7


  • Учителю
  • Математика сабағынан 1сынып оқушыларының функционалдық сауаттылығын қалыптастыру мақсатында цифрлық білім ресурстары пайдаланып өткізілген сабақ. Тақырыбы: '5 санының құрамы, қосу және азайту амалдарының өзара байланысы. '

Математика сабағынан 1сынып оқушыларының функционалдық сауаттылығын қалыптастыру мақсатында цифрлық білім ресурстары пайдаланып өткізілген сабақ. Тақырыбы: '5 санының құрамы, қосу және азайту амалдарының өзара байланысы. '

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қарағанды қаласы

«№ 66 ЖББОМ» КММ

Кошикова Мағрипа Балтабаевна


  1. сынып оқушыларының функционалдық сауаттылығын қалыптастыру мақсатында

Цифрлық білім беру ресурстарын пайдаланып өткізілген сабақ жоспары.

Күні: 12.11 Сынып: 1 Пәні: математика

Тақырыбы: 5 санының құрамы, қосу және азайту амалдарының өзара байланысы.

Мақсаты:


1.Білімділік:




- 5 санының құрамымен таныстыру;

-5 санының құрамына байланысты қосу және азайту амалдарының өзара байланысын түсіндіру, мысалдар төрттігін құрастыруға үйрету;

2.Дамытушылық




-Оқушылардың функционалдық сауаттылық дағдысын қалыптастыру;

-Есте сақтау қабілеттерін, ой - өрістерін, сабаққа қызығушылықтарын арттыру;

- Геометриялық фигуралар туралы білімдерін толықтыру;

- Сарамандық жұмыс арқылы көз мөлшермен және сызғышпен өлшеу арқылы тұжырымдама жасауға үйрету;



3.Тәрбиелік:

- Адамгершілікке, достыққа, ұжымшылдыққа, ұқыптылыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу;

- 5 саны арқылы «Санамақ», «5 саусақ» ұлттық санамақ, шумақтарды үйрету;

Ресурстар



Модуль:


1сыныпқа арналған «Математика» оқулығы,кеспе сандар, фигуралар,абак, үлестірме (санау) материалдары,интербелсенді тақта, Цифрлық білім беру ресурсы № 38 (ЦБР), смайликтер.

АКТ - ны пайдалану, «Білім берудегі басқару мен көшбасшылық», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Талантты және дарынды балаларды оқыту».

Қолданылатын әдіс - тәсілдер менстратегиялар

«Серпілген сауалдар» стратегиясы, «Миға шабуыл» стратегиясы,

«Ойлан.Бірік. Бөліс.» стратегиясы, Ақпараттық-коммуникация

лық технология, «Болжау» стратегиясы, рефлексия:«2 жұлдыз, 1 тілек»

Оқыту нәтижесі:

5 санының құрамына байланысты қосу және азайту амалдарының өзара байланысы туралы түсініктері қалыптасады.

Кезеңдер

Әдіс-тәсілдер,

стратегиялар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ұйымдастыру бөлімі

Психологиялық жақындық.




Ұйымдастыру

Оқушыларды топқа бөлу

Оқушылардың бір- біріне тілегі, сәлемдесуі.

Оқушылардың түстер арқылы топқа бөлінуі.

Тұсаукесер бөлімі: (Қайталау және өткенді бекіту)



«Серпілген сауалдар» стратегиясы


«Серпілген сауалдар» стратегиясы

бойынша - оқушыларды ауызша есептеуге, сандар қатарын пысықтауға, 2 - 4 сандарының құрамын бекітуге,

математикалық өрнектерді оқуға жаттықтыру;

1. Хормен санау:

а) 1 -10 дейінгі сандарды тура - кері санау;

ә) Сандар қатарын қайталау, сандарды салыстыру;

б)геометриялық фигураларды атау, бесбұрышты табу;


Формативті бағалау:



Смайликтер бойынша




2. Абакпен есептеу арқылы өрнектер құрастыру жұмысы.

2.Абакпен есептеу арқылы өрнектер құрастыру;

Смайликтер бойынша

3.«Саңырауқұлақтар теру» дидактикалық ойын ұйымдастыру;

3.Дидактикалық ойын «Саңырауқұлақтар теру» (Саңырауқұлақтар теру арқылы тез есептеу)

Смайликтер бойынша

Сергіту сәті:

«Санамақ», «5 саусақ» ұлттық санамақ жаттау.

«Санамақ», «5 саусақ» ұлттық санамақ .



«Санамақ», «5 саусақ» ұлттық санамақ жаттау.



Негізгі бөлім:



«Миға шабуыл»

стратегиясы

«Ойлан.Бірік. Бөліс.» стратегиясы

Сабаққа мақсат қою :

5 санының құрамын анықтау:

- 5 саны қандай сандардан құрылады деп ойлайсыңдар? 3, 4 сандары сияқты оның да құрамы бар, олар қандай сандар екен?



Топпен пікірлесіп, жұппен талдау.



Саусақ сигналдары арқылы бағалау

Ақпараттық-коммуникация

лық технология



Жаңа білімді ашу және бекіту:

Цифрлық білім ресурсы № 38 (ЦБР)



5 санының құрамы:



5 = 4 + 1 5 = 3 + 2

5 = 1 + 4 5 = 2 + 3


Жаңа білімді ашу және бекіту:

Цифрлық білім ресурсы № 38 (ЦБР)



5 санының құрамы:









Оқулықпен жұмыс

«Ойлан.Бірік. Бөліс.» стратегиясы



Мысалдар төрттігін құруға тапсырма



Жұппен орындау



4 + 1 = 5 2 + 3 = 5

1 + 4 = 5 3 + 2 = 5

5 - 4 = 1 5 - 2 = 3

5 - 1 = 4 5 - 3 = 2

Үш шапалақ әдісі арқылы бағалау.



Сарамандық жұмыс:






«Болжау»

стратегиясы






Берілген кесінділерді алдымен көз мөлшермен, одан соң сызғышпен өлшеп, көз жеткізу;



Топпен орындау, жұппен талдау:






Үш шапалақ әдісі арқылы бағалау.

Дәптермен жұмыс

№ 4 тапсырма




№ 4 тапсырманы орындау



Сабақты қорытынды

лау:



Цифрлық білім беру ресурсы № 38 (ЦБР) «Ұлттық ақпараттандыру орталығы» АҚ -

тест тапсырмалары



(Цифрлық білім беру ресурсы № 38 (ЦБР) «Ұлттық ақпараттандыру орталығы» АҚ -

тест тапсырмаларын орындау;

Рефлексия:

«2 жұлдыз, 1 тілек» Сабақтың екі сәтті шыққан жері, келесі сабаққа бір тілек;

Рефлексия:

«2 жұлдыз, 1 тілек» Сабақтың екі сәтті шыққан жері, келесі сабаққа бір тілек




«2 жұлдыз, 1 тілек» Сабақтың екі сәтті шыққан жері, келесі сабаққа бір тілек




Бағалау



Формативті

бағалау: өзін - өзі

жинаған смайликтері арқылы бағалау;






 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал