7


  • Учителю
  • Урок для начальных классов на тему 'Екі таңбалы сандарды қосу және азайту'

Урок для начальных классов на тему 'Екі таңбалы сандарды қосу және азайту'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Екі таңбалы сандарды қосу және азайту

Сабақтың мақсаттары:

Білімділігі: Екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлуге есептей білу қабілеттерін шыңдау, арттыру,,білім ,білік дағдыларын қалыптастыру;

2. Екі таңбалы санды екі таңбалы санға қосу және азайту жағдайындағы білімдерін кеңейту

2.Дамытушылығы: оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін, есеп шығаруға деген қабілеттерін дамыту;

3.Тәрбиелілігі: Оқушыларды тапқырлыққа, жылдам ойлауға,ойын қорыта білуге тәрбиелеу;

Сабақтың түрі: саяхат сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, ойын, ережелермен жұмыс,есептер шығару, логикалық тапсырмалар.

Сабақтың көрнекілігі: Суреттер ,поезд, интерактивті тақта

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық

Шырылдады қоңырау,

Біз сабақты бастаймыз.

Жаңа білім алуға,

Алға қадам жасаймыз.

Оң жақтағы көршіге,

Сол жақтағы көршіге,

Сәттілік біз тілейміз

Содан кейін баршаға,

Қайырлы күн біз дейміз.

Үй тапсырмасын тексеру:

2-сынып №3 149 бет, 3-сынып 173 бет №11

ІІІ.Сабақты қорытындылау: Жезқазған-Сексеуіл поезд

Ауылға келген жаңалық: Поезд жолы Қоскөл-Жезқазған арасындағы поезд тоқтайтын бекет , станциялармен танысу барысында сабақты қорытындылау:

2- сынып 2 вагонға 3- сынып 3 вагонға

Билет алу кезеңі

(сабақты қорытындылау)

  1. 9х3 27:9

1-ші билет алушы оқушыға сұрақ 2. Бір сағатта неше минут бар

Мына сандарды разрядтық қосылғышқа жіктеу: 3. 500:5 5х100

52, 47, 96 4. 9х9 81:9

2 оқушы: 5. 810:9 63:7

Ондығы мен бірлігі бірдей санды ата:

55,59,32,44,91,77

Поездға билет алып міндік. 2 сынып 2 вагонға, 3-сынып 3 вагонға міндік.

Жаңа сабақ

2-сынып (тақтамен жұмыс) 3- сынып (интерактивті тақтамен жұмыс)

Баған түрінде қосу және азайтуды шығарып Екі таңбалы санға бір таңбалы санды

оқушылар ереже бойынша көбейту және бөлу тақырыбы бойынша

түсіндіру түсіндіру, қорытынды жасау

Мына қосындылардың мәнін таба аласың ба?

20+30 50-20

7+6 13-7

50+13 30+6


Бекет№8 Бекет№7

(поезд дауысы шығарылып бірінші №8 бекетке ,екінші №7 бекетке келіп тоқтайды)

Ереже бойынша жаңа сабақты пысықтау

1.Екі таңбалы санды қосу және азайту ережесін қайталау

2. Екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу ереже бойынша пысықтау.

«Көктал» станциясы ( поезд дауысымен келіп тоқтайды ,әрбір тоқтаған жер туралы айтып отырылды)

2- сынып (интерактивті тақтамен жұмыс) 3- сынып (тақтамен жұмыс)


№4 27+36 №1.ә) 15х6

35+47 80:5

43+29 78:3

73+17 19х4

84-25

Бекет №6 Бекет №5

2 -сынып (ауызша жұмыс) 3- сынып (интерактивті тақта)

№6

Ең кіші ондықты 2 онд, 4 онд, 19х7+15х4

8 онд арттыр 85х2-25х4

Ең үлкен ондықты 8 онд, 6 онд, 4 онд, 75х8+51х3

2 онд кеміт 28х6-48х2

62х3-16х6

«Байқоңыр» станциясы

Сергіту жаттығуы:

Күліп қағып қолымды,

1,2,3 деп соғайын.

Қарап тұрып көршіме ,

Қолымды мен бұлғайын.

Бекет №4

Математикалық жұмбақтар:

1.Қосудың компоненттері

2.Қыс айларын ата

3. Кеміту амалы

4.Жаз айлары

5. Көбейту компоненттері

6. Тауықтардың 10 аяғы көрініп тұр .Қорада неше тауық бар ?

7.Алма ағашында 25 алма өсіп тұр ,ал емен ағашында 2 есе кем өсіп тұр

8.1 адам 1 нанды 1 сағат жесе, 5 адам 5 нанды неше уақыт жейді?

Бекет №3

№5 №2 (ауызша есептеу)

Ұлы-5

Қызы -2 - кем ? 62 пәтерлі-4 үй

Немересі -13 90 пәтерлі-7 үй

5+3+13 62х4+90х7

«Қарсақбай» станциясы

Балапанға көмек Шешімі 15 -ке тең болатын

теңдеулерді жаз


(13 5) 8


Бекет №2 Бекет №1

Үйге тапсырма: 3-сынып №3

2- сынып №7

Бағалау:

Қорытындылау: (сұрақ -жауап арқылы ) Қанша бекет ?

Қанша станцияға тоқтады?

Поездің бекетке қанша , станцияға қанша

уақыт тоқтайтынын білу




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал