7


  • Учителю
  • Әдебиеттік оқудан сабақ жоспары 4-сынып

Әдебиеттік оқудан сабақ жоспары 4-сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала


Пәні

Әдебиеттік оқу

4 «Ә» класс

Сабақ тақырыбы:

Д. Мыңжасарқызы. Мектептен жырақ жол

Мақсаты:

Білімділік: мәтіннің мазмұнын меңгерту, негізгі идеясын аша білу, түсінгенін жүйелі баяндауға үйрету.
2. Дамытушылық: оқушылардың ой - өрістерін, тіл байлықтары мен сөздік қорларын , таным қабілеттерін дамыту, шығармашылық қиялдарын арттыру, өз ойларын дәлелдеуге жетелеу.
3. Тәрбиелік: Оқушыларды алған білімін өмірде қолдана білуге тәрбиелеу.

Сілтеме:

4-сынып әдебиеті, әдебиетті оқыту әдістемесі, слайдтар

Оқушылар үшін оқу нәтижелері:

мәтіннің идеясын түсінеді; сөздік қоры дамиды, ой-пікірлерін еркін жеткізеді;

Негізгі идеялар:

Жазушының негізгі айтпақ ойы.

Сабақта қолданылатын материалдар:

Оқулық, АКТ

Оқыту әдістері:

Топтық жұмыс, топтастыру, диалогтік оқыту, топтық тапсырмалар


Дерек көздері:

Оқулықтағы тақырыпқа сай берілген материалдар, интернет көздерінен алынған материалдар.

Тапсырмалар:

Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: ("Қызығушылықты ояту")

Оқушыларды сабаққа психологиялық дайындау. Әр оқушы өздеріне ұнайтын фигураны таңдайды. Әр фигура бойынша оларға мінездеме беріледі.

Оқушылар суреттер атаулары ретімен топқа бөлінеді


Үй тапсырмасын тексеру

  1. Жаконың шын аты кім еді?

  2. Жако күннің қай уағында жоғалып кетті?

  3. Олар қандай ойын ойнады?

  4. Балалар бассейнге барарда Жаконы неге қалдырып кетті?

  5. Жако қандай оқиғаларды басынан кешірді?

  6. Жаконың өзіндік ерекшелігін айт.

ІІІ. Үй тапсырмасын пысықтау: Өзің үшін қандай сабақ немесе үлгі алдың?


Сұрақтарға жауап береді, бір-бірін толықтырады

І.Қызығушылық

ты ояту

ойын автоматтары туралы не білесіңдер?

Олардың пайдасы немесе зияны туралы пікір таластыру.

1-топ Қолдайды.

2-топ Қарсы

3-топ Қорытады.

1. Тыңдайды.

2. Топтық жұмыс.

Оқушылар Қ.Жұмаділов туралы не білетіндерін топтастырады.


Өзара бағалайды.


ІІ.Мағынаны тану

Оқулықпен жұмыс:

Мәтінді топта оқу, талдау.

Сөздік жұмыс.

Жырақ - алыс, қашық.

Төбесінен жай түскендей етті - қатты таңдандырды.

Құдды - кәдімгі.

Қуыстану - ыңғайсыздану.

2. Бақытжанның, оның Кәмила апайының және анасының ішкі ойларын әңгімеден тауып оқу.

интерактивті тақтадан мультфильм үзіндісін көрсету, кейіпкерлердің қимылын қайталау.

1.Мәтінді топта бірігіп оқиды, талдайды.

2.Оқушылар ойланады, топпен бірлесе отырып әр топтан оқушылар сұрақтарға жауап береді, бір-бірін толықтырады.Түйінді ой айтады.

3.Топтар бірін-бірі бағалайды.

Сергіту сәті


интерактивті тақтадан сергіту сәті көрсетіледі.

музыканы тыңдайды, қимылдарды қайталайды.

ІІІ. Ой толғаныс


Бақытжан қандай бала? Оған мінездеме жазу.

Әңгімеден қандай қорытынды жасауға болады? Әңгімені өз ойыңмен аяқта.

Оқушылар ойланады, өз пікірлерін жазады.

Өзара бағалайды

Бекіту


1. Үшінші тоқсанда Бақытжанның сабағы неге төмендеп кетті? Телефоннан естілген хабар Бақытжанның анасына қалай әсер етті? «Бармағын тістеу» дегенді қалай түсінесің? Бақытжанның анасы неге бармағын тістеп түрып қалды?

Оқушылар сұрақтарға жауап береді, бір-бірін толықтырады


VI. Бағалау

«Нысана» тақтасында өздерін бағалау.

Топтардың бір-бірін бағалауы

Өзін-өзі және өзара бағалау.

Үйге тапсырма

169-171 -беттердегі мәтінді оқу, мазмұнын айту.

мәтінді оқиды, мазмұнын айтуға дайындалады, сұрақтарға жауап береді.

V. Рефлексия

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазғызу

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазады.







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал