7


  • Учителю
  • Сыныптағы мені қоршаған заттар (1-сынып)

Сыныптағы мені қоршаған заттар (1-сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақ жоспары

Сабақ: № 10

Тақырып:


Сыныптағы мені қоршаған заттар

Күні: 5.10

Мұғалімнің аты-жөні: Рыскалиева К.Р.

Сынып 1

Қатысып отырғандары

Келмегендер саны

Осы сабаққа арналған оқу мақсаты

1.1.1.1 Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл, ым-ишараны қолдану, іс-әрекет жасау)

1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну

1.3.2.1 Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну

1.3.3.1 Өлең, жұмбақ және ертегілерді ажырату

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:

сынып бөлмесіне қатысты сөздерді тыңдайды және түсінеді

Оқушылардың көпшілігі істей алады:

сынып бөлмесіне қатысты заттарды атайды

Кейбір оқушылар істей алады:

сынып бөлмесіндегі заттар туралы жай сөйлем құрайды


Негізгі сөздер мен фразалар:


Сынып, есік, парта, дәптер, кітап


Сұхбатқа арналған пайдалы фразалар


жарық сынып, есік ашылады


Талқылауға арналған сұрақтар:


Мынау не? Кімнің несі бар? (У кого что есть?)


Жазбаша ой салулар

Осының алдындағы оқу

Сүйікті ойыншықтарым. Түрлі түсті ойыншықтар. Ұлттық ойындар


Жоспар

Жоспарланған мерзімдер

Жоспарланған шаралар

Ресурстар

Басы

Сабақтың мақсатымен таныстыру:

-бүгінгі сабақта сынып бөлмесіндегі заттардың атауларын білеміз;

-күнделікті өмірде қолданылатын сөздердің мағынасын түсінеміз

Қайырлы таң алтын күн!
Қайырлы таң жер ана!
Қайырлы таң достарым!

Сыныпты 3топқа бөлу

Ортасы

Сынып бөлмесіндегі заттарға қатысты сөздермен карточкаларды көрсете отырып таныстыру.

Мысалы: парта, терезе, есік, үстел, орындық

Тақтаға оқу құралдарының суреттерін жабыстырып, сөздерін жазып қойып, қайталату

(Ұ) Сынып бөлмесіне қатысты жаңа сөздерді үйрену үшін сыныптың барлық оқушыларын қамту.


(Ж, Қ) Мұғалімнің қолында сынып бөлмесіне қатысты кезекпен айтатын сөздер жазылған карточкалар болады. Оқушылардың қолында осы заттар бейнеленген алты карточка бар. Егер айтылған сөз олардың суретіне сәйкес келсе, суреттің үстіне тиісті сөзді қояды. (ҚБ қол шапалақтау)

Сергіту сәті:

Кітап жатыр сөмкеде,

Қалам жатыр үстелде.

Дәптер жатыр партада,

Бәрі- бәрі орнында.


ЖЖ. Оқу құралдары және сыныптағы мені қоршаған заттар деп сөздерді дұрыс орналастыру қажет.

ҚБ «Бас бармақ» арқылы бағалау

Сынып бөлмесінің заттары бейнеленген карточкалар (сурет және сөз) мысалы: терезе, есік, үстел, орындық, парта, қарындаш, қағаз, кітап, қалам, қайшы, фломастер,т.б.


Соңы

Жалған ұғымға тексеру

Мысалы:

-Мынау қалам ба? (дәптердің суреті)

-Мынау- кітап. (терезені көрсету)


Рефлексия

Сабаққа қатысу барысында өз байқағандарыңызды жазу үшін пайдаланасыз. Сабағыңыз туралы берілген сұрақтарға жауап беріңіз

- Оқу/сабақ мақсаттарына қол жеткізілді ме?

- Оқушылар бүгін не үйренді?

- Оқу ахуалдары қандай болды?

- Оқушылар арасындағы айырмашылықты анықтау бойынша іс-әрекеттер сәтті болды ма?

- Мен уақытттық графикті дұрыс ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқуларға жол бердім және неліктен?


Қорытынды бағалау

Сабақтың қай аспектісі оқыту мен оқу барысында жақсы өтті?

1.

2.


Оқыту мен оқу барысында қай екі әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз?

1.

2.


Сабақ барысында мен сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім? Келесі сабаққа дайындалуға маған осы ақпараттар қандай көмек көрсетеді?

1.

2.



Қосымша ақпарат

Саралау - сіз көбірек қолдауды қалай көрсететін боласыз? Барынша қабілетті оқушыларға сіз қандай тапсырма беретін боласыз?

Бағалау - сіз ілгері басуды/ оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар, денсаулық және қауіпсіздік, АКТ қолдау. Құндылықтар.

Таныстырылым құрастыру

Бейнефильмнің негізінде сұхбат құру









 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал