7


  • Учителю
  • Открытый урок '44 саны мен цифры. '

Открытый урок '44 саны мен цифры. '

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Лицей





Тақырыбы:


Орындағын : Еримбетова Н.


Сыныбы: 0 «Ә»


Сабақтың тақырыбы: 4 саны мен цифры.


Мақсаты:1.Білімділік: 4 санының пайда болуы, құрамы, 4 цифрымен

таныстыру.

2.Дамытушылық: Логикалық ойлау,ауызша есептеу қабілетін дамыту,пәнге деген қызығушылығын арттыру.

3. Тәрбиелік :Таза,әдемі,ұқыпты жазуға тәрбиелеу.

Сабақтың әдәсі: сұрақ - жауап

Көрнекіліктері: көжектер, сәбіздер, интерактифті тақта,үлестірмелі материалдар.
Пәнаралық байланыс: айналамен таныстыру, көркем әдебиет,құрастыру.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Балалар назарын сабаққа аударып,оқу құралдарын дайындату.

Психологиялық дайындық:

Үлкенге де "сіз"

Кішіге де "сіз"

Сәлем бердік сіздерге

Құрметпенен біз.

ІІ. Өткен сабақты қайталау.

  • Өткен сабақта біз қандай санды өттік?

  • 3 санын.

  • 3 санына байланысты есеп шығарып көрейікші.


+ =



+ =

+ =


+ =


+ 0 =

Сандарды тура, кері санау

тура

кері


Қорыта келе сандарға байланысты кім тақпақ біледі?

  1. Бірім артық екіден,
    Аздығыма өкінем,
    Кедерлі аттай тұсалып,
    Жүр біреулер, «үш» алып.

  2. Жаңғалақтың, жалқаудың,
    Алаңғасар аңқаудың,
    Алатыны екілік,
    Басын шайқап өкініп.

  3. Достар мені «бір», - дейді,
    Қарайды да бүй дейді:
    Мұқтажсың қол, аяққа,
    Ұқсап тұрсың таяққа.


ІІІ. Жаңа сабақ


Сабақ " Тірі табиғат мүйісі" тақырыбына арналған әңгімеден басталады.

- Балалар, бүгін бізге ертегілер елінен қонақтар келіп қалыпты. Олар нелер?
- Қояндар немесе көжектер
- Бізге қонаққа қанша көжектер келіпті.Санайықшы.
- 1,2,3 барлығы 3 көжек. Оның біреуі кешігіп келді. Барлығы қанша болды?

+ =

- Ал енді бізге қонаққа келген көжектер нені жақсы көреді немесе қандай көкөністі ұнатады?
- Көжектер сәбізді жақсы көреді


- Дұрыс жарайсыңдар, балалар ендеше мен кәрзеңкеден көжектерге сәбіздерді үлестірейін, ал сендер мен қойған сайын санап отырыңдар.(тәрбиеші көжектің алдындағы ыдысқа 3 сәбіз қояды.)
- Балалар, көжектерге сәбіз жетті ме, санайықшы
- 1,2,3 сәбіз. 1 көжекке сәбіз жетпей қалды
- Бізде қояндар нешеу еді?
- 4 көжек.
- Сәбіз нешеу болды?
- 3 сәбіз.
- Көжек көп пе, сәбіз көп пе? Салыстырайықшы
- Көжек көп, сәбіз аз.
- Дұрыс көжек төртеу, сәбіз үшеу. Сәбіз төртеу болу үшін не істеу керек?

3 + 1=4

Үш сәбізге тағы бір сәбіз қоссақсонда төрт сібіз шығады.

+ =

Таяқшалармен жұмыс


Төрт таяқша арқылы әр түрлі құрастыру жұмыстарын жүргізу.




Ребус шешу.


Жауабы: Төрт


Сан қатары: 1,2,3,4. тура және кері санау.


Сергіту сәті:

Бір саусағым тіпті де,

Ұстай алмас жіпті де.

Екі саусақ бірікті,

Ине қолға ілікті.

Үш саусағым орайды,

Жүгіртеді қаламды.

Өнерлі екен он саусақ,

Қала салсақ, жол салсақ.

Дәптермен жұмыс


4 цифрымен таныстыру 4 саны неге ұқсайды? (Төңкерілген орындыққа) 4 санын тақтайшаға жазу.

4 - тің пайда болуы мен оның алдындағы санға байланысты есеп шығару.

4 саны құрамын дөңгелектермен толықтыру.

3 + 1 =4 1 + 3 = 4

2 + 2 = 4 4 +0 = 4

0 + 4 = 4

+ =


+ =

+ =


+ =

Картачкамен жұмыс


Орында отырған балаларға картачка таратып беремін.


Сандық сөздік табу


0 1 2 3 4

А Т П Н Ғ


010 020 030 040 1040

АТА АПА АНА АҒА ТАҒА


Жұмбақ шешу


1. Аулада жүр балалар:
Самат, Арнат, Сашалар,
Келді және оларға
Шолпан ойнауға. (4)


2. Орманда кірпі келеді,
Саңырауқұлақ тереді.
Кездесті, міне, керегі:
Екеуі - қайың астынан.
Біреуі - терек қасынан.
Қанша олар болмақ есепте,
Тоқылған салса себетке? ( 3 )


3. Үйге кірді Алдияр,
Оған қоса Мадияр,
Кейін келді Айдана,
Қанша болды бар бала? ( 3 )


4.Әр қолына Нүриден
Екі өріктен бердім мен.
Бала санай білмеді,
Неше өрік ол жеді? ( 2 )


5.Ұлпа жүнін қыздырып,
Күн шуақта бір күшік,
Отыр еді маңына,
Келді тағы бір күшік.
Қанша күшік барлығы? ( 2 )


6. 4-тен 3 - ті алайық,
Қанша қалды санайық.
Қарайық та санайық,
Санайық та табайық. ( 1 )


7. Шығармақ боп кеше есеп,
Жиналғанда 3 есек.
1-і ұйықтап отырды,
Ынталысы неше есек? (2)


8. 4 қоян мектептен келе жатыр, кенет оларға аралар шабуыл жасайды. 2 қоян қашып әрең құтылды. Қанша қоян қаша алмай қалды? ( 2 )


ІV. Қорытынды бөлім.


Сандардың көршілерін табу.

1

2


3

Сан қатары:

тура


кері.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал