- Учителю
- Конспект урока на тему 'Қайталау. Тіктөртбұрыштың периметрін табу'
Конспект урока на тему 'Қайталау. Тіктөртбұрыштың периметрін табу'
2 сынып
Математика
Сабақтың тақырыбы: Қайталау. Тік төртбұрыштың периметрін табу.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік Көпбұрыштың қабырғаларын өлшеу және олардың ұзындықтарның қосындысын табу, көпбұрыштың периметрі жайында түсінік беру.
Дамытушылық: Есепті шығару және түрлендіру, қарапайым өрнектің мәнін табу және теңдеуді «сынап көру» тәсілімен шешуді, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық
қарым-қатынасқа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.
Көрнекілік: Қосу және азайту кестесі, геометриялық фигуралар, бұрыш түрлері кестесі.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасын тексеру: . 4-тапсырма Шығ.тапсырма
Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
Жаңа сабақ.
1 - тапсырма Түсіндірме мәтінмен жұмыс. Практикалық іс-әрекет.
Берілген үшбұрыштың
қабырғаларының ұзындықтарын анықтау.
2 - тапсырма Түсіндірме мәтінмен жұмыс. Практикалық іс-әрекет.
Берілген төртбұрыштың қабырғаларының ұзындықтарын анықтау.
Төртбұрыштардың қабырғаларын өлшеу,
олардың қосындысын жазу.
-
тапсырма Есеп құрастыру және шығару.
Қыз.қарындаш - 20 тг және сонша тг жай қарындаш
? теңге тұрады
Қалам - ? тг, қыз.қарындаштан 60 тг қымбат
20+20+(20+60)=120 (тг) - барлығы
Ж: 120 теңге тұрады
4 - тапсырма Ауызша талдау.
5 - тапсырма
85, 80, 8, 50, 5, 55, 58, 0, 5, 50, 55, 30, 5, 16, 22
6 - тапсырма Барлық мүмкін жағдайлар толық қарастырылады.
1 онд 9 бірл.+8 онд.1 бірл=100 100-8 онд. 1 бірл. =1 онд. 9 бірл.
2 онд 9 бірл.+7 онд.1бірл=100
3 онд 9 бірл.+6 онд.1 бірл=100 Т.с.с.
4 онд 9 бірл.+5 онд.1 бірл=100
5 онд 9 бірл.+4 онд.1 бірл=100
6 онд 9 бірл.+3 онд. 1 бірл=100
Қосымша.
Ұзындығы 3 см кесінді сыз. Енді бұдан 5 см ұзын кесінді сыз. Екі кесіндіні салыстыр.
Шығ.тапсырма .
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: 6-тапсырма
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.