7


Мәтіннің түрлері 2 класс

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: қазақ тілі   пәнінен қысқа мерзімді жоспары    Күн Сабақ - Сабақтың тақырыбы: Мәтіннің түрлері Ресурстар: Интерактивті тақта ,оқулық,маркер, стикерлер,бағалау бетшесі Міндеті: Мәтін туралы білімін кеңейту. Оқушылардың  салыстыру,талдау, жинақтау, шығармашылық
предварительный просмотр материала

қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспары




Күн

Сабақ -

Сабақтың тақырыбы:

Мәтіннің түрлері

Ресурстар:

Интерактивті тақта ,оқулық,маркер, стикерлер,бағалау бетшесі

Міндеті:

  • Мәтін туралы білімін кеңейту.

  • Оқушылардың салыстыру,талдау, жинақтау, шығармашылық ойлауын дамыту;

  • Қызығушылығын арттыру


Мақсаты:

Мәтіннің түрлерімен танысып, түрлерін ажырата алу

Тапсырмалар

1-тапсырма. Мәтіндер берілген бұл мәтіндердің бір-бірінен қандай айырмашылықтары бар?

5- модуль.Талантты және дарынды балаларды оқыту.

2-тапсырма. Мәтінмен жұмыс.

16-ж,І -топ :Суретке қарай отырып,қай суретпен әңгімелеу мәтінін құрастыруға болады? ІІ-топ:Қай суретпен сипаттау мәтінін құрастыруға болады?ІІІ- топ:Қай суретпен пайымдау мәтінін құрастыруға болады? Құрастырған мәтіндерін бір-бірлеріне айтады.

2-модуль.Сыни тұрғыдан ойлау модулі.

Сергіту сәті: Қарлығаш

3- тапсырма. «Менің сүйікті ауылым», «Мен демалысымды ауылда қалай өткіздім?», «Мен ауылымды неліктен жақсы көремін?» тақырыптарына қысқаша мәтін құрастыру

2-модуль.Сыни тұрғыдан ойлау модулі.


Оқу нәтижесі:

Сабақ аяғында оқушылар:

- Сипаттама бере біледі.

-Салыстыру, талдау, жинақтап қорыту, дәлелдер келтіру, шығармашылық ойлауын дамытады.

Түйінді сөздер:

Ақылды болу,еңбекқор болу,жігерлі болу


Сабақтың жүрісі:

Сабақтың этаптары:

Мұғалім мен оқушының іс-әрекеті

Модульдер мен уақыт

Ұйымдастыру

Сыныппен байланыс орнату



Өткен сабақты еске түсіру

Топқа бөлу

Сыныптың білім деңгейін анықтау



Жаңа сабақ тақырыбына байланысты сұрақтар:

1.Ұйымдастыру бөлімі.

Оқушылармен амандасу.

Оқушыларды түгендеу.

Амансың ба Алтын күн!

Амансың ба Көк аспан"

Амансың ба Достарым!

Сендердікөрсемқуанам!

Үй тапсырмасын сұрау: Өткен сабақта немен таныстық?

14-ж,Мәтін тақырыбына сай келмейтін бөлікті алып тастап,мәтінді қайта құрастыру?

-Сонымен мәтін дегеніміз не?


Оқушылар мәтін түрлері арқылы 4 топқа бөлінеді.

Сынып ережесін шығару.

-Мұғалімді тыңдау

-Бірін- бірі тыңдай білу,

-Уақытқа бағыну

-Қысқа-нұсқа сөйлеу

-Марапаттау

Мұғалім:

  • Сөйлем дегеніміз не?

  • Сөйлемнің неше түрі бар?

  • Мәтін дегеніміз не? Мысал

Оқушы:

-Оқушылар білетін ережелерін айтты.

- Сөйлемнің түрлерін атады.

-Мәтіннің ережесін айтып,мысалдар келтірді


Мұғалім:

-Оқушыларға сөйлем және мәтіндерді беру оны ажырату.-Мәтінмен сөйлемнің қандай айырмашылығы бар?


Оқушы:Өз ойларын,білетіндерін ортаға салды

2-минут.1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

4 минут. 1-модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Диалог


2-минут.1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Топқа бөлу


4 минут. 1-модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Диалог


Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету


Сабаққа кіріспе

Сабақ әрекетін

қызықтыру.

Сабақ мақсатын анықтау.


Оқулықпен

жұмыс


Түсіндірме /оқушылардың түсініктерін байқау мақсатында/

Тұсаукесер .

Сөзжұмбақ шешу: Мәтін

-Оқушыларға суреттер беріп мәтін құрастырту.

-Олай болса бүгінгі біздің өтетін тақырыбымыздың қандай тақырыпта болады деп ойлайсыздар?


Оқушы:-Мәтінгеқатысты екенін айтады.

Үйрену мақсаты мен табыс критерийін анықтау

Мұғалім мен оқушылар бірге сабақ мақсаты мен критерийлерін құрады.

-Таза көркем жазу

-Жаттығуларды түсініп,қатесіз орындау

-Өз ойын жүйелі жеткізуі

-Топта белсенді жұмыс жасауы

-Сұрақтарға қысқа нұсқа жауап беруі


Ережелермен,жаттығу жұмыстарымен танысу


Мұғалім:

- Мәтін дегеніміз?

-Мәтіннің түрлерін ата?

- Сипаттау мәтініне мысал келтіру?


5-минут. АКТ модулі.

Интерактивті тақта


5-минут. 6-модуль Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

2 минут. 1- модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Диалог.

(топтық әңгіме)


10 минут. 1- модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Диалог.

(топтық әңгіме)


Сабақ мақсатының жүзеге асуы

Түсіну кезеңі

Талдау

Сергіту сәті

Қиындықтар мен түсінбеушіліктер



Формативті бағалау:


15-ж,Мәтіндер берілген бұл мәтіндердің бір-бірінен қандай айырмашылықтары бар?


Мәтінмен жұмыс.

16-ж,І -топ :Суретке қарай отырып,қай суретпен әңгімелеу мәтінін құрастыруға болады? ІІ-топ:Қай суретпен сипаттау мәтінін құрастыруға болады?ІІІ- топ:Қай суретпен пайымдау мәтінін құрастыруға болады? Құрастырған мәтіндерін бір-бірлеріне айтады.

17-ж, І топ:«Менің сүйікті ауылым», ІІ топ:«Мен демалысымды ауылда қалай өткіздім?»,ІІІ топ: «Мен ауылымды неліктен жақсы көремін?» І топ: «Өзің қалаған тақырып»тақырыптарына қысқаша мәтін құрастыру


Оқушылар мұғаліммен бірге сергиді.



Түзету жұмыстары , сұрақтар

Оқушы өзін -өзі, топты бағалайды, мұғалімнің жеке оқушыны бағалайды.

5-минут.5- модуль.Талантты және дарынды балаларды оқыту.




5-минут. 2-модуль.Сыни тұрғыдан ойлау модулі.


2-минут. 6-модуль Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.


1минут.3- модуль. Оқыту үшін бағалау модулі.

Рефлексия

Оқушылардың назарын сабақтың мақсатына және өздерінің жетістік деңгейін бағалауға аудару.Өз білімдерін смайликтер арқылы көрсету

2 -минут.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Қалай оқытуды үйрету.

Келесі тапсырма

19- ж,ереже жаттау

1 -минут. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Қалай оқытуды үйрету.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал