- Учителю
- Конспект інтегрованого уроку математики і основ здоров`я 3клас
Конспект інтегрованого уроку математики і основ здоров`я 3клас
Множення чисел 1 і 0. Множення на 1 і 0. Задачі на дві і три дії.
Пожежонебезпечні та вибухонебезпечні предмети. Практична робота «Ознайомлення із застережними знаками».
Зінтегровано предмети: математика, основи здоров`я
Мета.
Математика: ознайомити учнів з випадками множення, коли одним з множників є число 0 або 1; вправляти учнів в обчисленні значень виразів, які містять множення з числами 0 і 1; розвивати вміння аналізувати, узагальнювати інформацію, вміння розв'язувати задачі; розвивати пам'ять, логічне мислення, увагу; виховувати відповідальне ставлення до навчання, дружнє ставлення до товаришів.
Основи здоров`я: привчати учнів обережно і цивілізовано відноситися до вогню, нагадати про причини виникнення пожеж та правила безпечної поведінки в разі виникнення пожежі; розповісти дітям про вибухонебезпечні та пожежонебезпечні речовини та предмети, які створюють небезпеку для здоров'я і життя; покращити обізнаність учнів із зовнішнім виглядом та інформаційним навантаженням деяких попереджувальних знаків та знаків заборони; спонукати учнів до виконання правил протипожежної безпеки; виховувати самостійність, відповідальність.
Обладнання: підручники «Математика», «Основи здоров`я», картки з каліграфічним написанням цифр, завдання для груп,таблиці, ілюстрації по темі.
Хід уроку
І Організація початку уроку
ІІ Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми повинні виконати багато завдань, дослідити випадки множення, в яких одним з множників є 0 або 1, розв`язати приклади і задачі, повторити правила поведінки під час пожежі. (Оголошення теми уроку СЛАЙД1). А щоб цікавіше вам було на уроці, то ви сьогодні будете не простими учнями, а пожежниками.
ІІІ Рефлекcія
Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
А вам цікаво що очікую я?
Я очікую, що ви будете сильними, уважними, швидкими, адже всі пожежники саме такі.
ІV Актуалізація опорних знань
-
Асоціація
З чим асоціюється у вас слово пожежа?
-
Проблемне питання СЛАЙД2
Ви згодні з твердженням, що без вогню неможливе життя на землі. Чому? Так ми з впевненістю можемо сказати, що вогонь - друг? чи ворог? Будьте уважні протягом уроку і дайте відповідь на питання - Коли вогонь стає ворогом для людини?
-
Каліграфічна хвилина
Кожна пожежна частина має свій номер.
А наша пожежна частина має такий номер 319.Щ о розкажете про це число? Яке найбільше число можна записати цими цифрами? Найменше? Яке число при лічбі передує числу 319? Яке число є наступним? Скільки одиниць першого розряду? Другого? Третього? Скільки всього одиниць у числі 319? Скільки всього десятків? Скільки всього сотень?
Діти подивіться на тему уроку математики і скажіть як її можна пов`язати з пожежниками? Чому? Як правильно викликати пожежників?
V Вивчення нового матеріалу
-
Усне розв`язув. задачі.
На виклик про пожежу приїхало 3 пожежні машини, в кожній з них по 4 пожежники. Скільки всього приїхало пожежників?
4*3=
Як називаються числа при множенні?
Що таке множення?
Що означає 1 множник? 2 множник?
Замініть приклад на множення прикладом на додавання
4*3= 4+4+4=12
6*5=6+6+6+6+6=30
а*2=а+а
5*1=5
По 5 взяли скільки разів? Можна замінити його прикладом на додавання?
Сформулюйте правило: Якщо будь-яке число помножити на 1, що отримаємо?
Будь-яке число познач. буквою а
а* 1=а
1*5=1+1+1+1+1=5
1*а=а
Запишіть у зошит
а*1=а
1*а=а
Замініть прикладом на додавання
5*0=0 а*0=0
2*0=0 0*3=0
0*3=0+0+0=0
Сформулюйте правило. При множенні будь-якого числа на 0, дістаємо 0
Запишіть у зошит : а*0=0 0*3=0
Прочитайте правило у книжці на с.113
-
Виклик 1.
Ми трішки забули, що ми з вами пожежники. Ми отримали 1виклик. СЛАЙД 3 Адреса: вул. Бузкова,46 кв. 103
Причина: пожежу спричинив
пожежонебезпечний предмет.
Які предмети є пожежонебезпечними?
-
Робота з книгою.
Знайдемо відповідь на це питання у книжці с. 86
На цих малюнках вогонь-друг чи ворог людини? Чому?
-
Приклади №753 с.113(за варіантами)
Щоб швидше доїхати до місця події треба обчислити приклади. Перевірка.
-
Фізкультхвилинка
-Як ви думаєте пожежники роблять зарядку? А ви робили сьогодні зранку? (Фізкультхвилинка проходить під пісню О. Янушкевич, слова М. Ясакова «Пісня про зарядку»)
6. Виклик 2 СЛАЙД 4 Адреса: вул. Травнева,18кв.98
Причина: пожежу спричинив вибухонебезпечний предмет
Які це вибухонебезпечні предмети?
7.Розповідь вчителя про застережні знаки СЛАЙД 5
8. Читання пам`ятки СЛАЙД 6
-
Складання і розв`язування задачі.
Щоб загасити пожежу, треба скласти і розв`язати задачу №755 (Складання плану розв`язння)
-
20+20+20=60(к.) - вартість 3 пакетів.
-
5*5= 25(к)- вартість 5 коробок
-
60+25=85(к.)- вартість покупки.
-
Виклик 3 СЛАЙД 6 Адреса: провулок Вишневий
(ділянка під будівництво)
Причина: знайдено невідомий предмет
Чому викликали пожежників?
-
Розповідь вчителя. СЛАЙД 7
За часів 2 світової війни німецько-фашистські і радянські війська мінували дороги, будівлі. Проводилось розмінування. Проте частина боєприпасів залишилась. На них натрапляли будівельники,трактористи під час оранки, розмивали дощі.
-
Розв`язування задач із сірникової коробки (по групам)
Переставте 1сірник так, * щоб відповідь залишилась такою ж і приклад був правильним; * щоб відповідь змінилась і приклад був правильним.
Додайте 1 сірник так, щоб відповідь була правильною.
Заберіть 1 сірник так, щоб відповідь була правильною.
VІ.Підсумок уроку
- Чи здійснились ваші очікування від уроку? Яким був урок?
1. Продовжіть речення: Дізнались… Прочитали… Запам`ятали… Навчились...
2. Проблемне питання
Коли ж вогонь стає ворогом людини?
3.Читання вірша
Вогонь - всім друг,
Надійний і корисний,
Але якщо вам дружба дорога,
То будьте обережні,
Будьте уважні -
Не перетворюйте друга на ворога.
VІІ. Д/З
Основи здоров`я: С.86-87 усно скласти 6 запитань, які починаються словом «Чому?»
Математика:С.113 №756 (обчислити вирази), №757( задача)