- Учителю
- ҚМЖ.4 сынып . К.Сауғабаев. Нан туралы өлең.
ҚМЖ.4 сынып . К.Сауғабаев. Нан туралы өлең.
4 сынып
</<font face="Times New Roman, serif">Пәні:әдебиеттік оқу.
Сабақтың тақырыбы: Кәрім Сауғабаев. Нан туралы өлең.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға өленнің мазмұнымен, негізгі идеясын жеткізу, ойын еркін айтуға дағдыландыру.
Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту
Күтілетін нәтиже: өлеңді түсінеді, өз ойын еркін айта алады.
Сілтеме: әдебиеттік оқу 2015 жылы «Атамұра» баспасы, оқыту әдістемесі.
Көрнекіліктер: бор, АКТ слайдтар, кеспе қағаздар.
Сабақтың барысы:
О/б
О/ү/б
Мотивациялық
бағдарлау.
10 минут.
Операциялық-
орындаушылық
кезең.
30 минут.
Операциялық-орындаушылық кезең.
5 минут
Ұйымдастыру сәті.
Үй жұмысын тексеру.
Ой шақыру.
Аудиотыңдалым.
Түрткі сұрақ.
Оқулықпен жұмыс.
Сөздік жұмыс.
Топтық жұмыс.
«Жұптық жұмыс»
Топтастыру.
Мен ата-әжемнен естігенмін***
«Гарелеяны аралау».
Бидай дақылынан жасалатын тағамдардың суретін салу.
Үйге тапсырма.
Кері байланыс.
Бағалау
Сабаққа назарларын аудару.
Оқушылар әңгімесі
мазмұндау.
Қазақтың салт-дәстүрі бойынша ой қозғады.
Оқушылар ойларын
ортаға салады.
- Сонымен, осындай еңбектің арқасында дастарқанға не келеді екен? (Нан).
Ендеше бүгінгі
сабағымыздың тақырыбы***
(оқушылар сөйлемді жалғастырады).
а)көзбен оқу
ә)тізбектеп оқу
б)дауыстап оқу
Оқушылар топ ақылдасып, тапсырманы орындайды.
«Нанға үлкен жүрекпен қараңдар!»
(Сіздер үлкен жүрекке нені жатқызар едіңдер?)
Бейбітшілік,өмір, бақыт, нәр, ән, денсаулық, көтеріңкі көңіл****
Тыйым салу сөздерін және дастарқан басында өзіңді қалай ұстауың керек
Сынып қабырғасына жұмыстарын іліп қояды, бірін-бірі бағалайды.
Бағдаршам әдісі.
Өте жақсы, ұнады -жасыл.
Көңілсіз - қызыл.
Психологиялық сәт.
Қолғабыс әңгімесін мазмұндау.
Тоқымғар туралы ой қосады.
Өлең шумағын оқып, негізгі ойы не туралы екенін анықтау.
Егінші жүр ырыс іздеп, жанын сап,
Дастарқанға төгіледі бауырсақ,
Бір үзім нан - сауықтарған ауырсақ.
1 топ: «Нан - өмір», неге?
2 топ: «Дән ән емес пе, дән - нәр емес пе», неге?
3 топ:Мына жолдарды жалғастырып жазыңдар: «Бір дән жатса, еңкейіңдер, көтеріңдер, себебі....»
Тақтаға күн суретінің шапағының тұсына стикерге жазып жапсыру.
Ортақ бір сурет салу.
Жаттау.
1шумақ өлең құрастырып келу.
Ұпай бойынша бағалау
Ұпаймен бағалайды.
Топ басшысы топтың ұпайын, әр топ мүшесінің ұпайын айтып шығады.
Мұғалімнің бағалауы.