7


  • Учителю
  • Відкритий урок 'Охорона тварин в природі'

Відкритий урок 'Охорона тварин в природі'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

ТЕМА:«Охорона тварин в природі.»

МЕТА:формувати уявлення про причини зникнення тварин, про шляхи охорони і збереження тварин у природі; виробляти вміння самостійно встановлювати зв'язки в природі, формулювати пізнавальні запитання; виховувати впевненість кожного учня у своїх діях під час пізнавальної діяльності, здатність співпрацювати, різнобічно сприймати об'єкти природи, прагнення охороняти тваринний світ.

Обладнання:Червона книга, слайди із зображенням диких тварин, проект на тему «Жорстокість».


Хід уроку

Діти, сьогодні у нас незвичайний урок, до нас завітали гості, і нам, як чемним господарям, потрібно гарно прийняти наших гостей, тому всі дружно встали, посміхнулись один одному, мені, нашим гостям і чемно привітались: «Добрий день!», сідайте.

У нас урок природознавства і почнемо його з хвилинки спостережень.


Хвилинка спостережень.

  • Який зараз місяць, число і день тижня?

  • Яке сьогодні небо?

  • Чи були зранку опади?

  • Чи є сьогодні вітер?

  • Запишіть дані в зошит.


Перевірка домашнього завдання

Черговий, яке було домашнє завдання? (Довкілля тварин. Як тварини добувають корм і як тварини захищаються.)


ТЕСТ

1.Що є довкіллям диких тварин?

+а) сонце, повітря, рослини, тварини;

б) тепло,вода, повітря;

г) ґрунт, корисні копалини, сонце;

2.Тварини пристосувались до життя в довкіллі, це означає:

+а) що вони набули таких ознак, завдяки яким виживають у довкіллі;

б) що вони мають право на голос;

в) що вони можуть сміливо ходити в лісі.


3. Назви ознаки, завдяки яким тварини добувають корм:

+а) гострі зуби, добрі зір, слух і нюх, довгий і гострий дзьоб, довгий липкий язик, міцні кігті, довга шия;

б) гострі зуби, хитрі очі, липкі лапи;

в) довгі вуса, довгий хвіст, шерсть, розум.


4. Що примушує водоплавних птахів восени залишати наші водойми?

а) голод;

б) холод;

+в) голод і холод;

г) мрії побачити далекі краї.


5. Встановити ланцюжок живлення.

+а) водорості, риба, лисиця;

б) риба, лисиця, водорості;

в) лисиця, водорості, риба.


6. Знайдіть ознаки, завдяки яким тварини захищаються від ворогів.

+а) здатність швидко бігати, змінювати забарвлення в різні пори року, залишати частину хвоста, наявність голок, панцира, яскравого забарвлення.

б) здатність швидко бігати, залишати частину хвоста, вуха, шерсті.

в) наявність голок, панцира, великих очей, яскравогозабарвлення носа.


Помінялись листочками, перевіряємо, кожна відповідь - 2 бали.


Мотивація навчальної діяльності.



Послухайте уважно вірш.


Бережіть природу, любі діти,

Я до цього вас всіх закликаю.

Хто байдуже ставиться до неї,

Той у грудях серденька не має.

Пам'ятаймо і я, і ти,

Маймо в серці зерна доброти.

Ці зернятка будуть проростати,

Спів душі почуєте своєї,

Про природу станете ви дбати,

Вірним другом будете для неї.


Що автор цього вірша закликає нас робити?

Так, берегти природу, стати її вірним другом.

А про які зерна йдеться в цьому вірші?(Зерна доброти).

А зараз я хочу показати вам презентацію, яку зробив хлопчик, майже ваш ровесник.

Подивіться уважно і скажіть, про що хотів хлопчик нам розказати?

(Показ слайдів)



Хлопчик закликає нас не бути жорстокими і охороняти тварин.


Повідомлення теми і мети уроку.


І тема сьогоднішнього уроку «Охорона тварин в природі».

Давайте разом поміркуємо, і скажемо, яке значення тварин в природі?(птахи знищують шкідників на деревах, рослиноїдні тварини є їжею для хижих тварин, тварини, які живуть під землею - підпушують землю і т д.)

А зараз давайте пригадаємо, для чого людям потрібні тварини?

(тварини дають нам їжу, їмо тварин, з вовни, шкіри - одяг, захищають домівки, допомагають працювати, тварини, як засіб транспорту, просто для красоти, знищують птахи шкідливих комах, коти мишей і т. д.)

Ну, а тепер зробіть свої висновки, навіщо нам охороняти тварин?

Тобто, тварини, нам людям, просто необхідні, у всіх значеннях цього слова.

Що є причиною зникнення багатьох видів тварин?

Господарська діяльність людей та мисливство є причиною того, що на Землі зникло багато видів тварин. Так, зникли дикий кінь - тарпан, дикий бик - тур. Вони були предками свійських коней і корів.

Згубним для тварин стало знищення місць їх проживання - вирубування лісів, осушення боліт, розорювання цілинних земель. Небезпека зростає, коли забруднюються річки, моря, повітря. Чому? (Тому,що там теж живуть тварини і коли буде забруднена вода - зростає небезпека у вимиранні риб, та тих тварин, які живуть у водоймах. А якщо буде забруднене повітря, то теж можна чекати ряд негативних наслідків таких, як хвороби, тому що всі живі організми дихають повітрям, призведе до збільшення озонової діри і т. д.).

Як треба поводитись в природі, щоб не зашкодити тваринам? (Не запалювати костри, не вирубувати ліси і не висушувати болота, не калічити тварин, а тим більше убивати їх. А навпаки допомагати їм з кормом, з житлом, якщо тваринка поранилась - то полікувати її.

А як називають тварин, яких в природі мало? (Рідкісними, або зникаючими).

Фізкультхвилинка.


Хлопчики й дівчатка, зробимо зарядку.

Всі з-за парти піднялися, руки в гору й потяглися!

Руки в боки, руки в низ, 1,2,3 - не помились.

Вправо - вліво нахилились, у віконце подивились.

У долоні хлоп-хлоп, і ногами топ-топ.

Мов годинник зробим так: тік-так, тік-так.

Тихо сіли на стільці, скажу вам: «Молодці!»

Робота з книгою.



А чи знаєте ви, що робиться в нашій країні для збереження рідкісних тварин?

Відкрийте книги на ст.150, і знайдіть відповідь на це запитання.

(Так, у нашій країні прийнято Закон про охорону й використання тваринного світу. На рідкісних тварин полювання заборонено, а на інших обмежено.)

Як ви розумієте - заборонено і обмежено?(Заборонено - це означає, що на цих тварин взагалі полювати не можна, а обмежено - можна полювати, але в певній кількості). А ще створюються заповідники, там тварини перебувають під особливою охороною.

А що забороняється робити в заповідниках?(Полювати на звірів, птахів, ловити рибу).

А чи знаєте ви, як охороняють тварин у нас в Новоазовському районі? (В Сідово створено Національний природний парк «Меотида».) Давайте подивимось і ближче познайомимось з тією рослинністю і тваринним світом, що там охороняється.

(Показ слайдів).


А ще в нашому районі є Хомутовський степ, там взагалі цілина, це земля, яку ніколи не обробляли, не пахали. Там теж забороняється полювати на тварин. Познайомтесь з цією красою.

(Показ слайдів).

Куди занесені рідкісні тварини?(До Червоної книги України).

А яких тварин ви знаєте, що занесені до Червоної книги?

(Зубр, дрохва, білий ведмідь, тритон, їжак вухатий, лелека чорний та інші).Давайте подивимось на цих тварин.

(Показ слайдів).

Як, бачите, світ тварин різноманітний і дуже красивий,і якщо його не охороняти, він може зникнути.

А як ви думаєте, оберігати треба лише тих, що занесені до Червоної книги? Чому?

Так, і тих, яких не занесено до Червоної книги. Тому, що з часом, якщо на них постійно полювати, вони теж стануть рідкісними і взагалі можуть зникнути. Це такі, як ропуха і ящірка, горобець і ластівка, їжак і білка та інші.

А чи залежить життя тварин від кожного з нас?

Пригадайте правила поведінки на природі.

Не запалювати і не залишати не загашеним багаття.

Не ловити і не знищувати тварин.

Допомагати їм в скрутну хвилину

Не руйнувати мурашники

Не підходити близько до гнізд і не чіпати яйця, або пташенят

Не обривати павутину і не вбивати павуків

Не ловити комах, звірів і не забирати їх до дому

Ходити там, де уже протоптані доріжки.

Пам'ятати, що вони, як і люди теж мають право на життя.


Робота в зошитах.


Відкрийте зошити на сторінці 49. Позначте на малюнку знаками «+» «-», як треба охороняти тварин і як не можна з ними поводитись.

А завдання з годівницями, ми виконаємо в кінці уроку.


Хвилинка-смішинка


Вівця. О, які гарні в тебе ягнята!

Коза. Не ягнята, а козенята.

Вівця. А хіба не в усіх однаково діти називаються?

Коза. Авжеж ні. У тебе ягнята, а в мене - козенята, в гуски - гусенята, в кішки - кошенята, в Жучки - цуценята, в перепілки - перепеленята.

Вівця. О-о, я так і не вимовлю. А в корови - коровенята?

Коза. Ні-і, телята.

Вівця. А в кобили - кобиленята?

Коза. Ні-і, лошата.

Вівця. От не збагну, як вони добирають, де хто. А для мене всі - ягнята.

А чи знаєте ви, як називаються діти тварин?

Я буду називати тварин-батьків, а ви їх дітей.(Курка - курчата, свиня - поросята, індик - індюшата, корова - телята, вівця - ягнята, заєць - зайченята, коза - козенята, козел - козенята, вовк - вовченята, сова - совенята, кріт - кротенята, крокодил - крокодиленята.)


Хвилинка -цікавинка


А чи знаєте ви, що найбільший птах - страус: заввишки - 2м70см, маса тіла - 90кг. Найменша з пташок у світі - колібрі: 1,5г, тобто вона в 50 тис. разів легша за страуса. Найвища тварина - жирафа, її зріст - до 5м. Найменша тваринка - землерийка, її малятко важить не більше 2г. Найбільші тварини - блакитні кити: маса 150 - 180 т, завдовжки 33м.

Гра - вправа.

Ну, а зараз виконаємо творче завдання : уявімо, що у равлика трапилося лихо:


Равлик по листку капусти ходив

І десь випадково свій дім загубив.

Та Равлика-павлика ми врятували -

Ще кращу хатинку намалювали.


Ваше завдання - намалювати равлику хатинку.


Закріплення вивченого матеріалу.


Ну, а зараз за допомогою кросворду, закріпимо те, що вивчили на сьогоднішньому уроці.


Діти розгадують кросворд.

Підсумок уроку.



А зараз, я хотіла б дізнатись, які висновки ви зробили з цього уроку.


Ніколи не зробимо шкоди тварині ми в ріднім краю.

Нехай звеселяють природу, співають пташки у гаю!


В Червону книгу ми занесли світ не повторний та чудесний,

Що поступово вимирає, давно рятунку в нас благає.

Ми всі - господарі природи, тож збережімо її вроду.


Якщо людина добре серце має, вона іде у світ добро творить.

В очах її любов і ласка сяє, така людина сонечком горить!


Вам сподобався урок? А чим він вам сподобався?

Намалюйте свій настрій на цих смайликах.


Домашнє завдання

Читати і відповідати на питання с.149-150.

Ну, а зараз доробимо наші годівнички для птах і понесемо їх на вулицю й повісимо на дерева.

Новоазовська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №3


3 клас



Відкритий урок з елементами інтерактивних технологій


Тема:«Охорона тварин в природі»


Вчитель: Губченко Л.І.


2011 р.

Новоазовська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №3

3 клас

Виховна година


Тема:«КВК - Здоров'я»

Вчитель: Губченко Л.І.


2010 р.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал