- Учителю
- Урок читання в 1 класі РН Тема: Звуки /к/, /к'/.
Урок читання в 1 класі РН Тема: Звуки /к/, /к'/.
Урок читання в 1 класі РН
Тема: Звуки /к/, /к'/.
Мета: Познайомити з новою буквою, визначити її «роботу», вчити читати з нею слова; розвивати читацькі вміння; збагачувати словник дитини; розвивати зв'язне мовлення.
Хід уроку:
І. Орг.момент:
Стали всі рівненько,
Усміхнулися гарненько
Не лежати, не дрімати,
Лише думати і міркувати!
ІІ .Створення ситуації успіху:
-
Послухайте скоромовку:
По ґанку дві ґави гасали зранку,
Ґави просили кави до сніданку.
-
Хто гасав по ґанку?
-
Що вони просили?
-
Робота зі звуко - буквеними моделями слів ґава і кава.
( в зошитах, перевірка - на набірному полотні - фішками)
-
Чи можу я між звуковими моделями цих слів поставити знак «=»? Чому?
-
Складіть речення зі словом ґава.
-
Складіть модель цього речення.
-
На минулому уроці ми з вами познайомилися зі звуком /г/.
-
Пригадайте спосіб вимови цього звука і вимовте його.
-
Які слова, що починаються звуком /г/, ви запам'ятали?
-
Поясніть їх значення.
-
Закрийте вушка і вимовте звук /г/.
-
А тепер «виключіть» голос. Який звук ви почули? /к/
-
Який висновок можемо зробити?
ІІІ. Створення ситуації розриву та фіксація місця розриву:
-
Ми з вами вже вміємо дуже гарно позначати звуки буквами.
-
Чи справитесь ви з записом слова гав?
-
А тепер запишіть: кава.
-
Чому не можете записати слово кава? (бо не знаємо букви к).
-
Яке ж завдання ми поставимо перед собою сьогодні?
-
Ознайомлення з буквою К друкованою:
-
Із скількох частин вона складається?
-
Що це за частини?
-
Хвилинка фантазії.
-
На що схожа буква К?
-
Відгадайте загадки - анаграми:
Що за хижий дивний птах
На горі стоїть високій?
Здогадались? Хто це?... (сокіл)
Перестав склади тепер:
Там дерева, багато пташок,
Прочитаєш - це… (лісок).
- Пошепочіть собі слова - відгадки.
- Чи однакові звуки позначені буквою К в цих словах?
- Отже, який висновок можна зробити?
- Яку «роботу» виконує буква К?
- Позначте схематично те, що ви дізналися про звук /к/,/к'/.
ІV. Розв'язання часткових задач.
-
Гра «Том і Тім»
Каска, маска, кіт, коса, кіно, казка, казан, кімоно.
-
- Що означає слово тінь?
-
Як його перетворити на назву тварини?
-
Наша подружка Тефі зробила звуковий аналіз слова кінь.
-
=
.
-
=
-
Перевірте. Чи згодні ви з нею?
-
Чого вона не знає?
-
Робота з букварем - с.87 (склади + променеві таблиці)
Гра «Вчитель - учень»
-
Читання слів за таблицями на дошці:
м
о
л
о
к
о
кос
ко
кон
р
о
в
а
мір
КО лис КА
рів
-
Читання з нарощенням букв чи складів:
ЛИН РОЛИКИ ТАК ОСИ ЛИС
КЛИН КРОЛИКИ ТАНК ОСИКА ЛИСКА
ТАНКИ КОЛИСКА
-
Виконання логічного завдання в букварі (в парах)
Гра «Ти мені - я тобі»
-
Робота над текстом - с.88:
-
читання слів перед текстом;
-
самостійне читання (з підняттям сигналу на незрозумілі значення слів);
-
читання за вчителем;
-
читання «ланцюжком»
-
складання запитань до тексту.
V. Підсумкова рефлексія:
- Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?
- Для чого вам потрібно було про це дізнаватися?
- Яку ж «роботу» виконує буква К?
- Наведіть приклади слів зі звуками /к/, /к'/.
- Гра «Знайди помилку»
Риє нам з тобою Дріт
Під землею перехід.