7


  • Учителю
  • КРАТКОСРОЧНОЕ ПЛАНИРОВАНИЕ Медеу Сарсеке 'Рәсім'

КРАТКОСРОЧНОЕ ПЛАНИРОВАНИЕ Медеу Сарсеке 'Рәсім'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні:17.11


Шығыс Қазақстан білім департаменті

"М.Ломоносов атындағы орта мектеп" КММ


Ұлан ауданы, Мамай батыр ауылы,

3 "А" сыныбында әдебиеттік оқу пәнінен

Lesson Study өткізген

бастауыш сынып мұғалімі Абраимова Н.С.


Тақырыбы:

Медеу Сарсеке "Рәсім"


Сабақтың мақсаты:

- Мәтінмен жұмыс жасауға, сыни ойлауға бағыттау;

- Оқушылардың сөздік қоры молайту;

- Салт-дәстүр туралы мағлұмат беру

Оқыту нәтижесі:

- Мәтінмен жұмыс жасап, сыни ойлай алады.

-Оқушылардың сөздік қорын молайады;

- Салт-дәстүр туралы біледі.

Түйінді идеялар:

Салт-дәстүр

Сабақтың түрі

Аралас сабақ

Қолданатын әдіс-тәсіл

Топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке жұмыс, формативті бағалау, критериалды бағалау

Ресурстар

Таратылатын тапсырмалар, презентациялар, А4 парағы, оқулық,кір қысқыш,жіп

Өткен материалмен байланыс

Пәнаралық байланыс

Қолданылатын модуль

Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

білім беру үшін бағалау мен оқытуды бағалау, білім беруде АКТ қолдану.

талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес білім беру және оқыту, білім беруді басқару мен көшбасшылық.

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Қызығушылығын ояту

Ұйымдастыру кезең

Ынтымақтастықты орнату "Сәлемдесу"

Сәлемдесу

Оқушылар бір-бірімен қол алысып, қол бұлғап, бас изеп амандасады.



Топқа бөлу Топтың жұмысын ұйымдастыру

Оқушылар мамандықтар бойынша топқа бөлінді.

Топ құру. Топ ішіндегі қызметті бөліседі. Топ басшыларына бағалау парағын ұсыну.

Мұғалімнің қолпаштауы

Мағынаны ажырату


Сәйкестендір


Өзін-өзі бағалауы

Білу

-Рәсім деген не деп ойлайсыңдар?

-Ендеше бүгін қандай тақырып оқимыз деп ойлайсыңдар?

Табыс критерийін анықтау, алдарындағы А 4-ке жазу.

Оқушылар өздерінің пікірлерін айтады.

Жеке жұмыс.

Табыс

критерийін нақтылау



"Суреттер сөйлейді"

Медеу Сапаұлы Сарсеке өмірімен танысады.

Жеке жұмыс

Жазушы Медеу Сәрсекеев 1936 жылы Семей облысы Абай ауданының Қайнар ауылында дүниеге келген.1958 жылы Қазақ тау-кен-металлургиялык институтын бітірген, инженер-металлург. Тұңғыш әңгімелер жинағы "Ғажайып сәуле" деген


атпен 1959 жылы жеке кітап болып жарық көреді.

Өзін-өзі бағалауы

Түсіну


ЖИГСО әдісі


"Автормен бірге автор болу"

Топпен жұмыс:

1-4 топ тарауларды алады, 5-топ толық оқиды.


*-5-топ әңгімені өздері аяқтайды. /жеке/

"Бағдаршам арқылы" топтар бірін-бірі бағалайды,

Жұптар бірін-бірі бағалайды


Қолдану



"Жуан,жіңішке сұрақтар"


Әр топ келесі топқа 1сұрақ қояды.


Критериалды бағалау

Сергіту сәті


Презентация қосады

Көзге арналған жаттығуды көзбен жасайды


Талдау

Дарынды оқушымен жұмыс

- Мәтінде қандай кейіпкерлерді кезіктірдіңдер?

- Көк қаршыға қандай құс деп ойлайсыңдар?

-Қандай түсініксіз сөздерді кезіктірдіңдер?

- Мәтіннен қандай салт-дәстүрді кезіктірдіңдер?

- Қаныш (Имантайұлы Сәтпаев), Жаяу Мұса Байжанұлы, Имантай, Біләл болыс.

Қосымша мәлімет:Ұлы ғалым Қ.Сатпаевтің өмірін 45 жыл зерттеп, ол туралы 10 кітап жазған. "Сәтбаев" кітабы оны шетелге дейін танымал етті.

- бұйымтай, мерзімді, тайтері,. саят құру;

- Үлкендерге сәлем беру, бата беру,

-қолқалау немесе қалап сұрау, сырқаттың көңілін сұрау,сыйлық беру немесе атау,

Топпен бағалау

Жинақтау

"Семантикалық карта"

Жеке толтырады

Өзін-өзі бағалайды

Бағалау

"Келісемін, келіспеймін"

Топбасшы бағалайды

Қорытынды бағалау

Рефлексия.

Сабақтың басында анықтаған сабаққа қойған критерийлер орындалды ма?

Оқушы ойын атайды.


Үй жұмысы

Оқулықтан:Сыныпқа:73-75б.Сөзжұмбақ құр

А.оқу

В-С.+Балаға қатысты салт дәстүрлер жинақтау







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал