7


  • Учителю
  • Урок математики 'Лічба в межах 39' (2 клас)

Урок математики 'Лічба в межах 39' (2 клас)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала





Урок-подорож

з математики

у 2 класі



Підготувала вчитель

початкових класів

Мироненко Лариса Вікторівна





2013 р.

Тема: Утворення та назви чисел від 21 до 39. Лічба в межах 39. Вправи на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць. Розв'язування складених задач.

Мета :- ознайомити учнів з утворенням і назвою чисел від 21 до 39.

- вправляти у розв'язуванні прикладів та складених задач;

- розвивати логічне мислення, обчислювальні навички, уміння розв'язувати прості та складні задачі;

- виховувати бажання навчатися у школі, прагнення до знань.

Обладнання: нумераційна таблиця; лічильні палички; роздатковий матеріал; схеми до задач; комп'ютер, проектор, екран.

Хід уроку

І. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності

У ці осінні дні холодні

Нам всім так хочеться тепла.

Давайте ж вирушим у подорож,

Ну що, готові дітвора?

- А вашими помічниками у подорожі будуть уважність, пам'ять, швидкість мислення , винахідливість та взаємодопомога. Заплющіть очі. Подорож починається.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Дається вам аж три хвилини

Для розумової розминки.

  1. Математичний диктант.


• Знайти суму чисел 9 і 9;

• від 17 відняти 9;

• суму чисел 3 і 8 зменшити на 4;

• різницю чисел 14 і 6 збільшити на 9;

• доданок 8, доданок 5, знайти суму;

• сусіди числа 18.

2. Усний рахунок

а) Вчитель показує карточки з прикладами з переходом через десяток.

10+3= 14-5=

13-4= 9+4=

б) Покажіть мені число, в якому:

1 десяток і 9 одиниць, 1 десяток і 3 одиниці,

1 десяток і 7 одиниць, 2 десятка.



в) Гра «Дощик».

3. Робота над задачею

г) скласти задачу за малюнком і розв'язати її.

Було

Забрали

Залишилося

11



?

4. Хвилинка каліграфії.

На каліграфічну хвилинку до нас прийшов незвичайний гість. З яких цифр складено зайчика?

- А хто знає у назви якого морського мешканця зустрічається це число?

ІІІ. Пояснення нового матеріалу.

Виконання завдання № 209.

- Які числа пропущено? (Діти називають число, наступне для кожного пропущеного).

№ 210-215

Діти викладають на партах 10 паличок.

- Як називається 10 паличок? ( Десяток )

- Зв'яжемо ще 10 паличок. Скільки десятків стало? ( Два )

- Як називається число , яке містить два десятки? ( Двадцять )

- Тож будьте уважні, зберіться з думками. Сьогодні ми познайомимось з числами, які стоять після 20.

- Полічіть від 1 до 20. Кожний десяток я зв'язала в пучок і в мене одержалось 2 пучка, тобто 2 десятка. Якщо додати іще 1 палочку, то скільки буде паличок всього?( 21).

Ми отримали число нове. Як ми його отримали? ( до 20 додали 1. На скільки воно більше, ніж число 20 ? Як отримати наступне число ?

( учні називають числа по порядку ,порівнюють їх ).

Діти виходять до дошки й утворюють числа, які називає вчитель: 22, 25, 28, 26.

- Назвіть число, яке містить 2 десятки і 5 одиниць; 2 десятки і 9 одиниць.- числа від 20 до 29; від 29 до 20.

- Яке число наступне до числа 29? (Число 30)

- Як утворили це число? (До 29 додали ще одну паличку.)

- Число 30 містить 3 десятки. Якщо додамо до числа 30 дві одини­ці, яке утвориться число?

- Назвіть числа від 30 до 39; від 39 до 30. (-Користуючись записами таблиці, назвіть усі числа від тридцяти до тридцяти дев'яти.)

ІV. Первинне застосування отриманих знань.

Усне виконання завдань.

№ 213 підручника.

№ 214 підручника.

№ 215 підручника.

Діти зменшують числа на 8, збільшують числа на 9.

10

18

8

11

16

13


1

10

9

0

4

5

Фізкультхвилинка.

V. Закріплення.

Робота над задачею № 216

- Прочитайте умову задачі. Прочитайте запитання.

- Про що йдеться в задачі?

- Що в задачі відомо? Про що треба дізнатися?

Один із учнів записує на дошці скорочений запис умови задачі.

Було - 15 верб

Зрізали - 6 верб

Посадили - 9 верб

Стало - ?

2) Перевірка роботи.

Діти зачитують першу і другу дію задачі.

- Хто розв'язав задачу за допомогою виразу? Зачитайте його, будь ласка.

(15 - 6 + 9)

VI. Самостійна робота

Задача.

Було - 12л молока

Витратили - 3л і 5л

Залишилось - ?

Приклади

7 + ( 5 - 3 ) 12 - ( 10 - 8 ) 6 + ( 6 - 4 )

VIІ. Розвиток математичних знань учнів.

1. Геометричний матеріал.

З яких геометричних фігур складається це чарівне поросятко?

Порахуйте скільки кругів, трикутників?

2.Логічні задачі

  • Чотири індики пішли на музики.

Танцювали, гупали, скільки лапок тупало?

  • Гриць два чоботи латав,

В кожній 9 цвяхів вгнав

До підборів і підків.

Скільки ж він загнав гвіздків?

  • У бабусі Олі є онучка Таня, кіт Любчик, песик Тимко.

Скільки внуків у бабусі ? ( 1 )

  • Нас на світі небагато: я і мама, я і тато.

Я і річка , і гора, і шовковиця стара.

Скільки нас усього? (3 )

3. Магічні квадрати.

VIII. Підсумок уроку.

Наша подорож наближається до кінця.

З якими новими числами ми познайомились ?

  • Яке число йде за числом 20, 24, 27, 29 ?

  • Які числа є сусідами числа 25 ?

  • Скільки десятків і одиниць у числі 27 ?

  • Скільки десятків у числах 10, 20, 30 ?

  • Яке число чередуе число 23 ?

  • Яких мешканців морів ми зустріли під час подорожі?

  • Чи всі завдання мешканців підводного світу ви виконали ?



IX. Домашнє завдання

Задачі № 217, № 218 , с. 44



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал