7


  • Учителю
  • Урок природознавства за темою: Тварини. Різноманітність тварин. 3 Клас

Урок природознавства за темою: Тварини. Різноманітність тварин. 3 Клас

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Тема: Підсумковий урок за темою "Тварини. Різноманітність тварин"Мета: закріпити, розширити, узагальнити знання дітей про тварин, розвивати спостережливість, логічне мислення, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки,  Виховувати дбайливе ставлення до тварин та
предварительный просмотр материала

Тема: Підсумковий урок за темою "Тварини. Різноманітність тварин"

Мета: закріпити, розширити, узагальнити знання дітей про тварин, розвивати спостережливість, логічне мислення, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, Виховувати дбайливе ставлення до тварин та природи в цілому.

Тип уроку: урок узагальнення знань, умінь, навичок.

Обладнання: навчальна презентація, малюнки, аудіозапис «Спів птахів», тест, загадки, картки, бліц-картки, маячки, підручник «Природознавство».

Хід уроку:

CЛАЙД 1

І. Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальноі діяльності

1. Організація класу

Вчитель. Ми вам раді, люди добрі

І вітаєм щиро вас,

І запрошуєм ласкаво

На урок у третій клас.

- Сьогодні у нас незвичайний урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок у природу.


CЛАЙД 2

- Діти, а чи любити ви подорожувати? Ми подорожували різними видами транспорту , а сьогодні Тітонька Сова нам пропонує відправитися на повітряній кулі. Але перед подорожжю надаємо слово працівнику гідрометеоцентру .

CЛАЙД 3

2. Хвилинка спостережень.

Учень. Вітаю всіх, кого цікавить, якою буде погода сьогодні.(учень розповідає про температуру повітря, стан неба, опади, інші явища).Народний календар.

Дотримаємося поради лісової вчительки.

CЛАЙД 4

Всі мерщій часу не гай, у подорож вирушай! Ми піднімаємося вгору і ось наша куля вже над лісом.

CЛАЙД 5

II. Актуалізація опорних знань

1. Фронтальне опитування.

- Яку тему ми вивчали ?

- Доведіть, що тварини належать до живої природи ?

- Діти, а для кого ліс є будинком? (звірів(ссавців), птахів)

- Давайте пригадаємо істотні ознаки звірів(ссавців).

- Як називають звірів, які живуть у лісі? (дикі тварини, дикими називають таких тварин, які самі добувають їжу , будують житло і турбуються про потомство .)

- Назвіть приклади.(лисиця, вовк, білка, ведмідь, заєць)

- Яких тварин називають свійськими ?
( Свійськими називають тварин , про яких людина піклується , яким будує житло , годує , вирощує і використовує для своїх потреб .)

- Назвіть приклади свійських тварин.(корова, вівця, свиня, кінь, кіт, собака)

- А хто нагадає нам істотні ознаки птахів?

- Які особливості є у тварин ?

- Навіщо тварини необхідні у природі ?

- Чим живляться тварини ?

- Як люди використовують тварин ? (Вчитель звертається до таблиці).

CЛАЙД 6

CЛАЙД 7

2. Фізкультхвилинка.


Всі ми звикли до порядку,

Дружно робимо зарядку.

Йшли ведмедики малі, (Кроки на місці.)

Нахилились до землі. (Нахил, руки в низ.)

Потім встали, руки в боки,

І зробили три підскоки.

Потім розминали плечі. (Руки до плеча, кругові рухи.)

Руки вгору, опустили

І за парти тихо сіли.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.


CЛАЙД 8

-Сьогодні ми помандруємо царством тварин. Мені будуть допомагати учні, які теж старанно готувалися до уроку. Це мої асистенти - помічниками. Вони поповнять наш Банк цікавинок своїми повідомленнями.

IV. Узагальнення, систематизація та контроль знань.

-Наша куля опускається униз, ми повинні скинути декілька мішків з піском, щоб не розбитися. На урок веселі малята - ведмежата Топко та Мишко приготували вам загадки та завдання.

CЛАЙД 9


1.Робота з загадками.

- Вам потрібно відгадати загадку,знайти малюнок та назвати групу тварин та місце проживання.

1. Я руда, низького росту,
Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа -
В них таке смачненьке м'ясо…
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене…(Лисиця)

2.Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається. Вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок.
Як він зветься?...(

жачок)

3. Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід кошлатий:
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину.
Літом любить полювати,
А зимою - в лігві спати.
Як зачує він весну -
Прокидається від сну. (Ведмідь)

4. Не князівської породи,
А ходить в короні,
Не їздець, а зі шпорами,
Не сторож, а рано будить.(Півень)



Вчитель.

  • Ротики ви замикайте

І очима лиш читайте.

В руки малюночки візьміть

І відгадки покажіть.


CЛАЙД 10

5. Я веселенький звірок,
Плиг з ялинки на дубок. (Білка)

CЛАЙД 11

6.Довгі ноги - довгий ніс.
Прилетів - обід приніс.
Смачних жабеняток
Для своїх маляток. (Лелека)

CЛАЙД 12



7. Ану, хто з дітей вгадає,
Що за звір ніг вісім має?
Снує з ниток тонкі сіті,
Щоби мушки в них ловити? (Павук)

CЛАЙД 13

8. Має хвіст, та не літає,

має рот - не розмовляє.

Можеш вудкою спіймати і загадку відгадати. (Риба)

CЛАЙД 14

2. Робота з бліц-картками.

- А наступне завдання №1, від ведмежат, ви виконаєте самостійно, по групах. Вам потрібно правильно підкреслити:

1. Група «Вовчика» - комах.

2. Група «Котика» - звірів(ссавців).

3. Груп а «Карася» - риб.

4. Група «Півника» - птахів.

5. Група «Баранця» - плазунів.

Метелик, окунь, павук, кінь, ластівка, лин, ромашка, муха, сокіл, лящ, мураха, акула, крокодил, заєць, щука, змія, бабка, кіт, вуж, дятел, черепаха, осел, карась, краснопірка, чапля, комар, лисиця, сом, ведмідь, плотва, жаба, піскар, горобець, сойка, бджола, оселедець, ящірка, собака.

Ключик. Риби - 9, звірі(ссавці) - 7, комахи - 5, птахи - 6, плазуни - 4.


3. Складіть розповідь за маячками.

Тварини - це:
продукти харчування, а саме (м'ясо, молоко, яйця, мед);

вовна і шовк для виробництва тканин, хутро для пошиття одягу,

шкіра для виготовлення взуття;

помічники людини у роботі (коні, воли, осли, верблюди);

вірні друзі (собаки, коти, папуги);

ліки, якими лікують різні хвороби (зміїна і бджолина отрути, мед, борсучий жир);


лікарські рослини;


технічні культури;

матеріал для виготовлення паперу;



СЛАЙД 15

4. Гра « Хто де живе».

Станьте, діти і за мить стрілочки ви утворіть.

Де живе яка тварина

Дружньо разом покажіть. (по кутках класу малюнки лісу, поля, річки, сараю. Діти вказують хто де живе)

Ведмідь, карась, кіт, куріпка, вовк, порося, щука, лисиця, миша, шишкар, жаба.


Вчитель. Тварин старанно вивчали,

чи все вмієм, чи все знаєм? (так)

- Діти, я вам, звісно вірю, та все таки перевірю! Виконати нам потрібно завдання ведмежат №2.

СЛАЙД 16


5.Тест
«Тварина - частина живої природи»
1.Визнач правильну відповідь.
Що спільного між тваринами і рослинами?

а) Те, що вони належать до неживої природи.

б) Те, вони живуть і ростуть на Україні.

в) Те, що вони належать до живої природи.

г) Те, що їх тіло має однакову будову.

2. Яких тварин називають травоїдними?

а) Тих, які живляться іншими тваринами.

б) Тих, які охоче поїдають і рослинну, і тваринну їжу.

в) Тих, для яких основною їжею є рослини.

3. Визнач хижих тварин.

а) Бджола б) Вовк

в) Лисиця г) Щука

ґ) Жаба д) Тигр

є) Комар є) Карась

4 .Істотна ознака комах:

а) крила

б) вісім ніг

в) шість ніг

г) хутро

д) вуса

е) пір'я


5. У риб тіло вкрите:

а) м'яким хутром

б) слизькою лускою

в) пір'ям

г) вологою шкірою

СЛАЙД 17


6 . Фізкультхвилинка та хвилинка релаксації.

Вчитель.- А зараз я пропоную вам послухати звуки природи та попрацювати з офтальмологічним тренажером. Спробуйте відгадати, чиї голоси ви почули. (Запис «Звуки природи»)


СЛАЙД 18

7.Охорона тварин. Червона книга.

Вчитель.-Я сподіваюсь, що ви будете обережними і добрими до природи, щоб зберегти і примножити її багатства. Ми з вами любимо творити добро, брали участь у акціях «Допоможи синичці», «Чотирилапим треба допомагати», навіть завітали до Харківського еко парку ім. Фельдмана, щоб нагодувати тваринок. З кожним роком тварин стає все менше і наш обов'язково їх охороняти. Бо все в природі пов'язане одним ланцюжком. Варто розірватися йому, як почнуть зникати з лиця планети рослини і тварини. А тоді може загинути і сама людина. Тому обов'язок кожного - берегти свою Землю.

8. Творча майстерня.

Вчитель.- Наша куля наближається до творчої майстерні, наші діти особи творчі і зараз переконають нас у цьому.

1. Робота в групах.

1- група «Вовчика» завдання - зліпити дику тварину.

2-група «Котика» завдання - зліпити свійську тварину.

3-група «Карася» завдання - зліпити рибку.

4-група «Півника» завдання - зліпити пташку

5-група «Баранця» завдання - виготовити символ року 2015

V. Підсумок уроку.

Наша подорож підходить до завершення.

- Який чудовий світ оточує нас! Скільки в світі цікавих тварин. Вони наповнюють наш світ і наше життя.

- Тварини, як і рослини, народжуються, дихають, живляться, ростуть, старіють, вмирають. Це означає, що тварини належать до живої природи.

- Вони живуть скрізь, де для них є їжа, схованка від ворогів і місце для влаштування житла. На Землі немає такого куточка, де б не жили тварини.

Тварини виконують роль санітарів у природі. Вони «прибирають» із поверхні землі всі відмерлі організми. Водяні тварини очищують воду від забруднення. А чистота води не менш важлива, ніж чистота повітря і землі. Тварини дають нам їжу, одяг, житло, ліки і навіть світло. Роль диких тварин із часом перебрали на себе свійські. Вони забезпечили людство продуктами харчування і сировиною: шкірою, шерстю, шовком, воском, тягловою силою і «транспортом».


























 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал