7


Математика Шаршы

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Шаршының мәнді белгілері туралы жалпы мағлұмат беру.Екі амалдағы есептерді әртүрлі тәсілмен шешуді үйрету.Логикалық ойлауын, ауызша есептеу дағдыларын,шығармашылық белсенділіктерін арттыру..Пәнге деген сүйіспеншілігін ояту,қызығушылығын арттыру, шапшаңдыққа тәрбие
предварительный просмотр материала

Тақырыбы:Шаршы (2 сынып )

Мақсаты:1.Шаршының мәнді белгілері туралы жалпы мағлұмат беру.Екі

амалдағы есептерді әртүрлі тәсілмен шешуді үйрету.

2.Логикалық ойлауын, ауызша есептеу

дағдыларын,шығармашылық белсенділіктерін арттыру.

3.Пәнге деген сүйіспеншілігін ояту,қызығушылығын арттыру,

шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі:геометриялық фигуралар, ребус,шығармашылық жұмыстар.

Әдіс- тәсілі:Сұрақ- жауап, түсіндіру.

Түрі:Саяхат сабағы.

Пәнаралық байланыс:әдебиет, еңбекке баулу, дүниетану.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі

-Оқушылармен амандасу

-Оқу-құралдарын алғызу

Психологиялық дайындық.

Адамдарға кешіріммен қарайтын,

Жан жылуы жылылық боп тарайтын,

Кішіпейіл бала болғым келеді,

Айналасын нұрлы күнге балайтын.

2. Үй тапсырмасын сұрау.

-Біз өткен сабақта қандай тақырыппен таныстық?

-Тік төртбұрыштың қасиеті қандай?

-Сыныптың ішінен тік төртбұрышты тауып берші?

3. Білімдерін жан- жақты тексеру.

Ауызша есептер

А)11 түйе 5 жылқы,

2 сиыр, 1 ешкі,

2 қоян, 3 түлкі,

Таба алмасан бол күлкі.

(24)

Б)4 жұмыртқа 4 мин піседі,

1 жұмыртқа неше мин піседі?.

(4 мин)

С)Табақта 5 өрік,

Қолымда 5 өрік

Қосқанда барлығы,

Болады неше өрік.

(12)

4. Жаңа сабақ.

-Мақсатың айту.

-Тақтаға әртүрлі фигураларды іліп , атауын айтқызу.

-Тік төртбұрышты табыңдар?

-Барлық қабырғалары тең тіктөртбұрышты табыңдар?

-Сызғыштың көмегімен тексеріңдер.

«Шаршы»термині еңгізіледі



Дәптерімізді ашып, бүгінгі күнді жазып, шаршы сызамыз

-1, 3 фигуралар шаршылар. Біздің бүгінгі тақырыбымыз шаршы. Шаршының төрт қабырғасы тең болады.

- енді осы фигуралардағы әріптерден сөз құрастырсандар, сендер Қарағанды қаласына жетесіңдер.

Н О А Т

«Отан»

-Отан деген сөзді қалай түсінесіңдер?

-Отан туралы қандай мақал-мәтел біледі екенсіңдер?.

1. Отан -оттан да ыстық.

2.Отан отбасынан басталады.

3.Отансыз адам ормансыз бұлбұл.

Енді біз Балқаш қаласына бару үшін келесі №1( ә ) тапсырмасын орындайық

4

3

2

1

5

6

7

Нөмерлерін теріп жаз.

Төртбұштардың төрт қабырғасы, төрт бұрышы болады.6,7

Тік төртбұрштын қарама қарсы қабырғалары тең болады.3,5

Шаршылардың т өрт қабырғасы да тең болады.4

5. Дәпермен жұмыс.

Өскемен қласының тапсырмасы№2 есеп бір оқушыға оқытып талдату.

Қыз-2

Ұл-10 ?

Келді-4

Ш:(20-10)-34

(24-4)-10-34

(10-4)-20-34

Ж: сыныпта барлығы 34 оқушы бар.

Сергіту сәті:

Бойыңды сергек тік ұста

Емін-еркін тыныста

Деміңді ішке тез алда

Соз қолыңды соз алға

Қол ұшына қара да

Шаршы сыз ауада

Оң қолың да бос тұрмасын

Шеңбер жасап зырласын.

Қызылорда қаласының тапсырмасы

№4

48-(20-10)-18

(48-20)-10-18

(48-10)-20-18

Алматы қаласының тапсырмасы.Математикалық диктант



14

13

Астана қаласының тапсырмасы№5

10.Қорытынды.

-біз қандай тақырыппен танысты?

-шаршының қандай қасиеті бар?

-геометриялық фигуралардың көмегімен машина, ұшақ, кеме құрастырыңда.

11.Үйге тапсырма.

№4 91

12. Бағалау









 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал