- Учителю
- Математика. Тақырыбы: '11-ден 20-ға дейінгі сандардың ондық құрамы'
Математика. Тақырыбы: '11-ден 20-ға дейінгі сандардың ондық құрамы'
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім |
Сабақтың атауы | 11-ден 20-ға дейінгі сандардың ондық құрамы | ||
Мақсаты | 1-Оқушылардың өткен сабақтан алған білімдерін тереңдету. Есепті ауызша, жазбаша сурет бойынша құрастыру,шығару . 2-Оқушылардың есеп шығару барысында толық жауап беру арқылы байланыстырып сойлеу қабілеттерін дамыту. Есте сақтау қабілеттерін, зейіндерін, байқағыштарын арттыру. 3- Салауатты өмір салтын тәрбиелеу. Спортшы бейнесін елестету арқылы Сабақ барысында спортшы бойындағы бар қасиеттерге ( жылдамдыққа, алғырлыққа, тапқырлыққа, зеректікке) еліктеуге ұмтылдыру.
Сабақтың түрі: бекіту сабағы, жарыс.
Әдісі: Сұрақ жауап, жарыс, саяхат.
Пәнаралық байланысы: дене шынықтыру
Қажетті құралдар: презентация, смайликтер (қызыл , жасыл), карточкалар, қима қағаздар. | ||
Күтілетін нәтиже | |||
Психологиялық ахуал | Ұйымдастыру кезеңі: топқа бөліну, амандасу: Қайырлылы күн, ұстаздар! Қайырлы күн, қонақтар! Тай құлындай тебіскен, Армысындар жас достар! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |
Қызығушылықты ояту | «11- ден 20- ға дейінгі сандардың ондық құрамы»
қысқы Азия ойындары , Қазақстанның екі қаласында Астанада және Алматыда өтті.
Үш топқа бөлінеді : «Жылдамдар», «Жүйріктер», «Мықтылар».
| Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі. | |
Мағынаны тану Тиісті сандарды қой Қызықтыру . 13- 4 + * = 14 6+ 2 + * = 15 4 + 8 + * = 7 3 + 5 + * = 12 5 + 1 + * = 14 16 - 8 + * = 14 7 + 5 + * = 15 7 + 3 + * = 15 17 - 9 + * = 11 13 - 6 + * = 11 17- 9 + * = 12 15 - 8 + * = 14 1-5 тапсырмаларды орындау.
| |||
Сергіту сәті | Орманның бiз емшiсiмiз, | Ой сергітеді,шашағандары басылады | |
Ой толғаныс | Ойын «Тізбек» ауызша есептеу 9 + 9 - 10 + 6 - 14 +20 = 20 8+ 5 - 3 + 6 - 8 + 12 =20 5 + 10 - 7 +4 - 5 + 13=20 «Танграм» ойыны Танграм - шамамен 4000 жылдық тарихы бар қытай ойыны. Белгілі бір қатынаста кесілген 7 әртүрлі фигуралар арқылы алдын ала білетін немесе жаңадан ойлап қалаған бейненің кескінін келтіру. Ойын шарты
| ||
Үйге тапсырма | №6 12-бетте | Күнделіктеріне жазып алады | |
Бағалау | «5» болсын алар бағамыз, Білімнен бақыт табамыз. Өнер, білім көп алып, Өсе берсін санамыз. Өзін-өзі бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |
Кері байланыс |
| Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |