəне сұхбаттасын түсіну жəне
олардың ойын толықтыру
3.1.3.1 Таныс сөздер мен сөз тіркестерінен құралған шағын мəтіннің негізгі тұстарын түсіну
Сабақ мақсаттары:
Барлық оқушылар орындай алады:Уақыт туралы мәтінді оқиды, сөз тіркестерін құрастыра алады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Суреттерді қолдана отырып әңгіме құрастырады, жаңа сөздерді қолдану арқылы уақыт туралы мәтін құрастыра алады.
Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтінді өз сөздерімен айта алады.
Тілдік мақсат:
Оқушылар орындай алады:
1) Берілген жаңа сөздердің мағынасын дұрыс түсінеді
2) Берілген мәтін бойынша сұрақтарға жауа береді
3) Берілген сөздердің мағынасын түсінеді, сөз тіркестерін құрайды.
жуынамын
жаттығу жасаймын
тұрамын
Алдыңғы оқу:
1 тәулікте неше сағат бар?
1 сағатта неше минут бар?
1 минутта неше секунд бар?
Жоспар
Жоспарланған уақыты
Жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Басы
(2-10 минут)
Ұйымдастыру кезеңі
«Шаттық шеңбері» тренингі
Мен досымды сүйемін,
Мен әлемді сүйемін.
Жақсы оқушы боламын,
Кілең бестік аламын.
Қазақ тілін үйреніп,
Еркін сөйлей аламын.
Топқа бөлу
1. Минут
2. Сағат
3. Секунд
Суреттегі сағаттың үш тілін алып үш топқа бөлінеді.
Бағалау парағы беріледі (оқушылар өз ара бағалаушыны тағайымдайды)
Жаңа сабаққа кіріспе.
«Ой шақыру».
(Сан, минут, секунд, уақыт, сағат, соғады)
Тапсырма. «Дара диаграмма» әдісі арқылы сөз тіркестерін құрастырады.
Тапсырма. Жаңа сөздермен жұмыс.
Сағат
Жуынамын
Жаттығу жасаймын
(Жаңа сөздермен сөз тіркесін, сөйлем құрастырады)
Тренинг
Сағаттың суреттері.
(Ұзын тілі, қысқа тілі, жұқа ұзын тілі)
Сағаттың суреті
«Дара диаграмма»
Тақтада жазылған жаңа сөздер
Ортасы
(11-40 минут)
Тапсырма. Мәтінді оқу, «Ыстық орындық» әдісі бойынша мәтінге сұрақ -жауап құрастырады.
Сағат жеті болды. Мен сағат жетіде тұрамын. Жаттығу жасаймын. Сағат сегізде жуынамын, тамақ ішемін. Сағат тоғызда үй тапсырмасын орындаймын. Сағат он бірде теледидар көремін. Сағат бірде мектепке барамын.
Тапсырма. Сөздерді сәйкестендіріп оқу.
бірде ойнаймын
екіде тамақ ішемін
үште теледидар көремін
Сағат төртте жаттығу жасаймын
бесте кітап оқимын
алтыда тұрамын
жетіде жуынамын
сегізде үйге келемін
Сергіту сәті.
Тапсырма. Суреттерді пайдалана отырып кім не істегенін тақтаға жазу.
Мәтін парақшалары
Сан есім, жалғау, етістік жазулар тақтада
Суреттер
Соңы
(41-45 минут)
«Күн тәртібім» ойыны. Арқылы оқушылар қай уақытта не істейтіндігін айтып жазады.
Үйге тапсырма.Сұрақтарға жауап беру.
Бағалау. Формативті бағалау.
Рефлексия.
- толық түсіндім
- сұрақтарым бар
- түсінбедім
(Менің күн тәртібім» атты суреттер
Бағалау парақша
Рефлексия суреттері