7


  • Учителю
  • Разработка 'Қасқыр қысты қалай өткізеді'

Разработка 'Қасқыр қысты қалай өткізеді'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Әдебиет

Уақыты:15.12.2015ж

Кабинет: 112

Смайлова Сұлушаш

Сабақтың атауы

Қасқыр қысты қалай өткізеді?

Сілтеме

Әдебиет оқулығының әдістемесі

Сабақтың жабдығы

Көрнекілігі: «Қысқы орман», үлестірме, сызба,интерактивті тақта, үнтаспа,

суреттер.

Пән аралық байланыс: дүниетану

Әдіс - тәсілдер: Сұрақ-жауап, көрнекілік, әңгімелеу,кембридж әдістері,

оқыта үйрету, сын тұрғысынан ойлау

Жалпы мақсаттар

Мақсаты: Шығармамен таныстырып, мазмұнын ашу.

Жануарлардың қысқы тіршілігі туралы ұғымдарын кеңейту,

әңгімелеу дағдыларын дамыту. Табиғат сырын ұғынып,

байқағыш болуға тәрбиелеу.

Оқыту нәтижесі



Топқа бөлу

Тәтті кампиттер арқылы топтарға бөлу

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ынтымақтастық атмосферасы

Психологиялық дайындық.
-Әрбір адам?

Досым, сыныптасым,

-Әрбір сабақ?

-Үйрену, оқу, іздену.

-Әрбір ісің?

Тірлік, тірек,адамдық.

-Шындық, бірлік, адалдық.

Оқушылар мұғаліммен қосылып тақпақты айтады

Үй тапсырмасын сұрау



Үй тапсырмасын тексеру:

Өлеңді мәнерлеп оқу.

Ойын: «Кезбе тілші» әдісі арқылы өтілген тақырыптардан балалар бір-біріне сұрақтар қояды.

  1. Тәуелсіздік деген не ? Біз қандай мемлекетте өмір сүреміз?

  2. Мемлекетіміздің астанасы қай қала?

  3. 16-желтоқсан қандай күн?

  4. Мемлекеттік рәміздерді атаңыз.

  5. Тудың авторын атаңыз.

  6. Елтаңбаның авторы кім?

  7. Әнұранның сөзі мен әнін кімдер жазған?

  8. Қазақстан қашан тәуелсіз ел болды?

9. Ұлттық валютаны айтыңыз

- Қысқы орманға серуен.Бейнефильм тамашалау.



- Ой бөлісу

(Балалар тиін, түлкі, қоян, аюдың қыс мезгіліндегі тіршілігі туралы ойларын ортаға салады. Қасқырдың тіршілігі туралы мәтінді оқып білеміз)

- Мәтінді «Өкіл әдісі » бойынша әр топтан бір- бір елші шығып , сағат тілімен ауыса отырып, әр топқа оқып түсіндіреді.

Міржақып Дулатов туралы мәлімет беру.Шығармаларымен танысу.

Қызығушылықты ояту



Мағынаны тану

Мәтінді тізбектеп оқу

- Оқулықпен жұмыс (мәтінді өз бетімен оқу)

- Ой бөлісу

- Мазмұнын ашу, тапсырмалармен жұмыс

«Конверт » әдісі арқылы мәтіннен не түсінгендерін пысықтау, тексеру.(Оқыта үйрету)

«Керек дерек»

1-үлестірме

Әрбір қасқыр бір күнде 4 кг ет жейді. Қорегін іздеп 70-85 км дейін барады.

2-үлестірме

.Қасқырдың еркегі - арлан, балалары -бөлтірік, ұрғашысы - қаншық деп

аталады.Қасқырды орман емшісі деп атайды.

3-үлестірме

Қасқырдың терісінен ішік тігіледі.Өтін емге падаланады.

- «Топтастыру әдісі арқылы қасқыр туралы ойларын

сызбаға түсіру

Сергіту сәті

Ұзын құлақ сұр қоян,

Естіп қалып сыбдырды.

Ойлы - қырлы жерлермен

Ытқып-ытқып жүгірді.

Қарап еді артына

Келе жатқан томпандап

Көжегі екен өзінің



Оқушылар денелерін жаттықтырады

Ой толғаныс





Сүт қоректі

Жүні

қалың



Ұсақ



аңдармен

қоректенеді



Арлан



Жыртқыш



Орманда

тіршілік

етеді



Қаншық



Бөлтірік

Шығармашылық тапсырма

1-топ Венн диаграммасы . Қасқыр мен аюды салыстыру.



Қасқыр



Аю

2-топ Сәйкестендіру кестесін толтырады.

Аю сәбіз

Қоян тауық

Түлкі ет

Қасқыр бал



3- топ Үй жануарлары мен жабайы жануарларды салыстыру..

Жабайы жануарлар

Үй жануарлары




Үй тапсырмасы

Оқулықтағы тапсырманың қалғанын үй жұмысы ретінде беру

Күнделіктеріне жазады

Бағалау

Смайликтер арқылы кері байланыс орнату





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал