7


  • Учителю
  • Әдебиеттік оқу қысқа мерзімді жоспар

Әдебиеттік оқу қысқа мерзімді жоспар

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Қазақ тілі пәні мұғалімі: Блялова Алуа Аманжолқызы

Сыныбы: 2 «Ә»

Сабақтың тақырыбы: Қарлығаш пен дәуіт

Мақсаты: Балаларға табиғатты сүюге, аялауға, құстарға қамқор болуға тәрбиелеу. Ертегіні сахналау арқылы, тақпақ - өлеңдер арқылы тілдерін дамыту. Ертегі арқылы адамгершілікке, мейірімділікке баулу.

Міндеттері:

- Ертегінің мазмұнын ашу. Достықтың адам өмірі үшін маңызына тоқталу. Оқушылардың жүргізіп оқу дағдыларын қалыптастыру

- Оқушылардың ойлау дағдылары мен шығармашылық ізденіс әрекетін дамыту. Балалардың оқуға, білімге деген құштарлығын арттыру.

- Елін сүюге, адамгершілік, адалдық,ізгілікке,ғылым білімді меңгерген,көкірегі ояу азамат болуға тәрбиелеу

Күтілетін нәтижелер:

1.Ертегін мазмұнын ашады.

2.Жаңа сөздерді сөйлемдерде қолдана алады.

3.Өз ойын жеткізе алады, сөйлеу дағдылары қалыптасады.

4.Құстар тақырыбында еркін сөйлей алады.

Қолданылатын модульдер: Сыни тұрғыдан ойлау, Оқыту үшін бағалау, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Оқуды бағалау және оқытуды бағалау.

Кедергілер: өз ойын еркін жеткізе алмауы, сөз байлығының аздығы, бір бірін шынайы бағалауда қиналуы.

Әдіс тәсілдер: Ойындар, сурет, мнимакесте, ребус анаграмма, слайд.

Сабақ уақыты

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының іс әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

5 мин.

1.Ұйымдастыру кезеңі.

2.Психолгиялық атмосфера құру.

3.Топқа бөлу

1.Сәлемдесу

2. Арайлап бүгін атты күн

Шашып бізге шапағын

Тілейміз сізге ақ таңның

Қуанышын, шаттығын

Қайырлы таң, Қайырлы күн

Қуанышты күн бүгін

Сәлеметсіздер ме! Қош келіпсіздер!

Балалар табиғат дегеніміз не?

Бізді қоршаған орта

Табиғатқа нелер жатады?

(адам, жер, су, күн, бұлт

тас, жануар, ағаш, гүл т.б)


Балалар Қазақстанның табиғаты сұлу! Асқар таулары, шалқар көлдері, ну ормандары бар әсем табиғат тек қана біздің елімізге тән!

1.Амандасады.

2.Шаттық шеңберде бір бірлеріне жылы сөздер айтады.

3. Бізді қоршаған орта

Ауызша бағалау.

Алтын ереже

10 мин.


Қызығушылығын

ояту

Мағынаны тану

Ертегі оқу

ДЖИКСО» әдісімен ертегіні топқа бөліп оқимыз

«Екі түрлі түсініктеме күнделігі» әр топқа жүргізіледі

-сендердің ойларыңда не сақталып қалды?

-кейіпкерлердің іс-әрекетін қалай бағалайсыңдар?

Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын болжайды, өз ойларын айтады.


Дәптерлерін ашып, күнді, сабақтың тақырыбын жазады.


Оқушылар кейіпкерлердің іс-әрекетін топпен қорғайды.

Негізгі бөлім

20 мин.

Түсіну. Жаңа сөздермен танысу.


Сергіту сәті

«Қара жорға»


Талдау.

«Көк көлдің сәулеті, құс пен ақ ердің дәулеті» дегендей қазақ халқы құстарға ерекше мән берген. Өздерінің жақсы көретін адамдарын құстарға теңеп отырған, Әнші, жезтаңдайларын - бұлбұлға, әдемі, сұлу қыздарын - аққуға, Отанын, елін қорғайтын ерлерін - қыранға теңеп отырған. Бүгін біз сендермен құстарға тереңірек тоқталамыз.


Слайд: «Құстар»

Компьютерден құстарды бақылау.

Мнимакесте «Аққу» «Қарға»

Дидактикалық ойын: «Қай құстың тұмсығы?»

Мәтінді оқиды, аударады.

Сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар қимылды

қайталай отыра, билейді.


Оқушылар топта жұмыс жасайды,талдайды.

Қорытынды

10 мин.

Жинақтау. Жаңа сұрақ-жауап арқылы бекіту

Ойын: «Ұшты- -ұшты»

Ребус шеш (Қарлығаш)

Қарлығаш жайлы ертегі айтып берейін.

Ертегі жайлы сұрақтар қою.
Балаларға сұрақтар қойып, мадақтап, алғыс білдіру

Оқушылар парақта жазылған тест сұрақтарына жауап береді.

Тақтадан дұрыс жауап көрсетілгенде, бағалау өлшемдерін негізге ала отырып, жұптар бірі- бірі бағалау әрекетін жүзеге асырады.

«5»-қатесіз

«4»-1 қате

«3»-2,3 қате

«2»-4 қате



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал