7


Ашық сабақ Сөйлеу (1 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы: Сөйлеу.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларда сөйлеу туралы ұғым қалыптастыра отырып, сөйлеу тілін дамыту. Оқу дағдысын жетілдіру барысында әдептілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: жеке сюжетті суреттер, тірек сызба.

Сабақтың барысы:

  1. Бағдарлау-мотивациялық кезеңі.

Оқушыларға сөзжұмбақ шешу ұсынылады. Мұғалім сөзжұмбақ Шешу арқылы «Сөйлеу» әлеміне саяхатқа шығатындарын хабарлайды.

С









Ө













Й







Л







Е









У



  1. Жылт-жылт еткен, жылғалардан өтксн. (Су)

  2. Тәтті, тәттінің іші қатты, қаттының іші тәтті. (Өрік)

  3. Кішкентай ғана бойы бар, айналдырып киген тоны бар. (Қой)

  4. "П"-дан егер бастасаң, Зоопаркте тұра алам. "Т"-дан егер бастасаң,

Ойыңды сыртқа шығарам. (Піл-тіл)

  1. Шыр-шыр етеді,

Ұстасаң, сөйлеп кетеді. (Телефон)

  1. Аулада бар, елде жоқ Дауылда бар, желде жоқ. (У әрпі)

Сөйлеу әлеміне жету үшін оқушылар берілген тапсырмалар мен сұрақтарға жауап береді.

Оқушыларға сөжұмбақтан адамдар бір бірімен қарым-қатынас жасауда қолданатын нәрсенің атауын тауып, сол сөзге сөйлем құрау тапсырылады.

  1. Сөйлеу не үшін қажет?

  2. Сөйлеу не арқылы жүзеге асады?

Мұғалім сөйлеу туралы оқушылардың ойын жинақтап, сызбаға түсіреді.

(Оқушылар «Сөйлеу» әлеміне жетті.)

</<font face="Calibri, serif">II. Операционалдык-орындаушылық кезең.

  1. жаттыгу. Мәтінмен жұмыс:

а) Мұғалімнің оқуы.

э) Оқушыларға мәтінді кезектетіріп оқыту.

б) Мәтіннің мазмұны талданады

  1. Мәтінде кім жайлы айтылған?

  2. Апасы не себепті Үсенге үндемеді?

  3. Үсен неліктен көрінбейтін бала болғысы келмеді?

  4. Үсен әдепті баланың қатарына қосылды ма? Сөздік жұмысы:

Лезде - тез арада, жылдам.

  1. жаттыгу орындалады.

Білімді тиянақтауға арналған оқулықтан тыс грамматикалық тапсырмалар:

  1. Оқушылар сюжетті суретке қарап, әңгіме құрастырады.

Сөздік диктанты. Жақшадағы сөздерді сөйлем мағынасына қарай өзгертіп жазу тапсырылады.

Арман мен Досжан (телефон) ұзақ сөйлесті.

Әжесі немересіне (арыстан мен түлкі) ертегі айтып берді.

III. Рефлексиялық-бағалау кезеңі: Ертеде бір Қаңбақ шал елсіз далада келе жатып, аспан әлеміне желмен ұшып кетіпті. Ол аспан әлемін қызықтап жүріп, бір кішкене планатаға кезігеді. Қаңбақ шал ол планетаның атын (не арқылы сұрайды) қалай біледі?

Балалар планетаның атын онымен сөйлесу арқылы білетінін айтады.

- Ол Меркурий планетасы екен. Меркурий планетасы Қаңбақ шалды басқа да планеталармен таныстырады.

Мұғалім оқушыларға бекіту сұрақтарын қояды.

ҮІ. Қорытынды бөлім.

Сабақты қорытындылау, үйге тапсырма беру, оны түсіндіру.

ҮІІ. Бағалау.

Оқушылардың еңбегін мадақтау.









 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал