7


  • Учителю
  • Әдебиеттік оқу Тақырыбы: Мен соғысты жек көрем!

Әдебиеттік оқу Тақырыбы: Мен соғысты жек көрем!

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні:

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сынып:4

Сабақтың тақырыбы

Қайрат Жұмағалиев «Мен соғысты жек көрем!» өлеңі

Сабақтың мақсаты

Ұлы Отан соғысының халыққа шеккізген зардаптарымен таныстырып, диалогтық оқыту арқылы сөйлеу мәдениетін қалыптастыру.



Оқытудың нәтижелері

Соғыстың халыққа шеккізген зардаптарымен танысады.

Сөйлеу мәдениеті қалыптасады.

Шығармашылық қабілеті дамиды.

Негізгі дерек-көздер

АКТ, плакат, маркер, оқулық, бағалау парақшасы, смайликтер.

Сабақтың барысы



Топтық бағалау, «Медаль және миссия»



Диалогтық оқыту, Бағалау

Жаңа сабақтың таныстыры -

Лымы

5 минут













10 минут

Қайрат Жұмағалиев және оның шығармашылығы туралы қысқаша мағлұмат беру.









«Мен соғысты жек көремін» өлеңін оқытып, Соғыс туралы бейне баян көрсетіп, «Миға шабуыл» әдісі бойынша Блум таксаномясының сұрақтары қою арқылы сабақтың мазмұнымен таныстыру.

  1. Қалай ойлайсыңдар, бұл өлеңмен автор бізге не айтқысы келді?

  2. Бұл соғыс немен байланысты?

  3. Ұлы Отан соғысының болу себебі неде?

  4. Егерде ата-бабаларымыз өздерінің ерліктерін көрсетпегенде, қазір біз қандай жағдайда болар едік?

  5. Соғыс туралы сендердің ойларын қандай?

  6. Соғыс болған жағдайда сен өз ерлігіңді көрсете алар ма едің?



Берілген мәлімет бойынша өздеріне қажет деген мәліметті дәптерлеріне түртіп алады.





Интербелсенді тақтадан бейне баян көріп, сұрақтарға жауап беріп, сабақтың мазмұнымен танысады.















Топтық бағалау, смайликтермен формативті бағалау

















АКТ, СТО, Диалогтік оқыту, Бағалау, Көшбасшылық, Дарынды және талантты балаларды оқыту

Жаңа сабақты қолдану

8 минут

«Өрмекшінің торы» әдісі бойынша «Мен соғысты жек көремін» өлеңнің мазмұнымен танысып, талдайды.

Берілген уақытта өлеңнің мазмұнымен танысып, шеңбер болып тұрады. Шеңберде жіпті алып, өлеңнің мазмұнын талдау арқылы өрмекшінің торын құрады.

Топтық бағалау, қол шапалақтау арқылы формативті бағалау.



Диалогтік оқыту, Бағалау

Сергіту сәті

3 минут

Соғыс туралы ән айтқызу.

«Катюша» әнін орындап, сергіп қалады.



АКТ

Жаңа сабақты қорытындылау



5 минут

«Синквйен» әдісі бойынша сабақты қорытындылау.

Соғыс тақырыбына байланысты 5 жолды өлең құрастырады.

Топтық бағалау, смайликтер

мен формативті бағалау

СТО

2 минут

Бағалау. Бағалау критерийлері бойынша топтық бағалау жүргізу.

Смайликтермен формативті бағалау.

Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ басшысы топ мүшелерін бағалап шығады.

Сабақтан алған көңіл-күйлерін смайликтермен көрсетіп, ынталанады.

Топтық бағалау, смайликтермен формативті бағалау

Бағалау

2 минут

Рефлексия. Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Сұрақтарына жауап бергізу.

Стикерге Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Сұрақтарына жауап беріп, сенім ағашына барып іледі.

«Сенім ағашы» кері байланыс

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

1 минут

Үйге тапсырма беру.

«Бейбітшілік болсын елімде» атты эссе жаздыру.

Күнделікке жазып алады.















 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал