7


  • Учителю
  • Қайталау.Сынық сызықтың ұзындығы (1- сынып)

Қайталау.Сынық сызықтың ұзындығы (1- сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні: 19.12.2015ж

Сабақтың тақырыбы: Қайталау. Сынық сызықтың ұзындығы.

Сабақтың мақсаты Сынық сызықтың ұзындығын табу үшін оның буындарының ұзындықтарын қосу керектігін ұғындыру.

Оқыту мен тәрбиелеудің міндеттері

Оқушылардың математиқалық білім қабілеттерін тексеру,математика сабағында алған білімдерін тереңдету,логикалық ойлау қабілеттерін және есте сақтау мүмкіндіктерін дамыту. Оқушылардың интеллектуалдық және сезімталдық қасиеттерін дамыту.

Көрнекіліктер

геометриялық фигуралар, үлестірме қағаздар

Сабақтың барысы:

Ұйымдастарыу кезеңі:

2. Зейіндерін сабаққа аударады

3. Сабақтың мазмұнымен танысады және оны практикамен ұштастырады



Психологиялы қайындық

Екі кемеде отырған,

Тоғыз кішкене балдырған,

Алдыңғысында отырса екеуі,

Кейінгісінде отырады нешеуі?

9-2=7

Үй тапсырмасы

«Ортадағы қаламсап» ойыны арқылы орындау.

І кезең. Қызығушылықты ояту

Ортадағы қорапшаларда сызықтар жасырылған.

-Тақтадағы суретпен салыстырайық, қай сызық жоқ?

-Сынық сызық.

Оқушылар атайды. 1-топ: түзу сызық

2-топ: кесінді

3- топ: қисық сызық

Дәптермен жұмыс

Көркем жазу

Мұғалім түсіндірмесі

-Әр топ мүшесі қолымыздағы жолақшалардың әр буынын өлшейік.

Оқушылар буынды өлшейді. Сынық сызық құрап, ұзындығын табады.

Оқушылар өздері ой түйеді.

Ой түйін: Сынық сызықтың ұзындығын табу үшін оның

буындарының ұзындықтарын қосу керек.

Оқулықпен жұмыс:

№2 Сынық сызықтың ұзындығын табу.

Дәптермен жұмыс.Жеке жұмыс.

Өзара тексеру.

№3 Дәптерге 5 буынды сынық сызық сызады. Ұзындығын табады.

№4 «Сиқырлы конверт» әр топ өздеріне тиісті мысалды шығарады.

Топтық жұмыс. Сиқырлы конверттің ішінде 4 топқа қосымша тапсырма бар.

Сергіту сәті

Би билеу

«Тосын сый» ойыны

Әр оқушының сөмкесіне 1 кәмпит жасырдым. 2 оқушыда жоқ. Сол оқушылар тақтаға шығады.

2 оқушы өздерінің достарына 2-ден бөліп береді.Неше оқушыға кәмпит берілді?

№7 Оқушылар тең бөліп 2 оқушының тәрелкесіне салады.

Жауап: 9 кәмпиттен келді.

Жауап: 9 оқушыға кәмпит берілді.

Қорытынды.

№8 теңдеуді шешіп, сынық сызық құрастырады.

Рефлексия

Бірнеше сөздерден бүгінгі сабаққа қатысты сөздерді тауып, түйін жасау керек.

Сынықтың ұзындығын табу үшін.

Буындарының ұзындықтарын қосу керек

Бағалау

жиынтық, топты формативті бағалау

Үй тапсырмасы

№5 Салыстыру





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал