- Учителю
- ҚЫсқа мерзімді жоспар 'Арқарға ұлкен мүйіз неге керек'
ҚЫсқа мерзімді жоспар 'Арқарға ұлкен мүйіз неге керек'
Қысқа мерзімді жоспар Әдебиеттік оқу Мерзімі:14.03.15 Сабақтың тақырыбы: Арқарға үлкен мүйіз неге керек? . К.Сегізбайұлы. Сабақтың мақсаты: Мәтіннің мазмұнын, негізгі идеясын ашу.Байланыстырып сөйлеу дағдысын дамыту, сөздік қорын байыту, жылдам оқу машықтарын дамыту. Күтілетін нәтиже: Көркем әдеби тілді үйрену, жануарларды қамқорлыққа алады. Мәтіннің мазмұнын суреттейді. Негізгі дерек- көздер: Оқулық. Атамұра.қима парақшалар, суреттер.
Уақыт
Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің іс әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
3мин
7мин
4 мин
Ұйымдастыру
Топтастыру
Үй тапсырмасы
Веер әдісі
Сәлемдесу. Сабаққа дайынсыңдар ма? Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру
Фигуралар арқылы бөлу
«Қамқорлық» мәтінін оқып, мазмұндауға, әр бөлікке ат қоюға бердім.
1.Мәтін не жайлы? 2.Торғай неден қорықты? 3.Қожаның орнында сен болсаң не істер едің?
.
Топқа бөлінеді
Әр топтан 2 оқушы мәтіннің мазмұнын айтады.
Құсқа жасалған қамқорлық Жантастан
Менде торғайға қамқор боламын.
2 мин
2 мин
Қызығушылығын ояту
Миға шабуыл
Мына сөзжұмбақты шешейік.
Арқар жайлы сипатта
«Арқарға үлкен мүйіз неге керек».
Шешуі: Арқар
Арқар әдемі, жүйрік, ешкіге ұқсас, мүйізі үлкен, тауда жүретін аң.
Құлағанда мүйізімен жерді сүзе түсті.
15мин
2мин
Оқулықпен жұмыс
Джиксо әдісі
Сергіту сәті
Мәтінді түсіндіремін. Бөліктерге бөліп оқытып,
топтарға сұрақ қоюды тапсырамын.
Атом молекула
Оқушылар мәтінді оқиды.
1. Орманға жиналу.
2. Жолда.
3. Атасының тапсырмасы.
4. Қошанның ізденісі.
5. Тағы да орманда.
6. Шешімнің табылуы..
Оқушылар қозғалыста болады
5мин
2мин
2мин
1мин
Ой толғаныс
Ыстық орындық
Рефлексия
Бағалау
Үйге тапсырмасы
Арқарға үлкен мүйіз неге керек?
Мәтін кейіпкерлерін ата. Мәтіндегі табиғатты баянда.
Құлжа деген не?
Аланның бес саусағы.
Бағалау парақшаларын қорытып бағалау
«Бетпақдала» аңызын оқу. Сурет салу.
бір бала орындықта отырып сұрақтарға жауап береді.
Әр саусаққа бір сөйлем.
Оқулықтан оқып, сурет салады.