7


  • Учителю
  • 'ӨТкенді пысықтау' Ашық сабақ

'ӨТкенді пысықтау' Ашық сабақ

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала


Күні: 17.04.2015 ж


Уақыт: 45минут

Пән: Математика


Сынып: 4 «Ә»


Пән мұғалімі: Искендерова Тамара Азирбаевна

Сабақтың тақырыбы

Өткенді пысықтау

Ресурстар

интерактивті тақта, кестелер,сызбалар,суреттер, маркерлер, флипчарттар, плакаттар, азық түліктер, кітаптар,

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың алған білімдерін нығайтып, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдерді қолдана отырып тапсырмалар орындату арқылы логикалық ойлау қабілетін дамыту

Сабақтың міндеті

Көп таңбалы сандарды жазбаша бөлу, көбейту тәсілін пысықтау. Өткен тақырыптарды қайталау

Күтілетін нәтиже

Оқушы сабақтың соңында:

  • Топтасып жұмыс істей білуге үйренеді;

  • Өз ойын еркін жеткізе біледі;

  • Шығармашылық қабілеті дамиды;

  • Логикалық ойлау қабілеті дамиды.

Қолданылатын модульдер

Сыни тұрғыдан ойлау; Оқытуды басқару және көшбасшылық; АКТ; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; Диалогтік оқыту; Дарынды және талантты оқушы.7 модулді ықпалдастыру.

Негізгі идеялар

Бұл сабақтың негізгі идеясы тақырыпты СТО стратегиялары арқылы өздігінен түсінуін және тақырыпты меңгеруде өз ойларын еркін айтуын қалыптастыру.

Пән аралық байланыс

геометрия, сызу, қазақ тілі,әдебиеттік оқу

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Уақыты

(мин)

Ұйымдастыру


Сәлемдесу. Топқа бөлу.Топ ережелерімен, бағалау критериімен таныстырады.

Оқушылар бір сәт ойланайық.

Мына сандар не сыр шертеді?

Ал сендер қайдан білдіңдер?


Геометриялық пішіндерді құрастырып, келесі бетіндегі сандар жазылған қима қағаздармен топқа бөлінеді. 70,20,550,70 сандарының қағаз қимасын біріктіру арқылы өз орындарына барып отырады. Ұлы жеңіске 70 жыл, Қазақ Хандығына 550 жыл, Ассамблеяға 20 жыл, Теміртауға 70 жыл.

Өте тамаша.

4


Тұсау кесер

Топ ережесін еске түсіреді. Топтың атауы, ұраны , топ басшысының сайлануын қадағалау.

Тест тапсырмаларын беру, жауаптарын өсу ретімен жаздыру.

Әр топ өздері топ атауларын ұранын айтады.


Тақырыпты тест жауаптарының дұрыс шешімімен және өсу ретімен тақтаға жазып қояды.

Жарайсыңдар

4

Негізгі

бөлім


«Ой қозғау»

Хат тасушының әкелген хатын оқушыларға таратып беру


«Ойлан ізде,тап» стратегиясын қолдану

Оқушыларға қолдарындағы ұялы телефондармен және планшеттерімен ғаламтордан мәліметтер алғызу.

Хаттардағы тапсырмаларды әр топ орындайды

1-топ. Дүниежүзі бойынша шамамен 1900- дей ұлт өкілі бар. Теміртауда 95 ұлт өкілдері тұрады.. Қаламыздағы ұлт өкілдері қанша үлесі құрайды?

2- топ.Теміртау халқы 181000 . Оның 4/1 металлургтер. Металлургтер қанша?

3-топ.Теміртауда орташа есеппен Ұлы Отан соғысының ардагерлері ,тыл ардагерлеріне 9-мамырда 25000 теңгеден сыйақы бөлінсе,Онда 69 соғыс ардагерлерімен 3500 тыл ардагеріне қанша қаражат бөлінеді.

4-топ.Зауыттан атмосфераға1 жылда (365 күн) 96360 бірлік зиянды заттар шығарылады.1 күнде атмосфераға қанша зиянды заттар түседі.

Жарайсыңдар

Тамаша

15

Сергіту сәті

«Бұрыштарды тап» музыка әуенін қою.

Бұрыштар атауларын қайталау.

Бұрыштарды топтарымен бірігіп жасау. Сүйір, доғал, тік бұрыш, шеңберді музыка әуенімен жасайды

2

Тапсырма

12-сәуір ғарышкерлер мерекесіне байланысты 4 топқа есептер беру. Есептерді оқып,есептеп,шығару.

-Оқушылар Қазақтың тұңғыш ғарышкерлері туралы не білеміз?

(Тоқтар Әубәкіров Қарағанды облысының тумасы)

Қазақтың тұңғыш ғарышкерлері туралы мәлімет бере отырып есептерді шығару.

Экипаж

Ғарыш кемесі

Ұшу күндері

ұзақтығы

1-ұшу

СОЮЗ ТИ-19

1991 жылдың

2- қазанынан 1991 жылдың 10 қазанына дейін

7 тәул.

22 сағат

1

СОЮЗ ТМ-13

  1. дың

1-шілдесінен

4- қарашасына дейін

125 тәул.

22 сағат

2-ұшу

СОЮЗ ТМ-27

1998 жылдың 29 қаңтарынан

25- тамызына дейін

207 тәул.

12 сағ

3-ұшу

СОЮЗ ТМ-32

2001 жылдың

28- сәуірінен 6-мамырына дейін

7 тәул.

22 сағ


8

Қорытынды


Сабақты бекіту.

Сіздер бүгінгі сабаққа белсенді қатысқандарың үшін сыйлық ретінде қабыл алыңыздар.

Әр топқа сабақ барысында белсенділік танытуына қарай жетондар тарату.Жетондармен дүкеннен заттар алу.

Шарты: Жетондар барлық оқушыға тең бөліну керек.

Топтар өздеріне тиісті жетондарын (бағаларын) алады. Әр топ өздерінің тиісті бағасын алып, қолдарындағы жетондарды топ мүшелері керекті заттарға бөледі. (азақ-түліктер,кітаптар,оқу құралдары). Дүкеннен барып қажетті заттарды алады.


10


Рефлексия

Оқушыларға бүгінгі сабақ туралы өздерінің ойларын түйіндету. Гүлдер,түрлі ұлт өкілдері, металлургтердің суреттері «Мәңгілік алаудың» жанына шорғырландыру.

Өздері түйіндеген ойды суреттердің екінші бетіне жазып «Мәңгілік алаудың» жанына жапсыру.


4

Үй тапсырмасы

109-бет №5 беру.

Үй тапсырмаларын күнделіктеріне жазып алу


1



Теміртау қаласы әкімдігінің «Теміртау қаласының №9 мектеп -лицейі»КММ







Сабақтың тақырыбы: «Өткенді пысықтау»

Математика пәні

Қысқа мерзімді жоспар


4 «Ә»сыныбы




Орындаған: Бастауыш сынып мұғалімі

Искендерова Тамара Азирбаевна






 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал