- Учителю
- Ашық сабақ Тақырыбы: 'Жылу' Ф. Оңғарсынова
Ашық сабақ Тақырыбы: 'Жылу' Ф. Оңғарсынова
Мерзімі: 23.01.2015ж.
Сабақтың тақырыбы: Жылу. Ф. Оңғарсынова.
Сабақтың мақсаты: Автор туралы мағлұмат беру. Өлеңді түсініп оқи отырып, анаға деген сүйіспеншілікті өз сөздерімен айтуды үйрену.
Күтілетін нәтиже:Автор туралы біледі. Өлеңді түсініп оқи алады, анаға сүйіспеншіліктерін өз сөздерімен айта алады.
Әдіс-тәсілдер: Сергіту, Досқа хат, постер қорғау, 5 жолды өлең, Бес саусақ әдісі.
Керекті жабдықтар: А3, А4, ноутбук, флипчарт, стикер, маркер.
Табыс критерий: Анаға теңеу табу.
Анадан алатын жылулық.
Ана сүтін ақтау.
Балл: 0-8 /3, 8-15 /4, 15-30/5.
р/с
Уақыт
Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Ресурстар
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
3 минут
7 минут
3 минут
20минут
5минут
3минут
2минут
2минут
Сергіту
Топтастыру
Үй тапсырмасы
Миға шабуыл
Мағынаны тану
Оқулықпен жұмыс.
Сырлы сандық.
Постермен жұ-
мыс.
Ой қорыту.
5 жолды өлең.
Рефлексия
Бағалау
Үй тапсырмасы
« Ақсерек-көксерек»
4 ақын,4 батыр, 4 гүл, 4 әнші, 4 спортшы есімдерімен топталады.
Үй тапсырмасы:Ата-ананы құрметтеу. «Досқа хат» әдісімен орындалады.
Құт-берекең-атаң қымбат,
Аймалайтын анаң қымбат.
Мейірімді апаң қымбат.
Асқар тауың-әкең қымбат.
Бұл кімнің сөздері және не туралы?
Ф.Оңғарсынова жайлы мағлұмат сұралады.
Өлеңді түсініп оқу.
Сөздік жұмыс жүргізу.
Критерий арқылы постер-
ге салады.
Анаға теңеу табу.
Анадан алатын жылулық.
Ана сүтін ақтау.
Тапсырма беру. 5 жолды өлең құрастыру.
Бес саусақ
Бағалау парақшаларын қо-
рытып, жиынтық баға шы-
ғару.
Өлеңді жаттауға беру.
« Ақсерек-көксерек» ұлттық ойыны арқылы, іс-қимылмен орындайды. Ынтымақтастық атмосфера-
сын қалыптастырады.
Оқушылар А4 парағына үй жұмысын досқа хат жазу арқылы бір оқушы жазып бастайды, екінші хатты алған оқушы жалғастырады.
Оқушылар кімнің сөздері
екенін, өз ойларын айтады.
Автор туралы мағлұмат айтады.
Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқиды.
Өң-бет,ажар,түс.
Жалғанда-дүниеде.
Ғұмыр-өмір.
Критерий арқылы постерге
өлеңнің мазмұнын түсіреді.
Әр оқушы Ана сөзіне 5жолды өлең құрастырады.
Зат есім: Ана.
Сын есім: ажарлы, әдемі.
Етістік: мәпелейді, өсіреді.
Мәндес сөз: апа.
Бір сөйлем: Менің анам мейірімді жан.
Оқушылар сабақтан алған әсерін жазады.
Бас бармақ, стикер арқылы бағалап отырады.
Өлеңді жаттап келеді.
А4
оқулық
дәптер
флипчарт
маркер
А4
Бағалау парақша-
лары,
стикер.
Оқулық .
Тексерілді____________ Жаңабаева Б
Сабақтың тақырыбы: Жылу. Ф.Оңғарсынова.
Сабақтың мақсаты: Автор туралы мағлұмат беру. Өлеңді түсініп оқи отырып, анаға деген сүйіспеншілікті өз сөздерімен айтуды үйрену.
Күтілетін нәтиже: Автор туралы біледі.Өлеңді түсініп оқи алады, анаға сүйіспеншіліктерін өз сөздерімен айтуды біледі.
Әдіс-тәсілдер: Сергіту,Досқа хат,постер қорғау,5 жолды өлең, Бес саусақ .
Керекті жабдықтар: А3, А4, ноутбук, флипчарт, стикер,маркер.
Табыс критерий: Анаға теңеу табу.
Анадан алатын жылулық.
Ана сүтін ақтау.
Балл: 0-8/3, 8-15/4, 15-30/5.
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Сергіту сәті топқа бөлумен бірге «Ақсерек-көксерек» ұлттық ойыны мен орындалады.
Үй тапсырмасын тексеру.
Тақырыбы: Ата-ананы құрметтеу туралы.
Досқа хат әдісі арқылы орындау. А4 параққа шетіне есімін жазып үй жұмысын жазады. Ол парақтар бір-біріне ұзатылады екінші алған оқушы хатты жалғастырады. Топ ішінен ең жақсы хат тақтаға ілінеді бағаланады. ? (Оқушылардың жауабын тыңдағаннан кейін мұғалім қорытындылайды).
Миға шабуыл :
Қазыбек бидің сөздері арқылы орындалады. Дүниеде қымбат жандар кімдер?
Мағынаны тану: Фариза Оңғарсынова жайлы қандай қысқаша мағлұмат білеміз? (Оқушылардың жауабын тыңдағаннан кейін мұғалім қорытындылайды).
Мұғалім: Дұрыс айтасыңдар, балалар,ия поэзия падишасы Фариза апамыздың еңбегіне жараса бірнеше марапаттары бар.Құрмет белгісі ,Парасат ордені,Халыққа білім беру ісінің үздігі,Қазақстан Мемлекеттік сыйлығының лауреаты, Халық жазушысы, Қазақтың халық ақыны. Міне, балалар біз поэзия падишасы Фариза Оңғарсынова жайлы қысқаша мағлұмат алдық. Ендеше, оқулықтарыңды ашып , Жылу өлеңін мәнерлеп оқиық.
Оқулықпен жұмыс:
Жылу. Ф.Оңғарсынова.
(2-3 оқушыға оқытып, мазмұны талданады табыс критерийі оқушылармен бірге құрылады.)
Дәптермен жұмыс:
Сырлы сандық түсіндірілетін сөздер.
Өң- бет, ажар, түс.
Жалғанда- дүниеде.
Ғұмыр- өмір.
Постермен жұмыс:
Флипчартқа бүгінгі жаңа сабақты салады.Әр топ қорғайды . Бірін-бірі бағалайды.
Ой қорыту:
Ана сөзіне 5 жолды өлең құрастыру.
Рефлексия.
Бес бармақ әдісімен орындалады.
Бағалау парақшасындағы баға қорытылып, жиынтық баға қойылады.
Үйге тапсырма :
Өлеңді жаттап келу.